PDA

View Full Version : اتصال به SQL Server 2005

asadi.ir
شنبه 09 مرداد 1389, 10:13 صبح
با سلام
من یه برنامه دارم که تا حالا به بانک sql 2000 به راحتی وصل میشد و کار میکرد ولی من SQLserver 2005 Express رو نصب کردم . حتی sql رو هم دیگه پیدا نمیکنه . کسی هست راهنماییم کنه که چه جوری تنظیمات sql 2005 رو مثل sql 2000 کنه؟ در واقع من تنظیمات خاصی رو هم در 2000 نداشتم . با استفاده از ado و با نام خود کامپیوتر به sql متصل میشد.

حمیدرضاصادقیان
شنبه 09 مرداد 1389, 11:17 صبح
سلام.شما باید ببینی نام Instance sql که نصب شده چی هست.برای اینکار میتونی در منوی Start-run تایپ کنی SQLmangr بعد ok رو بزن پنجره Sql server service manager باز میشه که در قسمت Server نام instance های که نصبه رو به شما نشون میده که در Ado به جای نام کامپیوتر خالی باید از اون نامی که اینجا میبینی استفاده کنی. شاید به صورت زیر باشد

Computername\SQL2005

موفق باشید

asadi.ir
شنبه 09 مرداد 1389, 11:40 صبح
با تشکر از پاسخ شما ولی توی run اون دستور که فرمودین خطا میده یه مشکل دیگه اینکه من علامت sql manager رو توی tray نمیبینم ولی توی service های ویندوزم run هستش . sqlserver2005 express هم که نصب کردم روی هر سیستم دیگه همین مشکل رو داره. فکر کنم این نسخه ای که من دارم service manager نداره . میشه همچین چیزی ؟ اگه اینجوری هستش نسخه ای از sql server express ای هست که این سرویس رو داشته باشه ؟

حمیدرضاصادقیان
شنبه 09 مرداد 1389, 12:00 عصر
سلام.SQL server Service manager فقط در نسخه 2000 به پایین هست. در نسخ بالایی جای این سرویس عوض شده و در قالب Sql server management studio هست.
شما برای اینکه ببینید میتونی به 2005 وصل بشید در منوی run تایپ کنید Cmd و دستور زیر را وارد کنید:

osql -S . -U sa -P -q"Select name from sys.sysdatabases"

باید لیست دیتایبسها را به شما نمایش دهد.

asadi.ir
شنبه 09 مرداد 1389, 12:06 عصر
این خطا رو داد :

C:\Documents and Settings\mypc>osql -S . -U sa -P -q"Select name from sys.sysdat
abases"
[SQL Native Client]Named Pipes Provider: Could not open a connection to SQL
Server [2].
[SQL Native Client]Login timeout expired
[SQL Native Client]An error has occurred while establishing a connection to
the server. When connecting to SQL Server 2005, this failure may be caused by
the fact that under the default settings SQL Server does not allow remote
connections.

حمیدرضاصادقیان
شنبه 09 مرداد 1389, 12:15 عصر
با این دستور ببینید در همون Cmd وصل میشه

osql -S . -E -q"select name from sys.sysdatabases"

asadi.ir
شنبه 09 مرداد 1389, 15:37 عصر
ممنون از راهنماییتون همونطوری که گفتین بایستی نام کامپیوتر رو به همراه نام sql باهم وارد کنیم.

Computername\SQLEPRESS