PDA

View Full Version : سوال: حذف چند بایت از یک فایل توسط برنامه خودمون

CYCLOPS
سه شنبه 05 مرداد 1389, 07:24 صبح
سلام دوستان

چطور میشه چند بایت از فایل رو حذف کرد ؟؟ (مثلا چند بایت ابتدایی)
اگر بخوایم مثلا کاراکتر اول یه فایل رو پاک کنیم آیا میشه رو کاراکتر اول کد خاصی رو Write کرد تا حذف بشه ؟؟

حجم فایل ها هم بزرگه و نمیخوام از Temp استفاده کنم مثلا یه راه اینه ولی اصلا راه مناسبی نیست :

کل فایل رو بخونم
چند بایت اول رو که لازم دارم پاک بشه حذف کنم
دوباره کل فایل رو تو Temp بنویسم و استفاده کنم
هر وقت کارم تموم شد دوباره یه فایل حجیم رو پاک کنم

ممنون میشم راهنماییم کنید :چشمک:

Nima NT
چهارشنبه 06 مرداد 1389, 00:23 صبح
میشه کمی توضیح بدید ؟ خوب هدفتون چی هست ؛ به نظر میاد همون مساله Binder هست اگر درست هست خوب راه بهتری هم شاید باشه.

CYCLOPS
چهارشنبه 06 مرداد 1389, 07:04 صبح
نه موضوع Bind نیست نیما جان
راستش من یه تعداد فایل دارم همه نوع فایل جزوش هست : عکس ، فیلم و متن و . . . در واقع ریسورس ها و دیتا های برنامه هست که تعدادشون هم کم نیست
حالا میخواستم این فایل ها فقط با برنامه خودم باز بشه برای اینکه برنامه های دیگه نتونن از اون فایل ها استفاده کنند و یا کاربر از اون فایل ها خارج برنامه استفاده نکنه راه دیگه ای جز این به نظرم نرسید که چند بایت الکی به اول فایل اضافه کنم تا فایل خراب بشه و به صورت دستی باز نشه و در زمان اجرا هر وقت اون فایل رو لازم داشتم اون بایت های اضافه رو ازش حذف کنم و استفادش کنم . . . (این روش رو به صورت دستی با نوت پد تست کردم و کارم رو راه انداخت)

در واقع میخوام مثلا یه جورایی فرمت عکس های برنامه با عکس های معمولی فرق کنه و به صورت عکس معولی با برنامه های مختلف قابل استفاده و یا تغییر نباشه . . .
البته اینم بگم اینا Data های برنامه است نه فقط ییه مشت آیکون و . . . برای همین امنیتشون برام مهمه
از طرفی باید از حداقل امکانات استفاده کنم چون محیطی که روش کار میکنم موبایل هست و همچنین نمیخوام سربار زیادی رو سیستم باشه

Nima NT
چهارشنبه 06 مرداد 1389, 10:33 صبح
حفاظ هم میتونه این کار رو برات انجام بده ها ... :لبخند:
از شوخی گذشته چرا فایلهای رو Encrypt نمیکنی ؟

CYCLOPS
چهارشنبه 06 مرداد 1389, 13:17 عصر
حفاظ هم میتونه این کار رو برات انجام بده ها ... :لبخند:
از شوخی گذشته چرا فایلهای رو Encrypt نمیکنی ؟

مگه حفاظ برنامه های موبایل هم ساپورت میکنه ؟؟ :متعجب:
از لحاظ کارایی فکر کنم این پروسه Encrypt و Decrypt باعث کندی بشه مثلا برای یه فایل 50 مگا بایتی اونم رو موبایل :افسرده:
خوب به نظرت چه الگوریتم Encryption ای سبک تر و بهتر هست ؟؟
(اول کارایی برام مهمه و بعد امنیت برنامه)

برای حذف بایت از فایل نظری نداری ؟؟
چون این روش احتیاج به بازنویسی فایل نداره سریع تر هست و ترجیح میدم اون کار رو انجام بدم . . .

Nima NT
چهارشنبه 06 مرداد 1389, 14:13 عصر
نه حفاظ در مورد موبایل کارایی نداره ، واسه رمزنگاری فایل هم سریعترین روش و ساده ترین اون استفاده از XOR هست.