PDA

View Full Version : سوال: بعد از ساخت Setup برنامه ارور مي دهد!!!!

SilverLearn
پنج شنبه 07 مرداد 1389, 23:53 عصر
با سلام خدمت دوستان من يك پروژه كامل درست كردم و سورس كاملا جواب مي ده ولي حالا بعد از ساخت SETUP برنامه دچار مشكل شده و پيغام زير رو ميده [Microsoft][ODBCDriverManager]Data source name not found and no default driver specifiedمن كه فكر كنم از بانك برنامه مشكل گرفته حالا از شما دوستان مي خوام كه اگه مي تونيد به من كمك كنيد ( من از ado براي اتصال برنامه به بانك اكسس استفاده كردم و براي تنظيمات آن وقتي برنامه بارگذاري ميشه اين اتصال انجام ميشه يعني در رويداد activate فرم خاصيت datasource و Recordsource آن تنظيم مي شه به نظر شما اين نمي تونه يه دليل براي چنين اروري باشه ؟

HjSoft
جمعه 08 مرداد 1389, 10:46 صبح
سلام ، .
اگر در Form Load بزارید بهتره . اگر از اکسس استفاده کردید ، Mdac_typ رو باید نصب کنید . ( از داخل سی دی ویبی یا داخل سی دی اکسس میتونید پیداش کنید ). البته در صورتی که office نصب نباشه رو سیستم .

محسن شامحمدی
جمعه 08 مرداد 1389, 11:27 صبح
دوست عزیز connection string شی ado تون رو توی form_load تنظیم کنید به احتمال زیاد مشکل حل می شه
ضمنا اگر از اکسس 2007 استفاده می کنید که باید یک فایل 25 مگابایتی به نام AccessDatabaseEngine رو دانلود کنی
این فایل درایور اکسس 2007 هستش

SilverLearn
شنبه 09 مرداد 1389, 15:47 عصر
سلام بچه ها دمتون گرم كاري كه گفتين درست بود و من ازتون خيلي ممنونم ان شا الله جبران كنيم ....