PDA

View Full Version : موفق ها و حرفه ای ها زبان C# را چگونه یاد گرفته اند؟

web4web
شنبه 02 مرداد 1389, 13:49 عصر
با سلام.
دوستانی که در حال حاضر زبان C# رو به طور حرفه ای بلد هستند اگر می تونندبگند1- چطوری زبان c# رو یاد گرفته؟! 2- بگند با کتاب شروع کرده اند یا با کلاس ؟.3- برای تمرین چه سورس هایی رو دیده اند؟ 4-چقدر زمان برای این کار گذاشته اند . 5- رمز موفیقتشون؟!6- و در آخر اگر پروژه ای حرفه ای و سرشناس کار کرده اند بگند و مدت زمان وقت برده برای پروژه؟!
اگر هم توصیه ای برای مبتدی ها دارید بگید.

با تشکر

ASKaffash
شنبه 02 مرداد 1389, 15:05 عصر
سلام
رمز موفقیت این است :
- الگوریتم نویسی خوب (تجربه از زبانهای قبل و ....)
- یادگیری دات نت فریم ورک (حتما با کلاس رفتن باشد)
- همزمان با کلاس خواندن حداقل دو کتاب بصورت موازی
- بهترین منبع سورس Help درون MSDN است
- آخرین پروژه تولید یک موتور نرم افزاری و دو سال و نیم طول کشیده است

vandermond
شنبه 02 مرداد 1389, 16:32 عصر
سلام
رمز موفقیت این است :
...
- یادگیری دات نت فریم ورک (حتما با کلاس رفتن باشد)
...

چرا حتما كلاس؟؟؟
شما چه چيزهايي توي كلاس ها ميبينيد كه توي اينترنت قابل دسترسي نباشه(اتفاقا توي نت سرجمع هم هست و ميشه با كار كردن با كتابهاي مختلف و پيمايش موضوع در بقيه سايتها اطلاعات رو كامل كرد).
اگه ميشه مزيت كلاس ها رو بگيد كه من هم برم اگه اينطوره:چشمک:

ACorvinus
شنبه 02 مرداد 1389, 18:09 عصر
سلام.

خسته نباشی برادر. اگه میخوای زبان جدیدی یاد بگیری به نظر من اصلا عجله نکن.
یکی از بچه ها اشاره کردن الگوریتم یاد بگیری، منم موافقم باهاش.

اگه تحلیل شما خوب باشه به قول پسر عمم (کارشناس نرم افزار) اینا برنامه ها فقط یه ابزاره و فقط Syntax اونا هستش که یکیو از یکی دیگه متمایز می کنه. و اینارم یکی دو ماه باهاش ور بری یاد میگیری.

برای تحلیل و برای اینکه ذهنت باز شه کتاب های خود مایکروسافت رو بخون.
موفق باشی.

web4web
شنبه 02 مرداد 1389, 21:05 عصر
دوستان کتاب های سرشناس خارجی اگه سراغ دارید معرفی کنید .

ACorvinus
شنبه 02 مرداد 1389, 21:30 عصر
سلام.

به PersiaDevelopers.Com سر بزنید.

مصطفی ساتکی
شنبه 02 مرداد 1389, 21:56 عصر
بستگي داره از برنامه نويسي چي بخاي و شما كي باشي.
به قول داوينچي با قلمي كه ديگران زندگيشون رنگ كردن زندگيتو رنگ نكن.
علاقه و استعداد در زمينه خاص آنچنان به شما كمك مي كنه كه يادگيري يك زبان و يك سكوي براي شما پيش پا افتاده ميشه.
اگر فقط كد زدن باشه و ايده اي در كار نباشه هيچ فايده اي نداره خيلي برنامه نويس فقط يه كدر خوبن هيچ وقت هم نوآوري ندارن و فقط كد توليد مي كن.
به نظرم من با شناخت اوليه كه داريد علاقه خودتونو انتخاب كنيد.اگر دنبال حقوق سر برج هستيد كه هيچ.

web4web
شنبه 02 مرداد 1389, 22:31 عصر
مسلئه حقوق سر برج نیست بحث اصلی سر همون علاقه ای هست که شما گفتید . خیلی ها از سر علاقه این زبان رو یاد می گیرند و واقعا پیشرفت خوبی دارند چون با تمام وجود دنبال یادگیری هستند . هر کسی توی ضمینه ای علاقه داره یکی شبکه یکی طراحی یکی هم برنامه نویسی . مسئله اصلی و مهم ترین جای قضیه پیدا کردن استعداد و علاقه خودمون هست که اگه به دور از منافع مالی شروع به یادگیری چیزی کنیم واقعا تاثیر ش رو بعدا می ببینم . البته پیدا کردن اون چیزی که تو وجودت هست و علاقه داری خیلی هم آسون نیست ! اینطور نیست؟
در کل من این تاپیک رو زدم ببینم افراد موفق در #c چه طوری به جایگاه حال حاضرشون رسیدند.
موفق باشید.

behrouz_n
یک شنبه 03 مرداد 1389, 01:10 صبح
البته من خودم رو خیلی حرفه ای و موفق نمی بینم چون سقف انتظارات و آرزوهام رو خیلی بلند گرفتم و بیشتر خودم رو با افرادی که بالاتر از من هستند مقایسه میکنم.
من یک مثال برات می زنم. خیلی حالا بلد هستند که با فتوشاپ ( در سطح خوبی) کار کنند،ولی آیا همه اونها گرافیست هستند؟ اکثر اونها "فتوشاپ کار" هستند نه گرافیست.
تو هم بهتره سعی کنی برنامه نویس باشی نه کسی که فقط زبان C# رو بلده.
اولین قدمش اینکه خودت رو محدود به یک زبان خاص نکن. منظورم این نیست که بری همه زبانها رو حفظ کنی.
وقتی اصول برنامه نویسی رو خوب بلد باشی اون موقع زبان های برنامه نویسی برات فرقی نمیکنه و هر زبانی رو در مدت کوتاهی یاد میگیری.( یا به قول دوستمون"فقط Syntax اونا هستش که یکیو از یکی دیگه متمایز می کنه.")

سعی کن زیاد برنامه بنویسی. (هر برنامه ای که شده)
اگه کتابی خوندی یا مطلبی از جایی یاد گرفتی حتما اون مطلب رو خودت توی کامپیوتر بنویس. چون تا یک خط برنامه توی کامپوتر ننویسی، برنامه نویس نیستی، حتی اگه هزاران کتاب خونده باشی.
اگه رشته کامپیوتری، از انجام تکالیف برنامه نویسی فرار نکن.( مثلا من اون موقع که درس میخوندم وقتی تکلیف بهمون میدادند، باید اولین نفری بودم که برنامه رو تحویل میدادم، بعضی از تمرینها رو به 2 روش مختلف می نویشتم که یکیش رو بدم به دوستام)

ASKaffash
یک شنبه 03 مرداد 1389, 07:40 صبح
چرا حتما كلاس؟؟؟
شما چه چيزهايي توي كلاس ها ميبينيد كه توي اينترنت قابل دسترسي نباشه(اتفاقا توي نت سرجمع هم هست و ميشه با كار كردن با كتابهاي مختلف و پيمايش موضوع در بقيه سايتها اطلاعات رو كامل كرد).
اگه ميشه مزيت كلاس ها رو بگيد كه من هم برم اگه اينطوره:چشمک:

سلام
من قبلا اینطور فکر نمی کردم برای شروع با اینکه 17 سال برنامه نویس بودم 2 کتاب Vb.net و یک کتاب #C خوندم ولی وقتی رفتم پای کار کاملا گیچ بودم و انگار سنتی فکر می کردم دیگر ناامید شده بودم و می خواستم بی خیال دات نت شوم یک روز تصادفی در همایشی شرکت کردم که فردی در یک جلسه قرار بود فقط تفکر دات نت را دمو کند من متوجه شدم که از کتابها هیچ چیز اساسی دستگیرم نشده رفتم یک کلاس با 6 شاگرد و یک استاد واقعا باسواد و مفهوم گرا تازه فهمیدم که دات نت فریم ورک یعنی چی ؟! و شروع کردم تک تک مفاهیم دات نت فریم ورک را از درون MSDN خوندن و واقعا لذت بردم و بعد شروع کردم دو باره خوندان یک کتاب اینبار فهمیدم که چقدر کتابها به کلیات می پردازنند پیشنهاد من رفتن به یک کلاس با مدرس باسواد و دلسوز با شاگردان درون کلاس فعال چون شاگردان فعال استاد را ترغیب به تدریس خوب می کنند بعدا خودم تدریس C# را هم یاد گرفتم

vandermond
یک شنبه 03 مرداد 1389, 10:57 صبح
سلام
من قبلا اینطور فکر نمی کردم برای شروع با اینکه 17 سال برنامه نویس بودم 2 کتاب Vb.net و یک کتاب C#‎ خوندم ولی وقتی رفتم پای کار کاملا گیچ بودم و انگار سنتی فکر می کردم دیگر ناامید شده بودم و می خواستم بی خیال دات نت شوم یک روز تصادفی در همایشی شرکت کردم که فردی در یک جلسه قرار بود فقط تفکر دات نت را دمو کند من متوجه شدم که از کتابها هیچ چیز اساسی دستگیرم نشده رفتم یک کلاس با 6 شاگرد و یک استاد واقعا باسواد و مفهوم گرا تازه فهمیدم که دات نت فریم ورک یعنی چی ؟! و شروع کردم تک تک مفاهیم دات نت فریم ورک را از درون MSDN خوندن و واقعا لذت بردم و بعد شروع کردم دو باره خوندان یک کتاب اینبار فهمیدم که چقدر کتابها به کلیات می پردازنند پیشنهاد من رفتن به یک کلاس با مدرس باسواد و دلسوز با شاگردان درون کلاس فعال چون شاگردان فعال استاد را ترغیب به تدریس خوب می کنند بعدا خودم تدریس C#‎ را هم یاد گرفتم
دوست عزيز واقعا ممنون از جوابتون. و از كمكي كه كرديد. شايد من همون 17 سال رو ميخاستم طي كنم ولي با اين چيزي كه شما گفتيد حداقل ميدونم كه اين تجربه براي يك نفر خوب نبوده و فكر ميكنم يك كلاس هم برم بد نباشه ( و به گفته شما عالي باشه).

web4web
یک شنبه 03 مرداد 1389, 11:33 صبح
ممنون از پاسخ تون . به طور قطع کلاس رفتن خیلی بهتر از کتاب است ولی هر کدوم جایگاه خودشون رو دارند . در کلاس مثلا #c هر سوالی براتون پیش بیاد همون لحظه می پرسید نحوه کد نویسی اصولی و همکلاسی ها و همفکری که خودتون گفتید که مدت زمان یادگیری بخشی از برنامه نویسی رو کاهش میده.به نظر من کلاس و کتاب مکمل هم دیگه هستند.البته آدم باید بدونه از اون چیزی که میخواد یاد بگیره چی میخواد .یکی c# رو یاد میگیره برای اینکه برسه به ASP.NET و یا چیزهای دیگه. در کل کلاس خوبه ولی پول حسابی هم باید خرج بشه چون چنین درسهای تخصصی شهریه کمی ندارند.

انیشتین
یک شنبه 03 مرداد 1389, 12:18 عصر
یه کتاب خوب گیر،
هر چند فصل مثلا 3 یا 4 فصل یه پروژه به درد بخور تعریف کن و بنویس،
هر جا هم اشکال داشتی دورش نزن ،مستقیم حلش کن،از این و اون بپرس تا بالاخره دستت بیاد.
از منابع و سایت های خارجی زیاد استفاده کن.
با احترام بسیار به استاد عزیزم که کلاس رو پیشنهاد میکنند عرض کنم همه کلاس ها هم البته همون طور که خودتون گفتید خوب نیستند.
اگر دانشجو باشی واقعا فرصت کلاس رفتن رو نخواهی داشت.