PDA

View Full Version : سوال: صفحات با پسوند resx چيستند؟

domidimod
جمعه 08 مرداد 1389, 11:45 صبح
سلام دوستان
يه پروژه دانلود كردم كه طراحي سايته به زبان سي شارپ
يه سري صفحه با دوتا پسوند داره ، به اين شكل : LoginPage.aspx.resx
البته صفحات LoginPage.aspx و LoginPage.aspx.cs رو هم داره

ميشه به من توضيح بدين اون پسوند resx معرف چه نوع صفحه ايه؟
مرسي

man of rebellious being
جمعه 08 مرداد 1389, 23:36 عصر
با سلام

این فایل ها یک translation service برای vs و asp.net هستندکه در زمان run time بر طبق زبان user خاصیت یا property متناسب با زبان user را انتخاب می کند فرض کنید که یک web page که با زبان uncicodطراحی شده است شما با استفاده از فایل های resx قادر خواهید بود کنترل هایی را config کنید که resource file ان ها یک xml است که شامل رشته ایست در web config که با توجه به current uiculture بهترین حالت را match می کند که البته case sensitive نیستند فرضا اگر زبان شما spanish است فایل ما name.es.resx خواهد بود

domidimod
شنبه 09 مرداد 1389, 20:22 عصر
سلام دوست عزيز
متأسفانه من برنامه نويس ماهري نيستم و از اينهمه كلمه ي لاتين زياد سردرنياوردم!
راستش اون تشكر فقط واسه وقتي بود كه گذاشتين و جوابمو دادين! درواقع هنوز نمي فهمم محتواي فايلهاي resx چيه! يا اصلا چرا و چطوري ايجاد مي شن.
اگه ممكنه يكم خودموني تر توضيح بدين
.
راستي يه عكس از يكي از صفحات resx گرفتم كه آدرسشو براتون گذاشتم. خواهش مي كنم بهم بگين اين جدول با اين محتوا يعني چي؟؟؟!!!

http://s1.picofile.com/domidimod/Pictures/resx.bmp

man of rebellious being
یک شنبه 10 مرداد 1389, 01:24 صبح
سلام

قصدم گیج کردن شما نبود این لینک را نگاه کنید اگر باز هم نیاز به کمک بود بگید

http://support.microsoft.com/kb/917414

domidimod
یک شنبه 10 مرداد 1389, 16:41 عصر
سلام جناب man of rebellious being (فكر كنم درست نوشتم!)
ممنون كه اون سايت رو بهم معرفي كردين؛ با اينكه زبان اصلي بود اما خيلي ساده و روان نوشته شده بود. الان كاملا مي فهمم صفحات resx به چه دردي مي خورن و چطوري ايجاد مي شن.
اما چيزي كه هنوز برام مبهمه اون پروژه ايه كه دانلود كردم!
عكسي كه تو پست قبلي آدرسشو گذاشتم ديديد؟
همه ي صفحات اين پروژه يه صفحه resx دارن كه همشونم فقط همين محتوا رو نشون مي دن! درحاليكه كنترل هاي توي صفحه ها با هم متفاوتن.

مي شه محتواي اين جدول ( كه عكسشو گذاشتم) رو توضيح بدين.
خيلي خيلي ممنونم

domidimod
دوشنبه 11 مرداد 1389, 10:44 صبح
سلام دوستان
ميشه لطف كنيد و اين عكس رو ببينيد
http://s1.picofile.com/domidimod/Pictures/resx.bmp

قبلا دوست عزيزمون سايتي رو معرفي كردن و توي اون سايت خيلي چيزا راجع به صفحات resx فهميدم
اما هنوز از اين جدول سردرنميارم

لطفا هركس مي دونه توضيح بده
با تشكر

man of rebellious being
دوشنبه 11 مرداد 1389, 12:40 عصر
سلام

ببخشید دیر شد قبلا هم گفتم این صفحات سرویس مترجم یا تطبیقی با culture کاربرند وربطی به کنترل ها ندارند ولی اگر باز هم مشکل دارید فایل رو بذارید

domidimod
دوشنبه 11 مرداد 1389, 15:29 عصر
سلام دوست عزيز

من طبق دستورالعملي كه توي اون سايتي كه بهم معرفي كردي نوشته بود پيش رفتم و تونستم خودم براي همه ي صفحات يه سايت تازه، صفحات resx بسازم ؛

توي صفحات resxي كه من ساختم همه ي كنترل هايي كه توي نماي طراحي گذاشته بودم ديده ميشن و مقاديري كه براي كنترل هام انتخاب كرده بودم ( مثلا خاصيت Text كنترل هاي Label ) در ستون Valueي صفحه ي resx ديده ميشن

با توجه به اون چيزي كه خودم ساختم و نتيجه شو ديدم از اين جدولي كه توي اين پروه هست سردرنميارم!

شما ميگين صفحات resx فقط سرويس مترجم هستن ؛ پس چرا صفحاتي كه من ساختم همه ي كنترل ها رو با مقاديرشون نشونم مي داد؟

اون چي بوده و اين چيه ؟؟؟!!!

ممكنه منظور از اين this.DefaultModifiers$ و اون دوتاي ديگه يجور گروه بندي باشه ؟!

-------------------------------------------------
ببخشيد كه خيلي سؤال مي پرسم، به جوابشون احتياج دارم. بايد اين قضيه كاملا برام روشن بشه.
-------------------------------------------------

از توجهتون ممنونم

تصوير project resx اونيه كه توي پروژه ي اينترنتي وجود دارد
تصوير my resx اونيه كه خودم ساختم و توي سايت خودم وجود داره
53506

53507

domidimod
سه شنبه 12 مرداد 1389, 10:17 صبح
سلام جناب man of rebellious being
من منتظر توضيحات بيشتر شما هستم

با تشكر فراوان

man of rebellious being
سه شنبه 19 مرداد 1389, 12:24 عصر
سلام ببخشید یک کم دیر شد

بیا یه جور دیگه به قضیه نگاه کنیم

فرض کن یه سایت به 50 زبان دنیا می خوای بسازی ومثلا یک FORM با 2 LABLE نام و فامیلی داری یا باید 50 بار صفحه را COPY کنی ودر LABLE هر صفحه زبان مورد نظر رو TYPE کنی یا از RESOURCE FILE :

ابتدا RESOURCE FILE را به PROJECT اضافه کنید سپس NAME و VALUE را بگذارید سپس

LABLE1.TEXT=MYSOURCE.name of value in source file e.g.lbName
حالا یک resource file دیگه بساز با این اسم aspx.fa.resx و ستون name را فارسی کنید
و زبان windows را بصورت default فارسی کنید وبرنامه را اجرا کنید حال با default انگلیسی این کار را کنید نتیجه جواب سوال شماست

صادق صدقی
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 00:42 صبح
من شنیدم واسه پند زبانه کردن سایت زیاد به درد به خوره

این فایل زیپ رو ببین

امید وارم موفق بشی