PDA

View Full Version : سوال: تعیین کردن قالب(تم) برای سایت

veniz2008
جمعه 01 مرداد 1389, 23:38 عصر
سلام،من میخوام که برای صفحات سایتم از یک قالب ثابت استفاده کنم،مثل قالبها(تم هایی) که در سایتهای مختلف وجود داره،آیا به کدنویسی نیاز دارم یا نه،لطفا به طور کامل راهنماییم کنید،تشکر.

Ali_M.Eghbaldar
شنبه 02 مرداد 1389, 00:02 صبح
سلام
سوالت واضح نیست ولی اینطور ک من فهمیدم می خوای از یک قالب ثابت داخل همه ی صفحات استفاده کنی
برای این کار
1:ابتدا HRML و CSS و ... درست میکنی
2:با استفاده از MasterPage قالب ثابت آماده می کنی3
3:وقتی می خوای فرضا صفحه Default.aspx از MsterPage ارث ببری تیک ُSelect master page
میزنی و کاراتو داخلی تگ Content اون می نویسی

موفق باشی

Mostafa_Dindar
شنبه 02 مرداد 1389, 00:17 صبح
سلام،من میخوام که برای صفحات سایتم از یک قالب ثابت استفاده کنم،مثل قالبها(تم هایی) که در سایتهای مختلف وجود داره،آیا به کدنویسی نیاز دارم یا نه،لطفا به طور کامل راهنماییم کنید،تشکر.

برای یک سوال ناقص نمیشه به صورت کامل راهنمایی کرد .

با این حال , بهتره که یک Layout با استفاده Master Page ایجاد کنید , چندین Theme ایجاد کنید , و با استفاده از یک DropDownList یا RadiobuttonList یا .. قابلیت انتخاب Theme رو به کاربر بدید که البته این قسمت چند خط کد نویسی لازمه .

// در صورتی که میخواهید کاربر دفعه بعدی که از سایت شما بازدید میکند , سایت رو با Theme مورد علاقه خودش ببینه پیشنهاد میشود از Profile استفاده کنید .

اگر نکته ابهامی در موارد بالا دارید در مورد تک تک موارد اشاره شده در سایت به کرات صحبت شده , با کمی جستجو به نتیجه دلخواه میرسید .

موفق باشید

اوبالیت به بو
دوشنبه 11 مرداد 1389, 13:50 عصر
سلام

يه سوال من دارم.

من وب سايتي كه دارم 1 صفحه لاگين و 1 صفحه اصلي بيشتر نداره.

آيا باز هم احتياج به ساخت Masterpage هست؟ چه كار بكنم تا بتونم theme مورد نظر رو اعمال كنم؟

Ali_M.Eghbaldar
دوشنبه 11 مرداد 1389, 14:02 عصر
سلام
موقعی است که بخوای چندین صفحه رو تحت یه شکل و تم ارایه بدیMAsterPage دوست من استفاده از
بازم بستگی به خودت داره
ولی برای دو صفحه ممکنه که نیاز نباشه و اگر هم استفاده کنی ایرادی نداره
موفق باشی :لبخندساده:

Mostafa_Dindar
دوشنبه 11 مرداد 1389, 19:27 عصر
سلام

يه سوال من دارم.

من وب سايتي كه دارم 1 صفحه لاگين و 1 صفحه اصلي بيشتر نداره.

آيا باز هم احتياج به ساخت Masterpage هست؟ چه كار بكنم تا بتونم theme مورد نظر رو اعمال كنم؟

Theme و MasterPage وابستگی به یکدیگر ندارند و مستقل از یکدیگر کار میکنند .

ساده ترین روش برای مشخص کردن یک Theme برای یک Page مشخص کردن در دایرکتیو صفحه هست :

<%@ Page Theme="Theme1" Title="" Language="C#" MasterPageFile="~/Admin.master" .....

موفق باشید