PDA

View Full Version : حفظ حالت مقادیر پس از postBack

mohsen_zelzela00
پنج شنبه 07 مرداد 1389, 17:28 عصر
با سلام خدمت اساتید محترم
من در یک page دو تا radiobutton دارم که کاربر وقتی که یکی از اونها رو select می کنه بر حسب یک سناریو یک قسمت از Page رو به کاربر نمایش می دم

حالا وقتی که page من refresh میشه می خوام اون radiobuttonی انتخاب بشه که postback در اون رخ داده بود.

به صورت مثال

من یک radio دارم با text غذای اصلی و یک radio دیگه با text دسر
حالا وقتی که کاربر غذای اصلی رو انتخاب می کنه لیست غذاهای اصلی رو بهش نشون می دم و وقتی که دسر رو انتخاب کنه لیست دسر رو بهش نشون می دم

حالا می خوام در load اولیه صفحه radio غذای اصلی select شده من فرض می کنم که کاربر بعد از load صفحه دسر رو انتخاب کرد و دسر مورد نظر خود رو انتخاب کرد و کلید ثبت رو فشار داد وقتی دوباره page برای اون load میشه دوباره میره پنل غذاها رو به کاربر نشون میده در صورتی که کاربر قبل از ثبت در پنل دسر بود من می خوام بعد از refresh همان پنل دسر برای کاربر نشون داده بشه

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند

mehdi.mousavi
پنج شنبه 07 مرداد 1389, 22:55 عصر
سلام.
برای این منظور چند روش دارید:

می تونید مقدار انتخابی رو در Cookie نگه دارید، بعد از PostBack شدن و دریافت HTML جدید، از روی Cookie، اون RadioButton ای رو انتخاب کنید که Cookie به شما نشون میده.
می تونید با استفاده از data، (منظورم jQuery.data هستش) اطلاعات مورد نظر رو (که نشون دهنده Radio Button انتخابی هستش) رو در Element دیگه ای نگه دارید، سپس پس از اتمام عمل Partial Refresh، از روی داده مورد نظر، Radio Button مناسب رو انتخاب کنید.
می تونید این عمل رو به ASP.NET (چون دیدم از ASP.NET استفاده میکنید) بسپارید. بدین ترتیب که در فاز Page Load، اگر PostBack رخ نداده (یعنی اولین Request برای دریافت Page هستش)، RadioButton مورد نظر رو در حال Default قرار بدید و از اون پس اجازه بدید خود ASP.NET کنترل State رو بعهده بگیره. (اینطوری انتخاب کاربر، هنگام Round-Trip های بعدی به سرور، از بین نخواهد رفت).
و ...

موفق باشید.

mohsen_zelzela00
جمعه 08 مرداد 1389, 11:28 صبح
سلام.
برای این منظور چند روش دارید:

می تونید مقدار انتخابی رو در Cookie نگه دارید، بعد از PostBack شدن و دریافت HTML جدید، از روی Cookie، اون RadioButton ای رو انتخاب کنید که Cookie به شما نشون میده.
می تونید با استفاده از data، (منظورم jQuery.data هستش) اطلاعات مورد نظر رو (که نشون دهنده Radio Button انتخابی هستش) رو در Element دیگه ای نگه دارید، سپس پس از اتمام عمل Partial Refresh، از روی داده مورد نظر، Radio Button مناسب رو انتخاب کنید.

موفق باشید.

استاد ببخشید میشه در مورد این دو گزینه بیشتر توضیح بدید؟؟؟؟

اگه بتونید یه نمونه کد یزارید واقعاً ممنون میشم