PDA

View Full Version : کد متن در حال تایپ

ali_za
شنبه 02 مرداد 1389, 13:45 عصر
با سلام دوستان اگر کسی کد متن در حال تایپ شدن را میدونه همین جا قرار بده تا ما هم فیض ببریم مثل سایت دانشگاه تهران (http://www.ut.ac.ir)(این کار بیشتر برای اخبار و اطلاع از جدیترین ارسالها در سایت استفاده می شود )
با تشکر

ali_za
چهارشنبه 06 مرداد 1389, 10:23 صبح
با سلام دوستان من خودم جواب را پیدا کردم متاسفم که هیچ کس حاضر نشد پاسخ ما را بدهد به هر حال برای استفاده دیگران هم که شده من کد را اینجا می گذارم به امید اینکه مفید واقع گردد.

دوستان این کد رو خودم نوشتم و در اینجا ضمیمه می کنم ضمنا قصد دارم به این متون لینک هم اضافه کنم زمانیکه که کاربر متن در حال تایپ رو می بینه با کلیک روی اون به صفحه مورد نظر لینک بشه با تشکر

mohsen6500
شنبه 06 آذر 1389, 02:46 صبح
سلام
خیلی ممنون
منم تازه میخواستم بگردم دنبال این کد
ممنون که قبلا شما این کد رو نوشتید

hamidreza73
پنج شنبه 06 بهمن 1390, 18:33 عصر
با سلام دوستان من خودم جواب را پیدا کردم متاسفم که هیچ کس حاضر نشد پاسخ ما را بدهد به هر حال برای استفاده دیگران هم که شده من کد را اینجا می گذارم به امید اینکه مفید واقع گردد.

دوستان این کد رو خودم نوشتم و در اینجا ضمیمه می کنم ضمنا قصد دارم به این متون لینک هم اضافه کنم زمانیکه که کاربر متن در حال تایپ رو می بینه با کلیک روی اون به صفحه مورد نظر لینک بشه با تشکر

سلام
از این کد میشه تو وردپرس استفاده کرد؟
اگه میشه بگید چطور

cyrusthegreat
جمعه 07 بهمن 1390, 01:54 صبح

دوست عزیز

من یه نکته ای رو بگم که این کد توسط شما نوشته نشده، بلکه کپی شده از کارهای دیگران هست. خواهشن به کپی رایت امانتدار باشید. حداقل اگر نمی گید از کجا آوردیدش و منبع نمی زارید، دیگه کد دیگری رو به اسم خودتون منتشر نکنید.

اینم لینک به اون وبسایت های اینگلیسی زبانی که این کد رو دارن:

http://www.djhweb.co.uk/article25.html
http://webmaster.multimania.co.uk/tips/987522025/

cyrusthegreat
جمعه 07 بهمن 1390, 01:55 صبح
سلام
از این کد میشه تو وردپرس استفاده کرد؟
اگه میشه بگید چطور

شما دقیقا در کجای وردپرس می خوایید از این استفاده کنید؟؟؟؟

hamidreza73
جمعه 07 بهمن 1390, 11:02 صبح
شما دقیقا در کجای وردپرس می خوایید از این استفاده کنید؟؟؟؟

من میخوام بالای پست های سایت بیاد این کد رو توی index.php تو بالای پست ها گذاشتم ولی کار نمیکنه

cyrusthegreat
جمعه 07 بهمن 1390, 16:35 عصر
خب دوستان عزیز

من دیدم که این کد یکم نیاز به تمیز کاری داره و البته یه قابلیت دیگه هم نیاز داره که دست بکار شدم و اون رو تغییر دادم و شد فایل ای که پیوست شده. دوستانی که می خوان می تونن ازش استفاده کنن. استفاده از اون بخشی که توسط من نوشته شده و توسعه داده شده حتی بدون کپی رایت بدون مشکل هست. اون بخش دیگه که بیس کار هست و لینکش رو تو پست بالاییم دادم، دیگه به من مربوط نیست و با نویسنده اون بخش تماس بگیرید.

حالا مشکلاتی که این اسکریپت داشت:

استفاده از input و فرم برای نمایش دادن
نیاز به اضافه کردن onload="textticker()" به body برای اجرا شدن
عدم پشتیبانی از لینک برای هرکدام از نوشته ها
ناخوانایی کد نوشته شده بدلیل کپی پیست شدن

خب برای رفع هرکدام از این مشکل ها یه تغییراتی در کد داده شد.

مشکل یک: برای رفع این مشکل از یک دایو بجای کل فرم استفاده شد. شما می بایست برای فراخوانی این کد در هرکجای صفحه که خواستید، دایو زیر را با همان آیدی که دارد کپی پیست کنید:

<div id="type-writer"></div>

مشکل دو: برای رفع این مشکل هم از کدی استفاده کردم که البته توسط خودم نوشته نشده بود ولی روی اینترنت بود.
مشکل سه: برای رفع این مشکل هم یه آرایه به نام tlLinks اضافه شد. شما برای استفاده از لینک، به همان ترتیبی که در آرایه tl متن هاتون رو مشخص می کنید، هر متنی که لینک داشت متناظرش آدرس صفحه و هر متنی که لینک نداشت، متناظرش عدد 0 رو وارد کنید. به مثال زیر توجه کنید :
tl = new textlist (
"This is Text With Link 1",
"This is Text Without Link 1",
"This is Text With Link 2",
"This is Text Without Link 2"
);
tlLinks = new Array (
"mailto:cyrusthegreatking@gmail.com",
"0",
"0"
);

توی این مثال، متن های اول و سوم دارای لینک و متن های دوم و چهارم بدون لینک می باشند.

مشکل آخر هم با یکم تمیزکاری کد و افزایش خوانایی اون و همچنین قرار دادن کل کد در یک فایل مجزا مرتفع شد.

حالا برای استفاده از این کد می بایست چکار کنید؟
شما اول فایل پیوست شده رو دانلود کنید. بعد از اون می بایست اسکریپتی که در فولدر scripts و به نام script.js هست رو به صفحتون اضافه کنید.

نکته: دوستانی که می خواهند این رو در وردپرس استفاده کنند، می بایست کد زیر رو در بین تگ head صفحشون که در فولدر قالب و با نام header.php اضافه کنند:

<script language="Javascript">
var max = 0;
function textlist() {
max = textlist.arguments.length;
for ( i = 0; i < max; i++)
this[i] = textlist.arguments[i];
}
tl = new textlist (
);
tlLinks = new Array (
"0",
"0"
);
var x = 0; pos = 0;
var l = tl[0].length;
function textticker() {
var typeWriter = document.getElementById("type-writer");
if ( tlLinks[x] == "0" ) { typeWriter.innerHTML = tl[x].substring(0,pos)+"_"; }
else { typeWriter.innerHTML = '<a href='+tlLinks[x]+'>'+tl[x].substring(0,pos)+'_</a>'; }
if ( pos++ == l ) {
pos = 0; setTimeout("textticker()",1000); x++;
if( x == max) x = 0; l = tl[x].length;
} else
setTimeout("textticker()",50);
}
if(window.attachEvent) {
window.attachEvent('onload', textticker);
} else {
if(window.onload) {
var curronload = window.onload;
var newonload = function() {
curronload();
textticker();
};
window.onload = newonload;
} else {
window.onload = textticker;
}
}
</script>

سپس شما می بایست کد زیر رو در هر جایی از صفحه که می خوایید قرار بدید کپی کنید:

در آخر هم برای متنی که می خوایید نمایش داده بشه آرایه tl رو ویرایش کنید. توجه کنید که بجز آخرین عنصر آرایه که بعد از " دارای , نمی باشد، بقیه عناصر می باید در آخر خود بعد از " دارای , باشند.
برای لینک ها هم با ویرایش آرایه ی tlLinks همانطور که در بالا توضیح دادم، آدرس هارو وارد کنید. اگر می خوایید هیچ کدوم از عناصرتون لینک نداشته باشه، به تعداد همون عناصر آرایه tl عناصری با مقدار 0 در این آرایه قرار دهید. برای مثال، اگر همون مثال بالا رو بخواییم در نظر بگیریم، آرایه ی tlLinks ما می شه:
tlLinks = new Array ( "0", "0", "0", "0");

دیگه استایل بندی اون DIV هم بر عهده خودتون.

فکر نکنم مشکلی وجود داشته باشه. ولی منتظر نظرات و انتقادات و سوالات شما هستم.

hamidreza73
جمعه 07 بهمن 1390, 17:40 عصر
خب دوستان عزیز

من دیدم که این کد یکم نیاز به تمیز کاری داره و البته یه قابلیت دیگه هم نیاز داره که دست بکار شدم و اون رو تغییر دادم و شد فایل ای که پیوست شده. دوستانی که می خوان می تونن ازش استفاده کنن. استفاده از اون بخشی که توسط من نوشته شده و توسعه داده شده حتی بدون کپی رایت بدون مشکل هست. اون بخش دیگه که بیس کار هست و لینکش رو تو پست بالاییم دادم، دیگه به من مربوط نیست و با نویسنده اون بخش تماس بگیرید.

حالا مشکلاتی که این اسکریپت داشت:

استفاده از input و فرم برای نمایش دادن
نیاز به اضافه کردن onload="textticker()" به body برای اجرا شدن
عدم پشتیبانی از لینک برای هرکدام از نوشته ها
ناخوانایی کد نوشته شده بدلیل کپی پیست شدن

خب برای رفع هرکدام از این مشکل ها یه تغییراتی در کد داده شد.

مشکل یک: برای رفع این مشکل از یک دایو بجای کل فرم استفاده شد. شما می بایست برای فراخوانی این کد در هرکجای صفحه که خواستید، دایو زیر را با همان آیدی که دارد کپی پیست کنید:

مشکل دو: برای رفع این مشکل هم از کدی استفاده کردم که البته توسط خودم نوشته نشده بود ولی روی اینترنت بود.
مشکل سه: برای رفع این مشکل هم یه آرایه به نام tlLinks اضافه شد. شما برای استفاده از لینک، به همان ترتیبی که در آرایه tl متن هاتون رو مشخص می کنید، هر متنی که لینک داشت متناظرش آدرس صفحه و هر متنی که لینک نداشت، متناظرش عدد 0 رو وارد کنید. به مثال زیر توجه کنید :
tl = new textlist (
);
tlLinks = new Array (
"0",
"0"
);

توی این مثال، متن های اول و سوم دارای لینک و متن های دوم و چهارم بدون لینک می باشند.

مشکل آخر هم با یکم تمیزکاری کد و افزایش خوانایی اون و همچنین قرار دادن کل کد در یک فایل مجزا مرتفع شد.

حالا برای استفاده از این کد می بایست چکار کنید؟
شما اول فایل پیوست شده رو دانلود کنید. بعد از اون می بایست اسکریپتی که در فولدر scripts و به نام script.js هست رو به صفحتون اضافه کنید.

نکته: دوستانی که می خواهند این رو در وردپرس استفاده کنند، می بایست کد زیر رو در بین تگ head صفحشون که در فولدر قالب و با نام header.php اضافه کنند:

var max = 0;
function textlist() {
max = textlist.arguments.length;
for ( i = 0; i < max; i++)
this[i] = textlist.arguments[i];
}
tl = new textlist (
);
tlLinks = new Array (
"0",
"0"
);
var x = 0; pos = 0;
var l = tl[0].length;
function textticker() {
var typeWriter = document.getElementById("type-writer");
if ( tlLinks[x] == "0" ) { typeWriter.innerHTML = tl[x].substring(0,pos)+"_"; }
else { typeWriter.innerHTML = '<a href='+tlLinks[x]+'>'+tl[x].substring(0,pos)+'_</a>'; }
if ( pos++ == l ) {
pos = 0; setTimeout("textticker()",1000); x++;
if( x == max) x = 0; l = tl[x].length;
} else
setTimeout("textticker()",50);
}
if(window.attachEvent) {
window.attachEvent('onload', textticker);
} else {
if(window.onload) {
var curronload = window.onload;
var newonload = function() {
curronload();
textticker();
};
window.onload = newonload;
} else {
window.onload = textticker;
}
}
</script>

سپس شما می بایست کد زیر رو در هر جایی از صفحه که می خوایید قرار بدید کپی کنید:

در آخر هم برای متنی که می خوایید نمایش داده بشه آرایه tl رو ویرایش کنید. توجه کنید که بجز آخرین عنصر آرایه که بعد از " دارای , نمی باشد، بقیه عناصر می باید در آخر خود بعد از " دارای , باشند.
برای لینک ها هم با ویرایش آرایه ی tlLinks همانطور که در بالا توضیح دادم، آدرس هارو وارد کنید. اگر می خوایید هیچ کدوم از عناصرتون لینک نداشته باشه، به تعداد همون عناصر آرایه tl عناصری با مقدار 0 در این آرایه قرار دهید. برای مثال، اگر همون مثال بالا رو بخواییم در نظر بگیریم، آرایه ی tlLinks ما می شه:
tlLinks = new Array ( "0", "0", "0", "0");

دیگه استایل بندی اون DIV هم بر عهده خودتون.

فکر نکنم مشکلی وجود داشته باشه. ولی منتظر نظرات و انتقادات و سوالات شما هستم.

سلام

من کدی که داخل script.js بود رو در header.php قبل از </head> اضافه کردم و کد داخل div رو هم در جاییی که میخوستم کد نمایش داده بشه قرار دادم ولی تو سایت فقط یه جای خالی میاد که فقط حرف _ رونشون میده
شما میگید من تو کدوم قسمت اشتباه کردم؟
لطفا راهنمائیم کنید ممنون

cyrusthegreat
جمعه 07 بهمن 1390, 17:56 عصر
سلام

من کدی که داخل script.js بود رو در header.php قبل از </head> اضافه کردم و کد داخل div رو هم در جاییی که میخوستم کد نمایش داده بشه قرار دادم ولی تو سایت فقط یه جای خالی میاد که فقط حرف _ رونشون میده
شما میگید من تو کدوم قسمت اشتباه کردم؟
لطفا راهنمائیم کنید ممنون

دوست عزیز
آیا شما کدی که توی script.js بود رو هنگامی که قبل از head اضافه می کردید داخل تگ script قرار دادید. کد شما وقتی که کپی می کنید باید اینوری باشه:

کد موجود در script.js
</script>

من اون بالا برای اینکه اشتباه نکنید مخصوص خودتون گفتم که اون کد رو بریزید. اون کد با کد موجود در script.js کمی تفاوت داره و مخصوص استفاده داخلی از JS هست.

hamidreza73
جمعه 07 بهمن 1390, 23:12 عصر
من اینکارو کردم ولی فایده ای نداشت

cyrusthegreat
جمعه 07 بهمن 1390, 23:35 عصر
دوست عزیز

شما اون فایلی رو که پیوست کردم رو دیدید که کار می کنه و بدون هیچ مشکلی. یعنی مشکل از کد نیست. من هم تا نبینم شما چکار کردید نمی تونم کمک خاصی بکنم. علم غیب ندارم که بفهمم مشکل شما چیست. وگرنه اسکریپت من بطور کامل و صحیح عمل می کنه و جواب می ده.

hamidreza73
شنبه 08 بهمن 1390, 16:04 عصر
ممنون از زحماتتون

cyrusthegreat
شنبه 08 بهمن 1390, 16:12 عصر
ممنون از زحماتتون

دوست عزیز

حالا مشکلتون حل شد؟؟؟؟ اگر نه که تنها کاری که از دست من برمیاد اینه که شما برام header.php رو بفرستید تا من براتون اوکی کنم.

از اون پستمم اگر دلخور شدید ببخشید. یکم تند گفتم

hamidreza73
یک شنبه 09 بهمن 1390, 16:05 عصر
نه دوست من ناراحتی چیه

شما خیلی زحمت کشیدی دستتون درد نکنه و اینو بگم که من اون کد رو بلافاصله بعد از تگ head قرار دادم و الان کار میکنه

ali_za
چهارشنبه 12 بهمن 1390, 02:48 صبح
دوست عزیز

من یه نکته ای رو بگم که این کد توسط شما نوشته نشده، بلکه کپی شده از کارهای دیگران هست. خواهشن به کپی رایت امانتدار باشید. حداقل اگر نمی گید از کجا آوردیدش و منبع نمی زارید، دیگه کد دیگری رو به اسم خودتون منتشر نکنید.

اینم لینک به اون وبسایت های اینگلیسی زبانی که این کد رو دارن:

http://www.djhweb.co.uk/article25.html
http://webmaster.multimania.co.uk/tips/987522025/

با سلام دوست عزیز من بعد از مدت مدیدی به این تاپیک سرزدم بعد از سالها کد نویسی اینقدر تجربه داریم که یه کد بنویسیم !!! محض اطلاعای چناب عالی من این کد رو برای فراخوانی اخبار ار دیتابیس بهینه اش کردم می خواستم اینجا بزارم برای استفاده عموم حالا بحث کپی رایت شد پس بهتره نذارم چون ممکن من نوعی به اسم خودم در کتاب جهانی گینس اونو ثبت کنم آره!!! این تاپیک هم مال شما،خوش باشید.
با تشکر

cyrusthegreat
چهارشنبه 12 بهمن 1390, 03:19 صبح
با سلام دوست عزیز من بعد از مدت مدیدی به این تاپیک سرزدم بعد از سالها کد نویسی اینقدر تجربه داریم که یه کد بنویسیم !!! محض اطلاعای چناب عالی من این کد رو برای فراخوانی اخبار ار دیتابیس بهینه اش کردم می خواستم اینجا بزارم برای استفاده عموم حالا بحث کپی رایت شد پس بهتره نذارم چون ممکن من نوعی به اسم خودم در کتاب جهانی گینس اونو ثبت کنم آره!!! این تاپیک هم مال شما،خوش باشید.
با تشکر

دوست عزیز

یعنی شما می خوایید بفرمایید این کد رو خودتون نوشتید؟؟؟؟ اگر اینجوریه چرا اون دوتا سایتی که معرفی کردم دقیقا عین کدهای شما رو دارن. حتی شما از همون المنت inputای که در مثال هست استفاده کردید. حتی این رو هم تغییر ندادید. من کاری به تجربه داشتن یا نداشتن شما ندارم. شما این رو کپی کردید و به اسم خودتون ارائه دادید. قابل توجه: این کد در تاریخ 19 اکتبر 2008 یعنی حدود سه سال و اندی قبل منتشر شد. پس فرض اینکه اونها از کد شما کپی کردن کاملا منتفی هست.

اگر اشتباه نکنم شما Asp کار می کنید دیگه؟؟؟ خب متاسفانه چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است. شما که از VS خدادتومن رایگان استفاده می کنین و ککتون هم نمی گزه، ارائه حدود 30 خط کد دسترنج دیگری به نام خودتون که اصلا به چشم نمیاد.

بحث کپی رایت شوخی بردار نیست و اصلا هم بحث سر ثبت در رکورد های گینس نیست. من هم نیازی به تاپیک ندارم. خوش هم هستم خداروشکر. ولی متاسفانه یا خوشبختانه در مورد کپی رایت بی نهایت سختگیر هستم. چون اگر این قانون رعایت بشه و بصورت یک قانون در بیاد که جرم داشته باشه، جلوی خیلی از پسرفت های ما ایرانی هارو می گیره. تا کی کارهای دیگرانو به اسم خودمون در بیاریم و ککمون هم نگزه؟؟؟؟ تا کی از ترس اینکه یه عده کدمون رو به راحتی تمام به اسم خودشون تموم کنن، موقع کد زدن و اجرای ایده هامون دستمون بلرزه؟؟؟ تا کی نرم افزار هایی که خون دل خوردیم براشون رو بیان کرک کنن و یا ازش کپی کنن و در اختیار دیگران بزارن؟؟؟

meisam3322
چهارشنبه 12 بهمن 1390, 11:33 صبح
ولی متاسفانه یا خوشبختانه در مورد کپی رایت بی نهایت سختگیر هستم. چون اگر این قانون رعایت بشه و بصورت یک قانون در بیاد که جرم داشته باشه، جلوی خیلی از پسرفت های ما ایرانی هارو می گیره. تا کی کارهای دیگرانو به اسم خودمون در بیاریم و ککمون هم نگزه؟؟؟؟ تا کی از ترس اینکه یه عده کدمون رو به راحتی تمام به اسم خودشون تموم کنن، موقع کد زدن و اجرای ایده هامون دستمون بلرزه؟؟؟ تا کی نرم افزار هایی که خون دل خوردیم براشون رو بیان کرک کنن و یا ازش کپی کنن و در اختیار دیگران بزارن؟؟؟

حرف دل منو زدی :تشویق: