PDA

View Full Version : سوال در مورد برنامه نشان دادن دو تیبل در کومبو باکس

rohullah
شنبه 02 مرداد 1389, 14:13 عصر
2- من یه تیبل به نام customer دارم ویه تیبل به نام job که در واقع زیر مجموعه های تیبل customer هست. یه مشتری کوچک فقط تو customer ثبت میشه و اگه خیلی بزرگ باشه هر کدوم از زیر مجموعه هاش توی job ثبت میشه. در جای دیگه من میخوام فاکتور صادر کنم و به نام یک customer یا یه job باید ثبت بشه. من تو تیبل bill یه ستون گذاشتم که PK یکی از این دوتا توش قرار میگیره و یه ستون که نوع رو مشخص میکنه. حالا توی فرم یه کومبو میخوام بزارم که کاربر یه مورد از کل مشتریها و جابها رو انتخاب کنه. حالا چطوری میتونم این کار رو بکنم یعنی توی کومبو هم مشتریها وهم جابها لیست بشن.
پیشاپیش ممنون

mmd2009
شنبه 02 مرداد 1389, 14:37 عصر
با سلام

دوست عزیز منظورتون رو متوجه نشدم

یک مثال :

شما دو جدول دارید به نام کهای t1 وt2 که مقادیر به صورت زیر می باشد

t1
ali
hasan
mehdi

و

t2
1541
4455
5155

حالا میخواهید تو ایتم های کمبو باکس اینو ببینید

hasan
mehdi
1541
4455
5155

یعنی دو جدول برن تو یک کمبو باکس؟

rohullah
شنبه 02 مرداد 1389, 16:17 عصر
من یه تیبل دارم به نام مشتری و یه تیبل دارم به نام جاب که زیر مجموعه مشتریه منظور از مشتری کارخانه یا شرکت طرف حساب هست. حالا اگر این شرکت یا کارخونه خیلی بزرگ باشه یه سری جاب براش تعریف میشه که میشه گفت شعبه های اون کارخونست. من یه تیبل دیگه دارم به نام فاکتور که یا به نام یه مشتری یا یه جاب صادر میشه. حالا من میخوام توی یه کومبو باکس کاربر همه مقادیر مشتری و جابها رو ببینه و یکیشو انتخاب کنه و من تو تیبل فاکتور ثبت کنم.
اگر تیبل مشتری من باشه
گلرنگ
به دانه
سینا
و تیبل دوم من باشه
گلرنگ 1
گلرنگ2
به دانه 1
به دانه 2
توی کومبو باکس باید باشه
گلرنگ
به دانه
سینا
گلرنگ 1
گلرنگ2
به دانه 1
به دانه 2
و همه اینا هم یه PK دارن که ماله هر تیبل مربوط به خودشه. من می تونم یه view بسازم با union all تودیتابیس ولی خوب توی کوبو اگر vlaue member رو بزارم روی pk اون موقع از کجا بفهمم که ماله کدوم تیبل هست هر آیتم؟
و یه سری سوال دیگه هم در مورد کومبوباکس دارم
1- اینکه میخوام کومبوباکس هر وقت باز میشه یه گزینه هم به نام new تو آیتمهاش داشته باشه
2- میخوام هر وقت واردکومبوباکس شدم باز بشه ولی اگه droppeddown رو true کنم نشانگر ماوس میره به حالت انتظار یا کلا ناپدید میشه
3-میخوام همراه با هر کلیدی که کاربر میزنه یه آیتم highlight بشه .
خیلی شد اینا ولی اگر راهنماییم کنین ممنون میشم و در ضمن میخوام از اینا تو comboboxcolumn توی datagridview استفاده کنم .

mmd2009
شنبه 02 مرداد 1389, 20:20 عصر
با سلام.

دوست عزیز من اون چیزی رو که از حرفاتون متوجه شدم رو تو یک برنامه ساده اماده کردم که ببینید.

حالا این برنامه رو بدانلودید و بگید میخوای کجاهاش تغییر کنه

Click For Download (http://up.iranblog.com/Files1/74e14eee858b4efb8f19.rar)

rohullah
یک شنبه 03 مرداد 1389, 08:17 صبح
دوست عزیز از اینکه وقت گذاشتید تشکر ولی این چیزی که شما نوشتین هیچ ربطی به اون چیزی که من می خوام نداره.
در مورد تیبلها همونطور که گفتم من به value هم احتیاج دارم که PK سطر داخل تیبل هست که با این روش شما نمیشه value رو مقداردهی کرد. حالا النو یه جورایی خودم حل کردم.
در مورد خود شکل کومبوباکس من منظورم زمانی بود که dropdownstyle=dropdown این چیزی که شما نوشتید برای dropdownstyle هستش و اگر امتحان کنید توی بعضی ایونتها مثل textchanged , keydown, keyup وقتی droppeddown=true بشه pointer گم میشه.

mmd2009
یک شنبه 03 مرداد 1389, 09:55 صبح
دوست عزیز انگاری جمله ی بالایی من رو نخوندید

من گفتم این برنامه رو دانلود کنید اشکالت رو بگید تا از روی این بیام کمکتون کنم درستش کنید و بقیه هم بتونن راحتر کمک کنن و از این حالت تئوری بیاییم بیرون

چون با برنامه راحتر میشه مشکل رو حل کرد .

rohullah
یک شنبه 03 مرداد 1389, 17:29 عصر
من میخوام کومبوباکس ترکیبی از dropdownlist و dropdown داشته باشه یعنی بشه تایپ کرد شبیه dropdown به محض ورود لیست آیتمها بیفته و با هر کلیدی که میزنم یه گزینه هایلایت بشه مثل dropdownlist