PDA

View Full Version : سوال: مشکل دانلود همزمان با اینترنت ADSL

makhdoosh
پنج شنبه 07 مرداد 1389, 14:55 عصر
سوالی برام ایجاد شده اینه که من پی بردم که مثلا وقتی با اینترنت 128 کیلو در حال دانلود کردن یک فایل از سروری هستم که آن هم با همین سرعت فایل رو روی سیستم من میفرستد.
و همزمان بخواهم یک فایل دیگر دانلود کنم یا صفحه وبی رو جست جو کنم. سرعت 128 کیلو به هیچ عنوان بین این دو تا تقسیم نمیشه!
مثلا من انتظار داشتم مثلا وقتی همزمان دارم دو تا فایل از دو وب سایت جدا گانه دانلود می کنم پهنای باند اینترنت ADSL من برای هر کدام تقسیم بر دو بشه و مثلا سرعت دانلود هر کدومشون بشه 64 کیلو. ولی اصلا چنین چیزی نمیشود. درواقعه پی بردم که با اینترنت ADSL نمیشه همزمان چند کار رو انجام داد. البته یک استثنا وجود داره اینه که مثلا اگه دو تا سایتی که داری هم زمانی ازشون دانلود می کنی سرعتشون نصف تو باشه مثلا هر کدوم از سایت ها 64 کیلو سرعت داشته باشند اونوقت این کار شدنی هست. ولی در صورتی که سرعت سایت های مورد نظر بیشتر از من باشه دانلود همزمان ممکن نیست یا بهتر بگم بطور همزمان ممکن نیست.

این مسئله من رو به این خاطر نگران کرده که اگه بخوام یه شبکه خانگی تشکیل بدم و اینترنتم رو روی شبکه share کنم. اونوقت وقتی همزمان هر دو سیستم بخواهند چیزی دانلود کنند با مشکل مواجه بشن و پهنای باند برای اونها نصف نصف نشه مثلا هر کدوم 64 کیلو دریافت نخواهند کرد.

لطفا اگه سر در میارید در این مورد توضیح بدید و بگویید کافی نت ها از چه سرویس اینترنتی استفاده می کنند که وقتی به اشتراک میزارند رو چند تا سیستم سرعت خیلی خوب بین سیستم ها تقسیم میشه.

یا برای مثلا من میخاستم همزمان یک فایل را آپلود کنم و در عین حال یک فایل دانلود کنم. من انتظار داشتم چون پهنای باند ارسال و دریافت جدا از هم هست کار آپلود و دانلود با هر کدوم با سرعت 128 انجام بشه. ولی می بینم که وقتی اینکارو انجام میدم کلی قاطی میکنه عملیات آپلود و دانلود. یا حد اقل یکیش قاطی می کنه.

hraeissi
جمعه 08 مرداد 1389, 21:54 عصر
:متعجب:100% تصورتان اشتباه است
اگر در خصوص دانلود مشکل دارید یا از برنامه هایتان است و یا ممکن است به خاطر سرویس دهنده باشد

مواردی که گفتید به ADSL مربوط نیست

razeghi_loved
جمعه 08 مرداد 1389, 21:55 عصر
این سوال شما دو تا کار می شه کرد برای کافی نت ها نرم افزارهای بسیار زیادی هستند که پهنای باند رو بین تمام کلاینت ها تقسیم می کنند می تونی یه سرچ تو اینترنت بکنی به نرم افزاری های زیادی می رسی Bandwidth splitter رو جستو کن
برای کامپیوتر خودت هم می تونی رو برنامه ای که داره دانلود speed limiter رو فعال کن و هر چقدر که دوست داری در هر دانلود داشته باشی رو بهش بده مثلا اگر می خوای پهنای باندت موقعه دانلود که 128 هست وقتی داری دانلود می کنی همه پهنای باند گرفته نشود و بتونی راحت سایت باز کنی روی limiter رو مثلا بزار 64 کیلو که از همه پنهای باندت استفاده نشه
نرم افزارهای دانلودر همه این قابلیت رو دارند یه جستجو در منوهاشون بکن می بینی اگر از
internet download manger استفاده می کنی از گزینه downloads گزینه speed limiter رو تنظیم کن و روشن کن همین