PDA

View Full Version : سوال: نحوه تعریف مشتری

shikaste
شنبه 02 مرداد 1389, 09:36 صبح
با سلام خدمت همه دوستان و اساتید عزیز
راستش من یه مبتدی تو اکسسم . ولی واقعا علاقه دارم به این محیط . من توی اکسس دچار یه مشکل شدم .امیدوارم راهننماییم کنین .
یه فرم دارم که می خوام مشتری ها رو توش تعریف کنم . برای کد مشتری یه کامبو تعریف کردم . ولی می خوام این فرم طوری باشه که وقتی تو لیست کامبو کد روی یه کد کلیک می کنم ، نام مشتری و آدرس و تلفنش تو تکست باکسهای مربوطه نمایش داده بشه . و وقتی یکی از مشتری ها انتخاب شد بتونم ویرایشش کنم و بعد ذخیره کنم . و از طرفی یه دکمه کامند برای اضافه کردن مشتری جدید تعریف کردم و می خوام وقتی رو اون دکمه کلیک می کنم هر چی اطلاعات رو صفحه است پاک بشه و بتونم مشتری جدیدو تعریف کرده و ذخیره کنم .
خواهشا راهنمایی م کنین . خیلی ضروریه:ناراحت:
قبلا ازتون متشکرم

shikaste
شنبه 02 مرداد 1389, 10:51 صبح
دوستان کسی نیست منو راهنمایی کنه . همچنان منتظرم .:افسرده:

bita_ziba77
شنبه 02 مرداد 1389, 10:56 صبح
دوستان کسی نیست منو راهنمایی کنه . همچنان منتظرم .:افسرده:

با سلام
شما در فرم خودتان يك Combo box قرارداده و از Wizard مربوطه گزينه Find record on my form based on the value I selected in my combo box را انتخاب نماييد.

با تشكر

shikaste
شنبه 02 مرداد 1389, 13:10 عصر
مرسی دوست خوبم:بوس:
اون کومبو باکس عمل کرد ولی حالا یه مشکل دیگه دارم . می خوام موقعی که فرم تعریف مشتری رو باز می کنم هیچ رکوردی نمایش داده نشه و داخل تکست باکسها خالی باشه. و مورد دوم اینکه نمی تونم یه مشتری جدید تعریف کرده و ذخیره کنم . :ناراحت:
خیلی ممنون می شم اگه منو راهنمایی کنین

bita_ziba77
شنبه 02 مرداد 1389, 16:28 عصر
مرسی دوست خوبم:بوس:
اون کومبو باکس عمل کرد ولی حالا یه مشکل دیگه دارم . می خوام موقعی که فرم تعریف مشتری رو باز می کنم هیچ رکوردی نمایش داده نشه و داخل تکست باکسها خالی باشه. و مورد دوم اینکه نمی تونم یه مشتری جدید تعریف کرده و ذخیره کنم . :ناراحت:
خیلی ممنون می شم اگه منو راهنمایی کنین

با سلام شما مي توانيد يك كليد در يك فرم خالي تعريف كرده و يك ماكرو به شرح زير به آن اختصاص دهيد:
ابتدا ماكروي تخصيص يافته را باز كرده و سپس در بخش Action گزينه OPEN FORM را انتخاب نماييد.
در بخش پايين صفحه نام فرم مربوطه و سپس در بخش Data mode گزينه ADD را انتخاب نماييد.
هر هنگام كه اين كليد را فشار دهيد فرم انتخابي به صورت خالي جهت ورود اطلاعات باز مي گردد.

با تشكر