PDA

View Full Version : سوال: معماری سه لایه

fahimeh2010
شنبه 09 مرداد 1389, 10:04 صبح
سلام بچه ها من توی پروژم از معماری سه لایه استفاده کردم.حالا یه مشکلی توی INSERT دارم.ببینید یه checkedlistbox دارم که میخوام به ازای هرکدوم یه insert انجام بشه.برای اینکار از متد insert توی کلاس استفاده کردم و توی اون هربار عملیات connect و disconnect انجام میشه.من میخوام این عملیات فقط یکبار انجام بشه باید چیکار کنم.(در ضمن من این دو متد رو توی فرم نوشتم ولی خطا میده که database باز نشده)

raha_20
شنبه 09 مرداد 1389, 10:15 صبح
خوب میتونی یه کلاس جدا بزاری واسه اینکه فقط یه دفه connect کنه. یه کلاس جدا که فقط ارتباطات را انجام و میده و بتونی سه تا query را به اون ارسال کنی .

اینکه databaset باز نشده حتما connection stringet مشکل داره یا کدی که واسه Connect نوشتی .
کد تو بزار .

karim_medusa
شنبه 09 مرداد 1389, 12:25 عصر
سلام بچه ها من توی پروژم از معماری سه لایه استفاده کردم.حالا یه مشکلی توی INSERT دارم.ببینید یه checkedlistbox دارم که میخوام به ازای هرکدوم یه insert انجام بشه.برای اینکار از متد insert توی کلاس استفاده کردم و توی اون هربار عملیات connect و disconnect انجام میشه.من میخوام این عملیات فقط یکبار انجام بشه باید چیکار کنم.(در ضمن من این دو متد رو توی فرم نوشتم ولی خطا میده که database باز نشده)

متدی بنویسید که یک لیست به عنوان پارامتر بگیرد که لیست شامل ایتم های تیک خورده در لیست باکس باشه. بعد در متد Insert لایه میانی یا لایه دیتا با یک اتصال به پایگاه همه انها را درج کنید و بعد disconnect کنید.