PDA

View Full Version : سوال: رخ دادن خطا در هنگام افزودن رکورد به جدول

veniz2008
یک شنبه 03 مرداد 1389, 12:03 عصر
سلام،من در sql 2005 چهار جدول به نام های دانشجو،درس،اخذ و استاد ساختم که در جدول دانشجو "نام کاربری" رو به عنوان کلید(از نوع nchar) و در جدول درس " کد درس" رو به عنوان کلید(از نوع nchar)،در جدول اخذ درس "شماره دانشجو و کد درس" رو به عنوان کلید ترکیبی(جفتشون nchar) که طول همشون هم 20 کارکتره به عنوان کلیدهای جدولم در نظر گرفتم (و در جدول استاد هم "شماره پرسنلی استاد به عنوان کلید)،و جدول ها رو در دیاگرام بهم وصل کردم(فیلدهای مشابه از هر جدول رو بهم وصل کردم مثلا نام کاربری از جدول دانشجو به فیلد مشابه اون در جدول اخذ درس ) حالا مشکل اینجاست که داده ها به جدولهای "اخذ درس" و "درس" اضافه نمیشن و این پیغام خطا واسه جدول "اخذ درس" صادر میشه:

No row was update.

The data in row1 was not committed.

Error source: .net sqlclient data provider.

Error message: the insert statement conflicted wich the FOREGN KEY constraint "FK_akhz_st".the conflict occurred in database "unitselect", table "dbo.st", column 'username'.

The statement has been terminated.

و یک خطای مشابه هم بصورت زیر در موقع وارد کردن رکوردها به جدول "درس" صادر میشه:

Error message: the insert statement conflicted wich the FOREGN KEY constraint "FK_dars_ostad".the conflict occurred in database "unitselect", table "dbo.ostad", column 'username'.

لطفا بصورت کامل راهنمایی کنید.تشکر

حجتی نیا
یک شنبه 03 مرداد 1389, 12:39 عصر
اطلاعات را وارد هردو جدول میکنی؟؟
اطلاعات قبلی در جدول وجود نداره؟؟

veniz2008
یک شنبه 03 مرداد 1389, 12:49 عصر
جدول درس و اخذ خالی هستند،ولی دانشجو و استاد رو خودم به صورت دستی مقداردهی کرده بودم و مقادیر رو پذیرفته بود،ولی واسه اخذ و درس قبول نمیکنه.اینم بگم که فقط وارد جدول اخذ میکنم ولی خطا میده،البته فرقی نمیکنه چون وقتی داده متفاوت دیگه ای رو هم میخوام به جدول درس اضافه کنم بازم همون خطای مشابه رو میده.اینم بگم که جدل دانشجو و استاد داده بهشون اضافه میشه و حتی ورود کاربر از طریق یوزر و پسورد از روی جدول دانشجو بدرستی کار میکنه ولی با جدول اخذ و درس مشکل داره.

حجتی نیا
یک شنبه 03 مرداد 1389, 16:07 عصر
کوئری واردکردن اطلاعات رو به اون دوجدول بزارین؟؟
درضمن درهنگام واردکردن اطلاعات مثلا به جدول اخذ، شماره دانشجویی که وارد میکنین در جدول دانشجو وجود داره ؟؟