PDA

View Full Version : سوال: آیا میشه از#C برای شروع برنامه نویسی اقدام کرد؟

sahel65
شنبه 02 مرداد 1389, 19:06 عصر
سلام دوستان؛
میخواست ببینم آیا میشه از زبان سی شارپ بعنوان زبان پایه جهت یادگیری برنامه نویسی استفاده کرد؟
البته یادگیری الگوریتم جدا، ولی میخواستم ببینم آیا این زبان برای این کار خوب است یا نه؟

jalalx
شنبه 02 مرداد 1389, 19:17 عصر
آره چرا نشه؟
این زبان یک جور ترکیب از C و C++ و Java هستش و فکر می کنم بسیار اسون هم باشه. چیزی که برای این زبان زیاده reference های عالیه! البته اگه می خواهید تحت لینوکس هم کارکنید C++ و اگه می خواهید برنامه تون همه جا کار کنه Java که خودش توسعه های مختلفی داره...

peymanjon
شنبه 02 مرداد 1389, 19:27 عصر
زبان C# دارای 3 خصوصیت می باشد که از زبانهای دیگه برنامه نویسی به ارث برده است:
1-سادگی VB
2-شیگرایی C++
3- امنیت java

اینها همه باعث میشه که به C# به زبانی کامل و جامع نگاه کنیم ، به طوریکه ماکروسافت زبان پیشنهادی خودش را ،C# انتخاب کنه.
من به شخصه معتقدم c#,c++,java,VB و... زیاد مهم نیست .مهم درک و فهمی است که از نوع یرنامه نویسی و تحلیل نرم افزارها میشود مهم است یعنی راه مهم تر از وسیله ای است که با اون وارد راه میشیم.
به نظر من C# زبان خوبی برای وارد شدن به راه برنامه نویسی است.

vandermond
شنبه 02 مرداد 1389, 19:32 عصر
سلام دوستان؛
میخواست ببینم آیا میشه از زبان سی شارپ بعنوان زبان پایه جهت یادگیری برنامه نویسی استفاده کرد؟
البته یادگیری الگوریتم جدا، ولی میخواستم ببینم آیا این زبان برای این کار خوب است یا نه؟
اصلا شعار C#‎ اينه:
امكانات در حد ++C سادگي در حد VB . (نقل به مضمون:لبخند:)
پس ميتونه شروع خيلي خوبي باشه. الان به نظر خيلي ها بهترين زبان هستش(البته بهترين وجود نداره و هر زباني روي بخشهايي قوي هستش ولي براي يك زبان عمومي حداقل بهترين زبان هست)

ويرايش: پست همزمان

ehsan3554
شنبه 02 مرداد 1389, 19:43 عصر
به نظر بنده بهمترین وجود داره اونم سی شارپه باور کنید متعصب نیستم ولی اگه شما هم مثل من 4 تا زبان تو دو سال عوض کنید می فهمیدید منظورم چیه اخر هم چسبیدیم به هین C# خودمون در ضمن من پیشنهادم اینکه درسته با C# میشه شروع کرد ولی اگه تو ++C حداقل نیمه حرفه ای بشید اون موقع C# یه چیز دیگست

bisavad2
شنبه 02 مرداد 1389, 19:45 عصر
سلام دوستان؛
بله

--------------------

Salar Ashgi
شنبه 02 مرداد 1389, 21:19 عصر
ببینید دوست عزیز یه نکته ای از نظر بزرگان برنامه نویسی وجود داره ، که من خودم هم همیشه اونو سرمشق و الگوی

کارم قرار دادم ، اونم اینه که : در یادگرفتن زبان های برنامه نویسی فرد بیشتر مهم است تا خود زبان .

به عبارت بهتر شما اگه یه زبون رو درست حسابی شروع کرده و نسبتا تا تهش برید ، خیلی خیلی بهتره و

بازده اش بیشتره از حالتیکه 5 زبون رو نصف و نیمه یاد بگیرین .

یه مثال میزنم : یکی میگه من میخوام برنامه ای بنویسم جهت پیدا کردن مشتق توابع ؛ خوب یه دیدگاهی

که هست اینه که برخی میگن برم زود سراغ #F که ذاتا برای چنین کارهای محاسباتی ساخته شده (در

حالیکه فرض کنید طرف ویبی کار است) ، دیدگاه دوم اینکه یه برنامه نویس مثلا C#‎ میگه من اون دانش

ریاضی لازمه رو جهت انجام اینکار دارم ، نمیرم سراغ #F و تو همین C#‎ مینویسمش .

البته این یه مثال بود ، امیدوارم توانسته باشم راهنمایی مثمر ثمری ارائه کنم ./

mmd2009
شنبه 02 مرداد 1389, 22:09 عصر
با سلام.

منم از VB رفتم ++C و از ++C اومدم به VB و اخرش اومدم به #C

همه رو نصفه کار می کردم و اصلا کام اصولی نبود

ولی حالا اومدم تو سی شارپ و میخوام تو این زمینه کار خودم رو بکنم.

سعی کن یک زبان یاد بگیری و اگر بهش مسلط شدی اون وقت رفتن به زبان های دیگه راحتره شایدم نه !!!