PDA

View Full Version : سوال: درمورد تاريخ و ايراد گرفتن vb6

azizdordone
یک شنبه 03 مرداد 1389, 15:07 عصر
با سلام من بر روي فرمم يك تايمر دارم و براي تاريخ و ساعت ازش استفاده ميكنم نميدونم چرا ازش ايراد ميگيره از اين خط ماژل ايراد ميگيره

Case 3:
To_Hejri = Day_Name(Day_Number - 1) & " ¡ " & Rooz & " " & Months(Mah - 1) & " " & Sal

و اين ارور را ميدهد

run_time error 9
subscript out of range

modirmasool
یک شنبه 03 مرداد 1389, 17:01 عصر
شاید به خاطر اون منهای یک ها هستش. کدتون رو کامل تر بذارین تا بشه نظر داد.

mmssoft
یک شنبه 03 مرداد 1389, 18:37 عصر
من امتحان کردم مشکلی پیش نیومد؛ فقط اون کاراکتر i رو به شکل ? نشون داد....

azizdordone
دوشنبه 04 مرداد 1389, 00:15 صبح
با سلام من بر روي فرمم يك تايمر دارم و براي تاريخ و ساعت ازش استفاده ميكنم نميدونم چرا ازش ايراد ميگيره از اين خط ماژل ايراد ميگيره

Case 3:
To_Hejri = Day_Name(Day_Number - 1) & " ¡ " & Rooz & " " & Months(Mah - 1) & " " & Sal

و اين ارور را ميدهد

دوستان اين يك قطعه از يك ماژول مبدل تاريخ شمسي هست زماني كه تاريخ رو با اون ست ميكنم اين ارور رو ميده براي چيه

run_time error 9
subscript out of range

parselearn
سه شنبه 05 مرداد 1389, 20:39 عصر
دوستان اين يك قطعه از يك ماژول مبدل تاريخ شمسي هست زماني كه تاريخ رو با اون ست ميكنم اين ارور رو ميده براي چيه

run_time error 9
subscript out of range
اين خطا هنگامي كه بخواهيم مقداري را خارج از محدوده يك آرايه نسبت دهيم اتفاق مي افتد
مثال:

Dim a(5) As Integer
MsgBox a(10)
a(10) = 10
اشكال يكي از اين دو قسمت هست:

HjSoft
سه شنبه 05 مرداد 1389, 21:14 عصر
راستش اگر از همون ماژولی که من استفاده می کنم ، استفاده می کنی ، واسه برگردوندن تاریخ اینطوریه :

to_hejri(date)
شما نمیتونی to_hejri رو مساوی کنی . چون یک function هست . می تونی یک برگردان ازش بگیری مثلا :

text1.text = to_hejri(now)
تاریخ امروز بر میگرده .

kazi_co
سه شنبه 05 مرداد 1389, 22:57 عصر
اين خطا هنگامي كه بخوايم مقداري را خارج از محدوده يك آرايه نسبت دهيم اتفاق مي افتد