PDA

View Full Version : سوال: اندازه ی کاغذ هنگام چاپ (با چک پرینتر یا همان پرینترهای چاپ فاکتور)

zayens
شنبه 02 مرداد 1389, 16:14 عصر
احتمالا با پرینترهای کوچک آشنا هستید یا حداقل هنگام درخواست صورت حسابتان
در یک رستوران با کاغذی کوچک (فاکتور صورت حساب) که تمام جزئیات سفارشتان در آن
است، روبرو شده اید.
من یک چنین برگه ای در C#‎ توسط کریستال ریپورت درست کردم که در عکس ضمیمه مشاهده میکنید.
عرض این کاغذها با پرینترهای مخصوص، حدود 8cm است.
حالا دو تا سوال:
1-در کریستال ریپورت در قسمت Design>Printer Setup و همینطور Design>page Setup
چه اندازه ای باید انتخاب کنم؟
نکتهای که نباید فراموش بشه اینه که عرض باید 8 باشه اما طول باید متناسب داده ها
تغییر کنه. مثلا اگر سفارشات زیاد بود باید همه در یک صفحه باشه و طول کاغذ زیاد بشه
نه اینکه دو تا فاکتور یعنی دو صفحه فاکتور زده بشه.خوب مشکل منم اینجاست که نمیدونم
با طول چه کار کنم.
2-سوال دوم من یه جورایی به سوال اول برمیگرده.
اگر عکس را نگاه کنید می بینید که سفارشات در قسمت Section Details در کریستال ریپورت قرار داره و اطلاعات بعدی در Section Footer.
حالا مشکل اینجاست که اگه میزان سفارشات از یه حدی زیاد شد فاکتورم به دو صفحه تبدیل میشه و Section Footer در هر دو صفحه ظاهر میشه و همینطور قسمت هدر
لطفا راهنمایی بفرمایید که مشکل از کجاست؟

http://dc193.4shared.com/img/346865057/bd2c410c/Untitled.jpg?rnd=0.32997073121647813 (http://www.4shared.com/photo/T6pUvXqq/Untitled.html)

حجتی نیا
شنبه 02 مرداد 1389, 17:03 عصر
Section Footer در هر دو صفحه ظاهر میشه و همینطور قسمت هدر
لطفا راهنمایی بفرمایید که مشکل از کجاست؟
اگه بخواین اطلاعاتی فقط یبار در کل گزارش وارد بشه اونو باید در report footer یا report header قرار بدین

عرض این کاغذها با پرینترهای مخصوص، حدود 8cm است.
8cm=3.14961 inches
پیشفرض عرض صفحه در کریستال 8Inches هست پس داریم :
(8in - 3.14961in) / 2 = 2.425195
از هرطرف در pagesetup (چپ و راست) به همین مقدار فاصله بده.. (البته یکم کمتر بزن که حاشیه داشته باشه)

مشکل منم اینجاست که نمیدونم
با طول چه کار کنم
بالاخره شما یه حداکثر طولی رو براش درنظر بگیر ،میتونه خیلی زیاد هم باشه(یه نفر مگه چقدر غذا میخوره:لبخند:) در printersetup یه کاغذ به سایز دلخواه خودت تعریف کن با هر طولی..

ACorvinus
شنبه 02 مرداد 1389, 17:55 عصر
سلام.

دوستمون همه چیزو در اینباره گفتن فقط منم میخواستم در تکمیل سخنان ایشون بگم شما نگران طول یه فیش نباشین. اگه طراحی هاتونو در Section های درستی از Crystal Report انجان داده باشن خود Crystal Report طول فیش رو براتون Auto درمیاره و چاپ می کنه.

منم با اینجور چیزا کار کردم و مشکلی نیست. موفق باشین.