PDA

View Full Version : مشکل جدی در زمینه provider مربوط به adodc

amirhosein
سه شنبه 07 تیر 1384, 06:37 صبح
با سلام خدمت همه دوستان
اگر از adodc در برنامه خودتان استفاده کرده باشید یا از مدل ado پیروی کنید ، پس از ساختن فایل setup و اجرای آن بر روی سیستمی که تابحال vb روی آن نصب نشده باشد در هنگام اجرا با این پیغام برخورد می کنید که provider بدرستی نصب نشده است ، در این حالت به جز نصب vb بر روی سیستم مذکور راه حلی پیدا نکردم . دوستانی که راه حل دیگری دارند لطفاً مرا بی نصیب نگذارند که بدجوری محتاجم . در ضمن این مشکل فقط برای win98 است و xp این مشکل را ندارد . با نشکر

Alirezagoodarzi
سه شنبه 07 تیر 1384, 07:39 صبح
1- میتونی با کمک فایل زیر و گنجوندنش در برنامه نصب اول ملزومات ADO رو نصب یا آپدیت کنی بعد برنامهات رو نصب کنی:

VB_DCOM_MDAC_JET_AutoSetup
2- از چه برنامه نصابی استفاده میکنی هم میتونه مهم باشه.
3- همیشه میتونی از سایت MSDN ورژن جدید MDAC_TYP رو دانلود کنی و اون رو به همراه برنامت نصب کنی تا ADO وخیلی کامپوننتهای دیگه VB بروز باشند.

amirhosein
چهارشنبه 08 تیر 1384, 06:42 صبح
با سلام و تشکر
من از setup ساز خود vb استفاده می کنم و در ضمن فایلmdac جدید را هم از سایت میکروسافت گرفتم و جزو فایلهای setup هم می آید ولی نمی دانم چرا مشکل دارم . اگر بیشتر توضیح داده و کمکم کنید یک دنیا ممنون می شوم .

Alirezagoodarzi
چهارشنبه 08 تیر 1384, 09:54 صبح
setup خود vb اشکالات غیر منتظره زیادی ایجاد میکنه که رفع اون به نظر من اینطوری نمیشه خودتون خیلی باید آزمون و خطا کنید تا اشکال رو گیر بیارید.
بهتره از برنامه های نصب دیگه استفاده کنید.مثل Inno Setup که اوپن سورس و رایگانه یا خیلی برنامه های دیگر که تو همین فوروم هم میتونی جستجو کنی. :موفق:

hadi2345
چهارشنبه 08 تیر 1384, 21:58 عصر
با سلام.
آیا شما mdac_type 2.81 sp1 رو دانلود کردی؟

amirhosein
پنج شنبه 09 تیر 1384, 05:37 صبح
بهتره از برنامه های نصب دیگه استفاده کنید.مثل Inno Setup که اوپن سورس و رایگانه یا خیلی برنامه های دیگر که

تو همین فوروم هم میتونی جستجو کنی.
من اونو دانلود کردم ولی نی دونم باید چه جوری ازش استفاده کنم :mrgreen:
اگه یکی یه حالی بده ممنون می شم :wink:

Alirezagoodarzi
جمعه 10 تیر 1384, 00:40 صبح
read its help documents
visi innosetup web site
find documents about
ISTool
Inno Script
:موفق:

amirhosein
جمعه 10 تیر 1384, 06:44 صبح
با سلام
چه جوری باید فایلهای مورد نیاز vb را اسکن کرد ؟
چه جوری باید یک فایل خارجی مثل mdac را توسط inno اجرا کنم؟
با تشکر

Alirezagoodarzi
جمعه 10 تیر 1384, 08:59 صبح
اگه از ISTool استفاده کنی فقط باید این فایل را رو انتخاب کنی و خودش به اسکریپت اضافه میشه.
در مورد سوال اولت منظورت از اسکن کردن چیه؟

amirhosein
یک شنبه 12 تیر 1384, 08:23 صبح
منظورم اینه که مثل install wise گزینه ای برای اسکن فایل و پیدا کردن dllها و کامپوننت ها داره یا نه؟

Alirezagoodarzi
چهارشنبه 15 تیر 1384, 22:56 عصر
بله داره