PDA

View Full Version : سوال: عدم اجرای یک فایل توسط برنامه

djsaeedkhan
پنج شنبه 07 مرداد 1389, 21:39 عصر
سلام
چطور می توان در برنامه امکانی ایجاد کرد تا در هنگام اجرای برنامه استفاده از برنامه های دیگر و یا فایل های دیگر را مسدود کرد.
بطور مثال من در کنار برنامه Exe یک دیتابیس دارم و می خواهم اگر در حین اجرای برنامه دیتابیس یا فایل دیگری اجرا شد (کاربر آن را اجرا کرد) در برنامه پیغام خطا بدهد و یا خود ویندوز پیغام عدم دسترسی بدهد.

لطفا با نمونه برنامه یا نمونه کد توضیح بدهید.
با تشکر

Saman_12
پنج شنبه 07 مرداد 1389, 21:45 عصر
منظورتون رو نمی فهمم یعنی شما می خواین فایل هایی که داخل پوشه بر نامه شما هست اگه اجرا شد به طور مثال بسته شه؟؟
یا اینکه یک فایل مشخص اگه اجرا شد بسته شه؟؟

nasim bahari
پنج شنبه 07 مرداد 1389, 22:17 عصر
سلام.......

من فکر میکنم دوستمون میخوان برنامه های دیگه اجازه دسترسی و استفاده از فایل های برنامه رو نداشته باشند...........!!!

Saman_12
پنج شنبه 07 مرداد 1389, 22:32 عصر
اگه همین جوری باشه که نسیم خانوم میگن می تونید از کد زیر در رویداد فورم لود استفاده کنید.( البته اینجوری فایلی که اسم و مسیر اونو ذکر کردین تا بسته شدن برنامه قابل اجرا نمی باشد) :

FileOpen(1, "File Path And File Name", OpenMode.Input, OpenAccess.Read, OpenShare.LockReadWrite)

البته طیق خواسته خودتون ویندوز اجازه دسترسی به فایل رو نمیده!!!:کف:

ricky22
پنج شنبه 07 مرداد 1389, 22:42 عصر
ببین این Sample بهت کمک می کنه؟
برای قفل کردن فایل به کار می رود
http://www.vbdotnetheaven.com/Uploadfile/vkulkarni/LockFileInVbDotNet04192005031803AM/LockFileInVbDotNet.aspx

Saman_12
جمعه 08 مرداد 1389, 10:18 صبح
به این سورس هم یه نگاه بنداز شاید بدردتون خورد(به همون روشی که قبلا گفتم کار میکنه با زدن یک دکمه اجازه دسترسی هست با زدن دکمه دیگه نیست)!!!!
http://italia-host.coolpage.biz/uploads/1280509099.rar

djsaeedkhan
شنبه 09 مرداد 1389, 00:11 صبح
با تشکر از همه دوستان
ولی راه حل های پیشنهاد شده فقط در زمان اجرای برنامه ی عدم دسترسی، دسترسی را برمی دارد
ولی اگر برنامه بسته شود فایل قابل اجرا خواهد بود.
من می خواهم طوری باشد که فایل قفل شود و نتوان آن را اجرا کرد . در هنگام درج و حذف این محدودیت برداشته و سپس محدودیت گذاشته شود.
در اخر وقتی برنامه مان بسته شد باز هم غیر قابل اجرا باشد.
با تشکر

djsaeedkhan
شنبه 09 مرداد 1389, 14:24 عصر
کسی نیست جواب بده؟؟

ricky22
شنبه 09 مرداد 1389, 14:45 عصر
کسی نیست جواب بده؟؟
یک راه بهتر فایل رو کد کنید هنگام خروج.
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=208604

nasim bahari
شنبه 09 مرداد 1389, 17:16 عصر
ابته باید به یاد داشته باشین که کد یا هش کردن اطلاعات زمان بر خواهد بود و در صورتی که شما چندین و یک فایل بزرگ رو بخواین کد نمایید و در ابتدای برنامه برگردونین زمانی را از دست می دین که کاربر پسند نمی باشد.........

ricky22
شنبه 09 مرداد 1389, 17:29 عصر
ابته باید به یاد داشته باشین که کد یا هش کردن اطلاعات زمان بر خواهد بود و در صورتی که شما چندین و یک فایل بزرگ رو بخواین کد نمایید و در ابتدای برنامه برگردونین زمانی را از دست می دین که کاربر پسند نمی باشد.........
کد کردن هر مگ چه قدر زمان می بره؟(می خوام بدونم چطوری اندازه گرفتید)
راه حل شما چیه؟

nasim bahari
شنبه 09 مرداد 1389, 18:31 عصر
کد کردن هر مگ چه قدر زمان می بره؟(می خوام بدونم چطوری اندازه گرفتید)
راه حل شما چیه؟

Ricky22 جان سلام......

همانطور که گفتم منظور من استفاده از فایل های بزرگ و یا کار با پایگاه داده در شبکه و یا برنامه هایی که دارای Interactive بالا هستند بود.....

موفق باشید

ricky22
شنبه 09 مرداد 1389, 18:47 عصر
Ricky22 جان سلام......

همانطور که گفتم منظور من استفاده از فایل های بزرگ و یا کار با پایگاه داده در شبکه و یا برنامه هایی که دارای Interactive بالا هستند بود.....

موفق باشید
سلام عرض شد. :)
در 2 پستی که در این تاپیک زدین مطلبی در رابطه با کار با پایگاه داده در شبکه ندیدم.(ارتباطی به سوال نداره.)
خب برنامه دارای Interactive بالا باشه چه اشکالی داره؟ اصلا کاربر می تونه برای کد کردن یا قفل کردن و عکس این 2 یک برنامه واسط استفاده کنه برنامه ای که در Background سیستم اجرا هست.
در اخر راه حل پیشنهادی خودتون را نگفتید؟
موفق باشید.

b.mahsa
شنبه 09 مرداد 1389, 19:27 عصر
Ricky22 جان سلام......

موفق باشید

کلا ربطی به شبکه و ... نداره.

با ricky22 موافقم. پسوند فایلتون رو بردارید که برای سیستم مشخص نباشه فایل از چه نوعیه بعد هم کدش کنید.

موفق باشید.

nasim bahari
شنبه 09 مرداد 1389, 21:35 عصر
سلام دوستای گل و نکته سنج.......

من ابتدای همون تایپیک اول پاسخ Ricky جان روو تایید کردم و راه حل پیشنهادی من هم همین هست. فقط خواستم یه نکته اضافی که حاصل از تجربه بود رو برای آگاهی بیشتر دوستان بزارم...........که کباب شدم......

دیگه از این کارا نمی کنم....ببخشید ^ 1000

موفق و بهاری باشید