PDA

View Full Version : سوال: جلوگیری از نرم افزارهای دیگر

daniyal_1363
پنج شنبه 07 مرداد 1389, 20:35 عصر
چه جوری میشه کاری کرد که نشه روی سیستم نرم افزار نصب کرد وقتی نرم افزار ما در حال اجرا باشه ؟

kuh_nur
شنبه 09 مرداد 1389, 12:53 عصر
شما می تونی پروسه هایی که با نام install.exe , install,msi , setup.exe , setup.msi و یا هر نوع پروسه ای که می دونید مربوط به نصبه برنامه هاست رو ببندید

ramzdar
شنبه 09 مرداد 1389, 17:03 عصر
خب چجوری باید اینکار رو کرد؟؟؟

amir200h
شنبه 09 مرداد 1389, 17:33 عصر
امیدوارم به کارت بیاد.

daniyal_1363
سه شنبه 20 اردیبهشت 1390, 15:55 عصر
امیدوارم به کارت بیاد.

این برنامه و برنامه های مشایه با این فقط گزینه هایی رو میبنده که یه اسم به خصوص داشته باشه

مثلاً اگه ما فایل Setup خودمون رو به Setup_1 تغییر نام بدیم دیگه از بستن اون فایل خبری نیست

یه روش اصولی و حرفه ای ؟؟؟ هست ؟

volkswagen
سه شنبه 20 اردیبهشت 1390, 16:04 عصر
سلام-
لیست برنامه هایی که روی ویندوز نصب می شند ، در رجیستری ثبت میشه.
حالا شما می تونید این لیست رو بگیرید ، و برنامه دلخواه خودتون رو از داخلش حذف کنید.
البته راه های خیلی بهتری هم هست

Mr'Jamshidy
سه شنبه 20 اردیبهشت 1390, 18:05 عصر
ببین دوست من اول از همه باید تشخیص بدی این برنامه، برنامه نصب هست یا نه
به نظر من اول فایل نام فایل رو چک میکنیم نه این که اگر نام فایل Setup بود ببندش همونطور که خودتون اشاره کردید اگر نام فایل رو به Setup1 تغییر بدید دیگه برنامه اون رو نمیشناسه معمولا با روش هایی مثل InStr
بعد از این روش تمام لیبل های داخل برنامه Setup رو چک میکنید چون معمولا همه برنامه Setup تا جایی که من دیدم داخل خودشون یک لیبل دارن که یک کلمه Setup یا Install داشته باشه

حالا که برنامه رو شناسایی کردید یا میتونید از روش زیر برنامه رو متوقف کنید
http://barnamenevis.org/showthread.php?285181-%D9%85%D8%AA%D9%88%D9%82%D9%81-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D8%A7%D9%81%D8%B8%D9%87

این برای زمانیه که یک برنامه مدیریت برای سیستم مینویسید که مثلا کاربر یک کلمه عبور برای برنامه تعیین کنه بعد هر دفه که هرکس خواست چیزی نصب کنه کلکمه عبور بخواد و در صورت درست بودن کلمه عبور اجزا نصب صادر بشه

یا هم که میتونید برنامه رو کلا ببندید
که معمولا از این روش ویروس ها استفاده میکنن

M.T.P
سه شنبه 20 اردیبهشت 1390, 18:29 عصر
ممکن نیست.
مگه اینکه با کسب یکسری اطلاعات لازم از هسته ویندوز (مثل آنتی ویروس ها) از عملکرد فایل های اجرایی مطلع و هدفتون رو پیاده سازی کنید.

volkswagen
چهارشنبه 21 اردیبهشت 1390, 23:49 عصر
اون موردی که من گفتم صددرصد عملیه اما ، در صورتی که برنامه نصب به محض اجرا شدن خودش رو در رجیستری ثبت کنه ، نه آخر کار.
با این روش می تونید ، لیست برنامه های ثبت شده رو دائم چک کنید و در صورتی که برنامه ای به آن اضافه شد ، آن را از حافظه خارج کنید.

daniyal_1363
پنج شنبه 22 اردیبهشت 1390, 10:06 صبح
اون موردی که من گفتم صددرصد عملیه اما ، در صورتی که برنامه نصب به محض اجرا شدن خودش رو در رجیستری ثبت کنه ، نه آخر کار.
با این روش می تونید ، لیست برنامه های ثبت شده رو دائم چک کنید و در صورتی که برنامه ای به آن اضافه شد ، آن را از حافظه خارج کنید.

اینکه خواسته باشه مدام چک کنه درست، فکر میکنم هر برنامه که بخوام بسازیم برای این کار نیاز به این قسمت داره ولی اینکه تو ریجستری چه عملی انجام میشه رو نمیدونم ؟

حالا با شماست که بگین چه جوری، اصلا این کار بعد از پایان نصب انجام میشه یا به محض شروع شدن به نصب؟
یا حداقل مسیر اون رو در ریجستری به من بدین تا خودم چک کنم ممنون