PDA

View Full Version : سوال: نحوه ایجاد این نوع پروژه

salehvasaleh
یک شنبه 03 مرداد 1389, 16:20 عصر
دوستان راستش من می خوام فرمی رو طراحی کنم که در اون از کاربر اطلاعاتی نظیر شماره نامه ، تاریخ نامه ، موضوع و عکس اسکن شده نامه رو دریافت می کنه.(عکس ها قبلا اسکن شده و آماده هستند) منتها یه مشکلی دارم. و اون اینه که تعداد عکس های هر نامه مشخص نیست و حداقل ی1و حداکثر 50 تاست. به نظرتون برای این کار فرم رو چطوری طراحی کنم؟ برای اینکه حجم پروژه و بانک اطلاعاتی پایین بیاد قصد دارم آدرس عکس رو بگیرم و اگر کاربر نیاز به چاپ داشته باشه در حقیقت با فراخوانی آدرس اقدام به چاپ کنه. نظرتون چیه؟

dr_jacky_2005
یک شنبه 03 مرداد 1389, 16:27 عصر
دوستان راستش من می خوام فرمی رو طراحی کنم که در اون از کاربر اطلاعاتی نظیر شماره نامه ، تاریخ نامه ، موضوع و عکس اسکن شده نامه رو دریافت می کنه.(عکس ها قبلا اسکن شده و آماده هستند) منتها یه مشکلی دارم. و اون اینه که تعداد عکس های هر نامه مشخص نیست و حداقل ی1و حداکثر 50 تاست. به نظرتون برای این کار فرم رو چطوری طراحی کنم؟ برای اینکه حجم پروژه و بانک اطلاعاتی پایین بیاد قصد دارم آدرس عکس رو بگیرم و اگر کاربر نیاز به چاپ داشته باشه در حقیقت با فراخوانی آدرس اقدام به چاپ کنه. نظرتون چیه؟

موافقم :لبخند:

mohammad_2039
یک شنبه 03 مرداد 1389, 16:29 عصر
من یه بار میخواستم یه همچین کاری انجام بدم یه تیبل برای عکس ها تو sql در نظر گرفتم (یه فیلد از نوع image برای ذخیره عکس ها) و با یه شناسه به تیبل اصلی Relation برقرار کردم تا هنگام فرا خوانی مشکلی نباشه بعد عکس ها رو با فرمت باینری تو بانک ذخیره کردم (اصلا فضای زیادی اشغال نمیکنه و به سرعت جستجو میشه). گزارش ها رو با کریستال ساختم و تصاویر رو به راحتی و هر تعداد توش لود کردم.:لبخند:

salehvasaleh
یک شنبه 03 مرداد 1389, 16:29 عصر
موافقم :لبخند:
برای اینکه نمی دونم کاربر توی هر بار مراجعه به بخش وارد کردن اطلاعات قراره چندتا عکسو وارد کنه چه نظری دارید؟

salehvasaleh
یک شنبه 03 مرداد 1389, 16:31 عصر
من یه بار میخواستم یه همچین کاری انجام بدم یه تیبل برای عکس ها تو sql در نظر گرفتم (یه فیلد از نوع image برای ذخیره عکس ها) و با یه شناسه به تیبل اصلی Relation برقرار کردم تا هنگام فرا خوانی مشکلی نباشه بعد عکس ها رو با فرمت باینری تو بانک ذخیره کردم (اصلا فضای زیادی اشغال نمیکنه و به سرعت جستجو میشه). گزارش ها رو با کریستال ساختم و تصاویر رو به راحتی و هر تعداد توش لود کردم.:لبخند:
یعنی با این کار اصلا مشکلی به نام کندی و اینها نبود؟ و براحتی می شد هر تعداد عکسو توی پروژه وارد کرد؟ برای پرینت گرفتن از عکسها کیفیت پایین نمی آد؟
اینکه نمی دونم کاربر قراره چند تا عکسو وارد کنه چکار کنم؟

mohammad_2039
یک شنبه 03 مرداد 1389, 16:32 عصر
هیچ فرقی نمیکنه، منو ببخش الان وقت ندارم در اولین فرصت برات یه نمونه میزارم:لبخندساده:

salehvasaleh
یک شنبه 03 مرداد 1389, 16:36 عصر
هیچ فرقی نمیکنه، منو ببخش الان وقت ندارم در اولین فرصت برات یه نمونه میزارم:لبخندساده:
باشه پس من منتظرم تا هر وقت تونستی لطف کنی یه نمونه رو برام بزاری.(هم نمونه سی شارپش + sql ای که نوشتی) ممنون راستی یادآوری کنم یا خودت یادت می مونه؟

salehvasaleh
یک شنبه 03 مرداد 1389, 17:15 عصر
از دوستان دیگه کسی نمونه پروژه یا راهنمایی نداره انجام بده؟

mmd2009
یک شنبه 03 مرداد 1389, 22:34 عصر

با سلام.

به نظر من اگر قرار هر کس بین 1 تا 50 تا عکس بذاره تو بانک و قراره اینا ثابت بمونن حجم بانک که همونطور که میدونید بالا میره و اگر مشکل حجم و سنگینی برنامه برای شما ملاک نیست این کارو بکنید و در غیر اینصورت همین ادرس عکس رو قرار بدید تو برنامه و اینم گم دوست عزیز سعی کنید همه عکس ها رو تو یک جایی قرار بدید که ثابت باشن و حتما هم این قابلیت رو بدید که بشه ادرس عکس رو تغییر داد.

salehvasaleh
یک شنبه 03 مرداد 1389, 23:34 عصر
با سلام.

به نظر من اگر قرار هر کس بین 1 تا 50 تا عکس بذاره تو بانک و قراره اینا ثابت بمونن حجم بانک که همونطور که میدونید بالا میره و اگر مشکل حجم و سنگینی برنامه برای شما ملاک نیست این کارو بکنید و در غیر اینصورت همین ادرس عکس رو قرار بدید تو برنامه و اینم گم دوست عزیز سعی کنید همه عکس ها رو تو یک جایی قرار بدید که ثابت باشن و حتما هم این قابلیت رو بدید که بشه ادرس عکس رو تغییر داد.
با سلام. ممنون زا توضیحتون. یک سوال دارم به نظرتون چون نمی دونم کاربر قراره چند تا تصویرو وارد کنه (امکان داره یک تا 50 تا وارد کنه) روی این حساب این فیلد دریافت عکسو چطوری تعریف کنم تا بشه ماکزیمم عکسو دریافت کرد؟

mohammad_2039
دوشنبه 04 مرداد 1389, 07:49 صبح
سلام

چند تا توضیح کوچیک میدم. اول اینکه برنامه با دات نت 2008 و sqlserver2000 هستش. بانک رو اضافه کن و به استورپروسیجر داخل اون دقت کن. کد ها واضح هستند ، یاد باشه system.Io رو Using کنی. چون این بانک فقط یک تیبل داره از دیتا ست معمولی استفاده کردم. اگه شما تیبل هایی داری که Relation داره از Type DataSet استفاده کن. اگه گزارش شما بصورت maste- detail هست (که ظاهرا اینطوریه) تو کریستال داخل گزارش اصلی یه SubReport از نوع لینک درست کن تا مثلا در تعداد نامه های زیاد تصاویر مربوط به هر کدام زیر همون نامه یا هر جایی که خودت میخوای نمایش داده بشه.
فقط تو این روش شما باید عکس ها رو یکی یکی در فرم اضافه کنی من روی ذخیره دست جمعی کار نکردم. میتونی تو فرم یه PictureBox هم بزاری تا قبل از ذخیره کاربر عکس رو ببینه. دیگه ظاهر رو باطن همین از دست من برمیومد. اگه سوال خیلی پیچیده ای در موردش نداشتی من در خدمتم:قهقهه::قهقهه::قهقهه: موفق باشی:لبخندساده:
(همه فایلها رو دانلود کن تو یه پوشه Extract کن)

dr_jacky_2005
دوشنبه 04 مرداد 1389, 08:51 صبح
برای اینکه نمی دونم کاربر توی هر بار مراجعه به بخش وارد کردن اطلاعات قراره چندتا عکسو وارد کنه چه نظری دارید؟

2 ravesh daarim vase inke aayaa aks too DB bashe ya na!
1-
nabashe
:
pas
:
adrese aks haro negah midari too DB
2-
bashe
:
pas:
khode aks ro negah midari too DB.
__
hala age in raveshe 2 made nazaretoone:
2 ta filegroup dashte bashin.
yani data haaye mamooli mese asaamie kaarmand ha,dar MDF e 1
aks ha dar MDF e 2
__
MDF 1 va 2 dar 2 Driver e mojaza az HArd bashan
__
age poroje vaghan sherkatio dar hade tejaarie:
2 ta HARD dashte bashin.
__
modiriate DATA haro be SQL Server bedin,na be OS(system amel)
__
vase index e aks ha,az ID e masalan khode kaarmande saahebe aks estefade konid.
__
midaanim ke har aks,yek header dare.
pas miaym migim ke headr e hame aks ha yeki bashe.
yani masalan:
pasvande hame PNG
ba resolution e 600,400
bad miaym ye header ro negah midarim,bagie ro pak.
yani 1 header vase hame aks ha
=============================================
hala hame in ravesh ha ke goftamo,edghaam kon ba raveshe 1.
yani hame inkara,vase aadrese aks ha