PDA

View Full Version : سوال: ساخت برنامه Autorun برای CD

Mohsen229266
سه شنبه 05 مرداد 1389, 09:24 صبح
با سلام خدمت دوستان من توسایت خیلی سرچ کردم ولی جوابی نگرفتم , من میخوام برنامه Autorun بنویسم Autorun.inf هم منظورم نیست منظورم کد بالا آمدن خودکار برنامه برای CD یا DVD هست

ricky22
سه شنبه 05 مرداد 1389, 09:29 صبح
اول یک نکته که لز انجام این کار با .NET خودداری کنید چون ممکنه کاربر روی سیستمش .NET framework نداشته باشه .

Mohsen229266
سه شنبه 05 مرداد 1389, 09:45 صبح
دوست عزیز من از نرم افزار Xenocode Postbuild استفاده کردم حجم برنامه رو بالا میبره ولی دیگه نیازی به نصب فریم ورک نیست

mahdi_7610
سه شنبه 05 مرداد 1389, 11:16 صبح
اول یک نکته که لز انجام این کار با .NET خودداری کنید چون ممکنه کاربر روی سیستمش .NET framework نداشته باشه .
بله حجم برنامه خیلی بالا میره .

برای ساخت اتوران بهتره از نرم افزارهایی مثل مولتی مدیا بیلدر یا Auto play استفاده کنید .

mmd2009
سه شنبه 05 مرداد 1389, 11:40 صبح
با سلام.

دوست عزیز پیشنهاد میکنم از نرم افزار های اماده استفاده بکنید و اصلا هم وقت خودتون رو هدر ندید که بخواهید اوتوران درست بکنید

با یه کم جستجو میتونید نرم افزارهای خوبی رو پیدا بکنید

Mohsen229266
سه شنبه 05 مرداد 1389, 12:58 عصر
از راهنمایی شما دوستان ممنونم من با 4 -5 تا برنامه اتوران کار کردم هیچ مشکلی هم نیست ولی میخوام صفحه اتوران رو با C# طراحی کنم یه سری امکاناتم و قابلیت ها (که نیاز به کد نویسی هست و با برنامه های اتوران سازی نمیشه پیاده سازی کرد) را اضافه کنم اگر از دوستان کسی در مورد اتوران نمونه برنامه یا کدی داره اینجا بزاره ممنون میشم

Mohsen229266
چهارشنبه 06 مرداد 1389, 09:10 صبح
از دوستان کسی نمونه برنامه یا کدی داره؟؟؟؟

razavi_university
چهارشنبه 06 مرداد 1389, 09:14 صبح
از لحاظ کد نویسی تفاوتی نداره فقط نحوه اجرا برنامه تون فرق میکنه و وقتی نام و مسیر برنامه تون در Autorun.inf باشه اون رو اجرا می کنه

Mohsen229266
چهارشنبه 06 مرداد 1389, 09:32 صبح
ممنون از پاسخ شما ولی منظورم Autorun.inf نیست میخوام وقتی دیسک وارد شد خودش به صورت خود کار برنامه رو اجرا کنه فکر میکنم با Autorun.inf باید روی درایو سی دی رام کلیک کرد تا اجرا بشه

ostovarit
چهارشنبه 06 مرداد 1389, 11:35 صبح
ممنون از پاسخ شما ولی منظورم Autorun.inf نیست میخوام وقتی دیسک وارد شد خودش به صورت خود کار برنامه رو اجرا کنه فکر میکنم با Autorun.inf باید روی درایو سی دی رام کلیک کرد تا اجرا بشه

مولتی مدیا بیلدر امکان اسکریپت نویسی هم به شما میده ... چه امکانی میخوای تو اتورانت باشه که برنامه ها ندارند؟!

Mohsen229266
چهارشنبه 06 مرداد 1389, 11:54 صبح
من میخوام از کامپوننت های خاص استفاده کنم مثل DotNetBar میشه راهنمایی کنید چطور میتونم با اسکریپت نویسی "مولتی مدیا بیلدر" کامپوننت DotNetBar رو اضافه کنم!!؟؟

ostovarit
چهارشنبه 06 مرداد 1389, 12:20 عصر
من میخوام از کامپوننت های خاص استفاده کنم مثل DotNetBar میشه راهنمایی کنید چطور میتونم با اسکریپت نویسی "مولتی مدیا بیلدر" کامپوننت DotNetBar رو اضافه کنم!!؟؟

خوب این شد سوال اصلی تازه ...
جوابشم اینه که نمیشه ... باید دنبال راه حل بگردی

Mohsen229266
پنج شنبه 07 مرداد 1389, 23:45 عصر
خوب این شد سوال اصلی تازه ...
جوابشم اینه که نمیشه ... باید دنبال راه حل بگردی

دوست عزیز مشخصه که نمی شه منم این تاپیک رو واسه این ایجاد کردم که با کمک دوستان راه حلی براش پیدا کنم حالا اگر شما راه حلی دارید بگید ممنون میشم

حجتی نیا
سه شنبه 09 شهریور 1389, 09:15 صبح
از صحبت هایی که برای ایجاد اتوران cd برای برنامهای با سی شارپ نوشته شدند،متوجه شدم این بود که اگه فریمورک نصب نباشه،طبیعتا برنامه هم کار نمیکنه ..
یه سرچی تو msdn زدم به این دوتا سایت رسیدم :
http://support.microsoft.com/kb/818804
http://support.microsoft.com/kb/324733
واسه نصب برنامه که نیاز به دات نت داره، در این سایت ها ازNET Framework 2.0 Redistributables صحبت شده که حجمش 22mb هست . (http://msdn.microsoft.com/en-us/netframework/aa731542.aspx)
سوال :
1 - این دات نت فرقی با دات نت های معمولی داره ؟ زمان نصبش چطور؟
2 - در زمان نصب ویندوز مگه دات نت نصب نمیشه ؟؟(که این همه گرفتاری نکشیم:لبخند:)