PDA

View Full Version : مشاوره جهت ورود به بازار کار

ztx4
سه شنبه 05 مرداد 1389, 12:01 عصر
دوستان سلام
من در حال حاضر مشغول به تدریس برنامه نویسی هستم.زبان C# و c++
اما از کار تدریس زیاد خوشم نمی یاد و می خوام برم دنبال شغل برنامه نویس تو یک شرکت نرم افزاری در ایران.برنامه نویسم خوبه.زبانم C#

چیزی که من رو در این جابه جایی نگران می کنه اینه که از جو داخلی این جور شرکت ها ، توقعات کار فرما و ... اطلاعی ندارم.
یعنی نمی دونم سطح علمی برنامه نویس هایی که در حال حاضر در این جور شرکت ها کار می کنند چه قدره و من باید چه قدر اطلاعات داشته باشم؟( حداقل) منظورم از اطلاعات اینه که یک برنامه نویس در ایران باید حداقل با چه تکنولوژی و ابزار هایی آشنا باشه؟

سوال بعدی:
از نظر شما چه راهی برای پیدا کردن یک شغل در این زمینه مناسب تر و سریع تره؟

ممنون از راهنمایی شما دوستان

Asad.Safari
سه شنبه 05 مرداد 1389, 14:37 عصر
اما از کار تدریس زیاد خوشم نمی یاد و می خوام برم دنبال شغل برنامه نویس

شما چگونه بدون تجربه تدریس می کنید ؟ من اگر قرار باشه چیزی را در سر کلاس یاد بگیرم حتما از شما نخواهد بود زیرا که تجربه ندارید . تدریس نیازمنده تجربه عملی است و نه خواندن چند تا کتاب و مقاله .

اما تدریس پر در آمد تر و بهتر از برنامه نویسی هست . یعنی درد سرش کمتره , درآمدش تضمین شدست و کلا در ایران بهتره جواب میده .

موفق باشید

smile17
سه شنبه 05 مرداد 1389, 15:14 عصر
به نظر منم تدریس تو ایران خیلی بهتر جواب میده و با زحمت کمتر میشه درامد بیشتری داشت.به نظر من برنامه نویس شدن تعهدات شغلی سختی رو به همراه داره که در مقابل دستمزدی که آدم دریافت می کنه نمی ارزه.البته این فقط نظر منه
پیشنهادم به شما اینه که اگه می خوای تدریس پربار تری داشته باشی می تونی از طریق کار هم تجربه کسب کنی ولی اگه می خوای کلا به بازار کار روی بیاری نباید نگران انتظار کارفرما باشی.چون شما که تدریس می کنی پیچ و خم تخصص خودتو بلدی
حداقل دانش ما هم مربوط به تخصص شما و انتظاری که از شما در اون شرکت دارن میشه.ولی به عنوان حداقل تسلط به C# و SQL SERVER بد نیست

ztx4
سه شنبه 05 مرداد 1389, 18:10 عصر
شما چگونه بدون تجربه تدریس می کنید ؟ من اگر قرار باشه چیزی را در سر کلاس یاد بگیرم حتما از شما نخواهد بود زیرا که تجربه ندارید . تدریس نیازمنده تجربه عملی است و نه خواندن چند تا کتاب و مقاله .

اما تدریس پر در آمد تر و بهتر از برنامه نویسی هست . یعنی درد سرش کمتره , درآمدش تضمین شدست و کلا در ایران بهتره جواب میده .

موفق باشید

من برنامه نویسی تدریس می کنم نه کار کردن در شرکت!
عرض کرده بودم که تجربه ی کار توی شرکت نرم افزاری رو ندارم نه برنامه نویسی!

ztx4
سه شنبه 05 مرداد 1389, 18:52 عصر
به نظر منم تدریس تو ایران خیلی بهتر جواب میده و با زحمت کمتر میشه درامد بیشتری داشت.به نظر من برنامه نویس شدن تعهدات شغلی سختی رو به همراه داره که در مقابل دستمزدی که آدم دریافت می کنه نمی ارزه.البته این فقط نظر منه
پیشنهادم به شما اینه که اگه می خوای تدریس پربار تری داشته باشی می تونی از طریق کار هم تجربه کسب کنی ولی اگه می خوای کلا به بازار کار روی بیاری نباید نگران انتظار کارفرما باشی.چون شما که تدریس می کنی پیچ و خم تخصص خودتو بلدی
حداقل دانش ما هم مربوط به تخصص شما و انتظاری که از شما در اون شرکت دارن میشه.ولی به عنوان حداقل تسلط به C#‎ و SQL SERVER بد نیست

ممنون.
این تسلطی که می فرمایید در چه حدیه؟
من هنوز جواب سوالم رو نگرفتم.

NIK
چهارشنبه 06 مرداد 1389, 11:43 صبح

اصلاً ارتباطی بین کار در شرکت برنامه نویسی و تجربه عملی نمیبینم!!!
من تا حالا تو هیچ شرکت برنامه نویسی کار نکردم ولی تجربه عملی دارم چون در محل کارم (یک کارخانه صنعتی) چند تا پروژه انجام دادم. شاید استاندارد کار نکرده باشم و ... اما با تلاش زیاد تونستم چند تا برنامه کوچک بدون باگ بنویسم.
بهتره قبل از جواب دادن به سوال، کمی فکر کنید.

این تسلطی که می فرمایید در چه حدیه؟
من هنوز جواب سوالم رو نگرفتم. تا جایی که من اطلاع دارم، نیاز به تسلط آنچنانی ندارید. مطمئنم همین دانسته های فعلیتون کفایت میکنه. در شرکت های برنامه نویسی، نیازی نیست همه افراد گروه همه چیزو بلد باش. اصولاً فرد یا افرادی در گروه (مدیر یا مدیران گروه) هستند که به شما کمک میکنند. یعنی به شما میگن که فلان کلاس رو بنویسید با این روش. اگه هم اشتباهاتی داشته باشید، کمکتون میکنن. خیلی زود راه می افتید. شاید اصلاً ندونید که این کلاس در کجای پروژه کارایی داره. منظورم اینه که اگه بخواهید تو شرکت برنامه نویسی کار کنید، به این معنی نیست که یه پروژه بتون بدن و بگن تا فلان تاریخ تحویل بدید. بیشتر از شما در زمینه ای که تخصص دارید، استفاده می شود.
مثلاً در گروه فردی متخصص ساخت گزارش با کریستال یا ... است. شاید نتونه یه پروژه خیلی کوچک رو به تنهایی انجام بده اما در زمینه ساخت گزارش تخصص داره.
من خودم خیلی دوست داشتم با یه گروه برنامه نویس پروژه انجام میدادم اما متاسفانه درگیر زندگی شدم. به شما پیشنهاد میکنم اگه میتونید توی یک شرکت برنامه نویسی مشغول کار بشید. خیلی براتون مفیده. اونجا برنامه نویسی تجاری رو یاد میگیرید. میتونید در کنارش تدریس رو هم ادامه بدید.
موفق باشید

hamid.shekasteh
چهارشنبه 06 مرداد 1389, 16:43 عصر
به نظر من هم تدریس بهتره از برنامه نویسی،به دلایل زیر:
پروژه همیشه نیست اما اگه توی یه جای خوب مثل موسسه ها تدریس کنی خیالت راحته که سر ماه یه پولی داری.
برنامه رو می نویسی آیا طرف پول بده یا نده یا کم بده.
برنامه بنویسید بعد بدید توی بازار چند ماهه(یه کم کمتر یا بیشتر) قفلشو می شکنن.

اما برنامه نویسی برای خود من یه سرگرمی و علاقه هست که این خودش خیلی مهمه.

راستی پرا از تدریس خوشتون نمی یاد؟دلیلش رو لطفا بگید.

CYCLOPS
چهارشنبه 06 مرداد 1389, 20:30 عصر
سلام دوست عزیز
من برخلاف شما به تدریس علاقه بیشتری دارم و با اینکه از ترم اول دانشگاه تو جاهای مختلف از دولتی تا خصوصی از شبکه تا برنامه نویسی کارکردم ولی بازم به نظرم تدریس بهتر هست و کلاس کاری بهتری داره
مخصوصا اگر بتونی وارد محیط های دانشگاهی بشی حداقلش اینه که با یه عده تحصیل کرده در ارتباطی
از نظر کاری هم خیلی راحت تری به جای اینکه لازم باشه هر روز چیزهای جدید یاد بگیری یه مطلب رو یاد میگیری و تمام
کافیه یه اسلاید برای یه مطلب درست کنی و هر ترم همون رو توضیح بدی
اینجا هم که دانشگاه ها دیر به دیر کتاب ها رو عوض میکنن حداقل چند ترمی همون اسلاید ها ساپورتت میکنه

کار تو شرکت و برنامه نویسی رو به نظر من برای علاقت دنبال کن نه برای بحث مالی

eshpilen
چهارشنبه 06 مرداد 1389, 21:53 عصر
اگه آدم دنبال پول باشه تدریس بدون تجربهء عملی مشکلی نداره.
البته از نظر خود آدم!
وگرنه مسلما اونی که تجربهء عملی داره از نظر تدریس خیلی معتبرتر هست و میتونه برای کسانی که بهشون یاد میده خاصیت خیلی بیشتری داشته باشه.
اگه آدم به برنامه نویسی علاقه داشته باشه، فقط تدریس بدون برنامه نویسی عملی مثل اینه که چلوکباب رو بصورت حرفه ای درست کنی، بذاری جلوت و حسابی بررسی و بو کنی ولی نتونی بخوری! عجب زجری میکشه آدم، چه حسرتی، چه احساس تحقیری، خلاصه خیلی بده از چند نظر :افسرده:
شما چطوری دلتون میاد فقط تدریس کنید!
برنامه نویسی مثل چلوکباب هست که حداقل باید یخورده درست کرد و خورد.
همش که تئوری نمیشه آخه.
آدم باید بخاطر دل خودش یه کاری بکنه.
منکه اگر فقط آموزش بدم احساس میکنم خیلی سطح پایین هستم.
آموزش اون موقع خوبه که آدم در عمل هم کارایی کرده باشه و بتونه به دانشجو انگیزه و خط بده و اثبات کنه برنامه نویسی در عمل چه قدرت و لذتی به آدم میده.

ztx4
پنج شنبه 07 مرداد 1389, 11:14 صبح
اگه آدم دنبال پول باشه تدریس بدون تجربهء عملی مشکلی نداره.
البته از نظر خود آدم!
وگرنه مسلما اونی که تجربهء عملی داره از نظر تدریس خیلی معتبرتر هست و میتونه برای کسانی که بهشون یاد میده خاصیت خیلی بیشتری داشته باشه.
اگه آدم به برنامه نویسی علاقه داشته باشه، فقط تدریس بدون برنامه نویسی عملی مثل اینه که چلوکباب رو بصورت حرفه ای درست کنی، بذاری جلوت و حسابی بررسی و بو کنی ولی نتونی بخوری! عجب زجری میکشه آدم، چه حسرتی، چه احساس تحقیری، خلاصه خیلی بده از چند نظر :افسرده:
شما چطوری دلتون میاد فقط تدریس کنید!
برنامه نویسی مثل چلوکباب هست که حداقل باید یخورده درست کرد و خورد.
همش که تئوری نمیشه آخه.
آدم باید بخاطر دل خودش یه کاری بکنه.
منکه اگر فقط آموزش بدم احساس میکنم خیلی سطح پایین هستم.
آموزش اون موقع خوبه که آدم در عمل هم کارایی کرده باشه و بتونه به دانشجو انگیزه و خط بده و اثبات کنه برنامه نویسی در عمل چه قدرت و لذتی به آدم میده.

مشکل منم همیمنه دیگه
آدم بعد از یک مدت دچار روزمرگی می شه