PDA

View Full Version : سوال: پردازش تصویر در ویژوال بیسیک؟

makhdoosh
شنبه 02 مرداد 1389, 04:57 صبح
من تقریبا هنوز ویژوال بیسیک رو بلد نیستم و فقط یک مفاهیم کلی رو درموردش می دونم.
ولی یک سوالی ذهن منو مشغول بخودش کرده که اگه جوابش مثبت باشه انگیزه منو در یاد گرفتن این زبان خیلی زیاد می کنه.

میخواستم بدونم آیا در ویژوال بیسیک میتونیم بعد از وارد کردن یک تصویر در برنامه به تمام پیکسل های این عکس دسترسی داشته باشیم؟
مثلا اطلاعات تمام پیکسل های این عکس رو در آرایه ایی دو بعدی از متغیر ثبت کنیم البته میدونید که هر پیکسل (فرض کنید تک رنگ باشه) میتونه مقداری بین 0 تا 256 داشته باشه.

حالا با در اختیار داشتن این متغیر ها که حاوی اطلاعا اون تصویر هست بتونیم با نوشتن الگوریتم های خاصی مقدار های بعضی از این متغیرها رو تغییر بدیم و بعد بتونیم این آرایه دو بعدی حاوی اطلاعات یک تصویر رو بصورت یک عکس ذخیره کنیم؟

لطفا اگر چنین چیزی ممکن هست زود تر جواب بدید چون خیلی برام مهمه در ضمن اگر این قابلیت در ویژوال بیسیک وجود نداره میخام بدونم در چه زبان هایی میشه اینکارو کرد. مثلا در ++C ؟

مصطفی ساتکی
شنبه 02 مرداد 1389, 06:57 صبح
با ويژال بيسيك ميشه اينكار رو انجام داد.اگر تازه اول راهيد به نظر من C++ رو شروع كنيد.چون براي پردازش تصوير شما به يك كتابخانه نياز داريد و تو c++ كتابخانه هايي OpenSource وجود داره.

makhdoosh
شنبه 02 مرداد 1389, 09:11 صبح
البته من اول قصد دارم C رو کار کنم و بعد برم سراغ ++C . تاکید زیادی هم روی C دارم. وقت هم برام مهم نیست. بطور موازی هم میخام ویژوال بیسیک کار کنم. نظرتون چیه؟

مصطفی ساتکی
شنبه 02 مرداد 1389, 09:31 صبح
اشتباه منو تكرار نكن.به يكباره برو سراغ VisualC++‎ .اگر هدفت اينه كه تواين زمينه كار كني

makhdoosh
شنبه 02 مرداد 1389, 11:48 صبح
هدفم از برنامه نویسی شغل و پول در آوردن نیست. فقط دوست دارم حرفه ایی بشم تو سیستم. فقط بخاطر علاقه.
بعد اینکه آخه اگه C کار نکنم دیگه نمی تونم سورس هایی که به این زبان نوشته میشن رو بخونم.
بعد اینکه بعد از یاد گرفتن این زبان کافیه مفاهیم شی گرایی و یه چندتا چیز بیشتر یاد بگیرم واسه ++C .
درست فکر میکنم؟ مثلا اگه C رو یاد گرفتم مگه چقد طول میکشه برم ++Visual C رو یاد بگیرم؟ حد اکثر دو ماه؟

مصطفی ساتکی
شنبه 02 مرداد 1389, 12:07 عصر
به نظر من از c تا VisualC++ خيلي فاصله وجود داره.البته آقا نيما تو تار C++‌مي تونه بيشتر راهنمايتون كنه.البته بعد اون كتاب هاي پردازش تصوير -شبكه عصبي - منطق فازي و كار كردن با كتابخانه opencv رو هم بايستي ياد بگيرد.
حالا حرف شما هم رد نكنيم اول C++ بعد visualC++. در ضمن تو زمينه پردازش تصوير و شبكه عصبي و فازي سوالاي خودتون تو اينجا مطرح نكنيد تو تالار هوش مصنوعي مطرح كنيد حتماً بهشون جواب داده ميشه.