PDA

View Full Version : ارتباط 2 dropdownlist در یک gridview

mira_s304
چهارشنبه 06 مرداد 1389, 23:27 عصر
با سلام
من 2 تا dropdownlist در یک gridview قرار دادم و می خواهم هر گزینه ای که از dropdownlist1 انتخاب می کنم زیر مجموعه ی اطلاعات مربوط به گزینه ی انتخاب شده در dropdownlist1 در dropdownlist2 نمایش داده شود مثلا اگر test1 را از dropdownlist1 انتخاب کردم زیر مجموعه ی گزینه های test1 مثلا test11,test111,test1111 در dropdownlist2 نمایش داده شود.
من یک جدول به اسم tests دارم که شامل یک فیلد typetest و datatest است.typetest حاوی اطلاعات test1,test2,test3 می باشد و فیلد datatest حاوی اطلاعات test11,test111,test1111,test22,test222,.... می باشد.
برای dropdownlist1 یک sqldatasource انتخاب کردم که query آن "select typetest from tests" است.برای dropdownlist2 هم یک sqldatasource دیگر انتخاب کردم که query آن "select datatest from tests where typetest=@typetest" در آخرین مرحله ی موجود در sqldatasource که باید یک شی کنترل را برای پارامتر typetest انتخاب کنم وقتی می خواهم dropdownlist1 را انتخاب کنم به دلیل اینکه در gridview می باشد نمایش داده نمی شود من اگر بخواهم dropdownlist2 را به عنوان پارامتر typetest در sqldatasource انتخاب کنم باید چه کاری انجام دهم هر روشی را تا آنجا که بلد بودم به کار بردم اما متاسفانه جوابی نگرفتم.

mira_s304
پنج شنبه 07 مرداد 1389, 21:13 عصر
لطفا من را در حل مشکلم کمک کنید:ناراحت: