PDA

View Full Version : تبلیغات سایت

iekrang
سه شنبه 07 تیر 1384, 13:57 عصر
سایت من یک قسمتی رو داره برای نمایش بنرهای تبلیغاتی.دو تا سوال دارم:
1.می خواهم که این بنرها به صورت رندوم عوض بشن.چطوری میتونم این کار رو بکنم؟
2.بهترین روش برای قسمت تبلیغات سایت چیه به نظر شما؟

AspNet
سه شنبه 07 تیر 1384, 14:38 عصر
کنترل AdRotator در فریم ورک دات نت، کنترلیه که میتونه بنرهای تبلیغاتی رو به صورت تصادفی روی صفحه نمایش بده. این کنترل، با استفاده از یک فایل تبلیغاتی که به فرمت xml هست و حاوی اطلاعاتی درباره تابلوهایی است که قرار است نمایش داده شوند، به ارایه ی تبلیغات می پردازد.

مثال زیر طرز استفاده از کنترل AdRotator را بر اساس فایل تبلیغاتی myAds.xml نشان داده:

<html>
<head><title>AdRotator.aspx</title></head>
<body>
<form Runat="Server">
<asp:AdRotator AdvertisementFile="myAds.xml" Runat="Server" />
</form>
</body>
</html>

و این هم فایل تبلیغاتی myAds.xml

<Advertisements>
<Ad>
<ImageUrl>URL of image to displaye</ImageUrl>
<NavigateUrl>URL of page to link to </NavigateUrl>
<AlternateText>
Text to show as ToolTip
</AlternateText>
<keyword> Keyword used to filter </Keyword>
<Impressions> rekatuve weighting of ad </Impression>
</Ad>
</Advertisements>

شما در بین هر تگ که در بالا گفتم باید مقادیر مناسب رو قرار بدین.
و بسته به تعداد بنرهاتون باید تگ <Ad> رو با بقیه ی تگهای درونیش بنویسید.

AspNet
سه شنبه 07 تیر 1384, 14:58 عصر
توضیح تگهای استفاده شده در فایل تبلیغاتی:

ImageUrl - آدرس تصویری که قرار است برای تبلیغ به نمایش در آید.
NavigateUrl - صفحه ای که وقتی روی آگهی کلیک می کنیم ظاهر می شود.
AlternateText - متن جایگزینی که به جای تصویر نشان داده می شود.( بعضی مرورگرها از نمایش تصویر حمایت نمی کنند). از این پارامتر برای نمایش ToolTip هم استفاده می کنند.
Keyword - یک کلمه کلیدی اختیاری برای دسته بندی تبلیغات. با استفاده از پارامتر دیگری به نام KeywordFilter ، می توانیم از طریق این کلمه کلیدی گروه های متفاوتی از تبلیغات را از فایل بازیابی کرده و به نمایش در آوریم.

Impressions - تعداد دفعاتی که یک تابلو خاص نسبت به بقیه تبلیغات در فایل باید به نمایش در بیاید. اگر همه چیز مساوی باشد، هر چه این عدد بزرگتر باشد، آن آگهی بیشتر به نمایش گذاشته خواهد شد.

تمام پارامترهای فوق اختیاری هستند به غیر از ImageUrl . مثلا اگر بخش NavigateUrl را ننویسیم، تابلو تبلیغاتی ما یا همان بنر بدون لینک ظاهر خواهد شد.

:)

iekrang
سه شنبه 07 تیر 1384, 15:32 عصر
ممنونم از کمکتون.
فقط یه نکته ای میمونه.اینکه ادمین چطوری میتونه تبلیغی رو اضافه کنه یا حذف کنه(از طریق کنترل پنل)
منظورم اینه که راهی نیست برای اینکه ادمین راحت تر اینکار رو انجام بده و احتیاجی به تغییر فایل ایکس ام ال نداشته باشه؟

AspNet
چهارشنبه 08 تیر 1384, 01:35 صبح
فکر کنم بشه ولی چون من xml زیاد بلد نیستم نمیدونم

Behrouz_Rad
چهارشنبه 08 تیر 1384, 07:06 صبح
راهی نیست برای اینکه ادمین راحت تر اینکار رو انجام بده و احتیاجی به تغییر فایل ایکس ام ال نداشته باشه؟
خیر.اطلاعات AdRotator از فایل XML خوانده می شود. پس تنها راه تغییر در محتویات فایل XML شماست.

abdollahi
دوشنبه 13 تیر 1384, 00:04 صبح
دوست عزیز میشه بگی بنرها رو کجا ذخیره می کنی؟

ealireza
سه شنبه 14 تیر 1384, 13:04 عصر
از طریق SQL نمیشه ؟

iekrang
سه شنبه 14 تیر 1384, 15:16 عصر
نمی دونم منظورتون و فهمیدم یا نه.به هر حال من بنرها رو توی یه فولدری که از قبل روی سرور ساختم ذخیره میکنم.
و در مورد اینکه از طریق sql میشه یا نه.من در حال حاضر با sql اینکار رو کردم ولی میخواستم راههای دیگه رو امتحان کنم.