PDA

View Full Version : سوال: ارسال اطلاعات به کامپیوتری با آی پی Invalid

Mohsen6558
دوشنبه 04 مرداد 1389, 00:21 صبح
سلام
الان که با آی دی اس ال آنلاین هستیم IP ما Invalid هست
یه سرور هم داریم که ای پی ولید داره
حالا مشکلی از ارسال بابت ارسال اطلاعات از طریق سوکت از سیستم ما به سرور نیست اما در شرایط برعکس (از سیستم ما به سرور) چون آی پی ولید نیست چیزی دریافت نمی شه
این از یک طرف
موضوع بعد
شما فرض کنین که سیستمی از GPRS ایرانسل استفاده می کنه هر موقع که آنلاین می شه آی پیش invalid هست هیچ تغییر هم می کنه نسبت به دفعه ی قبل حالا چطوری می شه به اونا اطلاعات فرستاد؟
مرسی

مهران رسا
سه شنبه 05 مرداد 1389, 20:10 عصر
الان که با آی دی اس ال آنلاین هستیم IP ما Invalid هستADSL نه IDSL !

حالا مشکلی از ارسال بابت ارسال اطلاعات از طریق سوکت از سیستم ما به سرور نیست اما در شرایط برعکس (از سیستم ما به سرور) چون آی پی ولید نیست چیزی دریافت نمی شهببینید ، زمانی که شما با سرور اولین ارتباط رو برقرار کنید بین رایانه شما و سرور یک پل ارتباطی ایجاد میشه و در دفعات بعدی دیگه نیازی نیست سرور برای ارسال پیغام ، به کلاینت متصل بشه . تمامی اطلاعات از طریق همون کانال منتقل میشند.

شما فرض کنین که سیستمی از GPRS ایرانسل استفاده می کنه هر موقع که آنلاین می شه آی پیش invalid هست هیچ تغییر هم می کنه نسبت به دفعه ی قبل حالا چطوری می شه به اونا اطلاعات فرستاد؟آی پی Invalid ، یعنی Invalid . دیگه فرقی نمیکنه مربوط به کامپیوتر باشه یا موبایل.

Mohsen6558
سه شنبه 05 مرداد 1389, 20:17 عصر
ببینید از طریق تعداد زیادی GPRS اطلاعاتی به سرور می رسه
بصورت زمان بندی شده یعنی مثلا هر کدوم هر دقیقه یه بار
حالا من وقتی دریافت کردم اطلاعات رو می بندم ارتباط رو تا اون یکی رو که می آد رو بتونم بگیرم
حالا برا این که بتونم ارتباط رو براقرار نگه دارم باید چیکار کنم؟

اینم تکه کد ها:
client = listener.AcceptTcpClient()
netStream = client.GetStream()
Console.WriteLine("Status: 1 Handling client...")
client.ReceiveTimeout = 12000
netStream.Read(byteBuffer, 0, maxbyte)

بعد که دریافت کرد کامل:

netStream.Close()
client.Close()