PDA

View Full Version : راه اندازی سایت و تجارت B2B

eshpilen
دوشنبه 04 مرداد 1389, 14:27 عصر
بیزحمت این سایت رو ببینید: Blocket.se - Sveriges största Köp & Sälj marknad (http://www.blocket.se/)
البته ببخشید سایتش سوئدی هست!
یه نفر از سوئد آمده میخواید یه بیزینسی مثل این راه بندازه ظاهرا.
البته قبلا هم به من گفته بود گفتم درست کردن چنین نرم افزار و سایتی و مدیریتش کار یک نفر و اونم آدمی که تجربش رو نداره نیست. کلی وقت میبره کلی مشکلات پیشبینی شده و نشده داره قیمت هم خیلی بالا درمیاد.
بخاطر همین دنبال نرم افزار آمادهء فارسی/ایرانی برای اینکار بودیم که یدونه بهم معرفی کردن زنگ زدم قیمتش رو پرسیدم گفتن نزدیک 6 میلیون تومن. نمیدونم قیمتش درست گفتن یا گرونه.
البته من فکر نمیکنم نرم افزار اونا به پای این سایت برسه.
گذشته از نرم افزار من فکر میکنم راه انداختن و مدیریت اینطور سایتها هم به چیزی بیشتر از یه نفر برنامه نویس یا کارمند که کارای دیگه هم داره نیاز داشته باشه. نه؟

شما نرم افزار دیگه ای که ارزونتر باشه و درحد و حدود راضی کننده باشه سراغ ندارید؟
مجانی و Open Source که فکر نمیکنم باشه!
بعد کلا این کار اصلا توی ایران بدرد میخوره و به چه زمینه و امکاناتی نیاز داره. چه هزینه ها و نکاتی داره؟

خیلی ممنون.

LORD AELX
دوشنبه 04 مرداد 1389, 14:51 عصر
من قبلا مشابه چنین سیستمی رو دیده ام. هم انگلیسی اش و هم فارسی... البته اونی که به زبان فارسی بود، رو یک نفر به عنوان سیستم فروش املاک استفاده کرده بود ولی چیزی مشابه همین بود با تقریبا همین امکانات. به هر حال یه سیستم حراجی هست دیگه، سرچ کنی نمونه های زیادی پیدا می کنی...