PDA

View Full Version : گفتگو: نظرسنجی در مورد اولین برنامه من : بازی جمع اعداد

hesam67_b
یک شنبه 10 مرداد 1389, 01:34 صبح
با سلام به همه دوستان خوب و اساتید گرامی سی شارپ.

امشب هر جور که بود نشستم و این بازی رو تموم کردم :لبخند:
گرچه مبتدی هستم و این بازی هم کاملا ساده و عجیب و غریب نوشته شده ولی با این حال خودم خیلی حال کردم از اینکه تمومش کردم و تونستم خودم بازی کنم.

به عنوان اولین تجربه خیلی باحال بود. خیلی حال میده وقتی خودت بتونی اون چیزی رو که نیاز داری بنویسی.

از اونجایی که مبتدی هستم کل پروژه رو گذاشتم توی یه فایل زیپ ( چون نمی دونستم این فایل ها کدوم به کدومه ).

ممنون میشم دوستان یه نگاه به بازی بندازن و نظرشون رو بگن.

دوست دارم بدونم برای اینکه این بازی به یک برنامه اصولی و منظم تبدیل بشه چه چیزهایی کم داره؟

خلاصه هر مطالب و هر انتقادی رو بالای سرم جا میدم.

منتظر نظرات شما دوستان خوبم هستم.

هم ضمیمه کردم و هم لینک دانلود رو قرار دادم

دانلود سورس بازی جمع اعداد (http://www.4shared.com/file/9bequefa/Numbers_Game.html)

vandermond
یک شنبه 10 مرداد 1389, 02:01 صبح
دوست عزيز
به نظر من براي تجربه اول (به قول خودت) خيلي خوبه. من تا وسطاش نگاه كردم و مشكل خاصي توي كد نويسي نديدم. اتفاقا كدنويسي خيلي خوبي داشت نسبت به خيلي از برنامه هايي كه اينجا گذاشته ميشه.
موفق باشيد

hesam67_b
یک شنبه 10 مرداد 1389, 15:08 عصر
تشکر از شما دوست عزیز.

ممنون میشم اگر دوستان دیگه هم نظر خودشون رو بگن تا کسب تجربه کنم :قلب::قلب:

mmd2009
یک شنبه 10 مرداد 1389, 15:28 عصر
کارت جالب بود

یک دیتابیس بنویس

اون موقع بیشتر میشه نظرداد

العا سر جمع 20 خط هم نیستن کدها

Masoome_das
یک شنبه 10 مرداد 1389, 20:23 عصر
سلام
برنامه ات در سطحی که نوشته شده از نظر کدنویسی خوبه
ولی چند نکته را در طراحی ظاهر فرم هاتون رعایت کنید
البته این مشکل در اکثر پروژه هایی که من در این تالار دیدم وجود دارد
همیشه خوصوصیت RightToLeftLayaot مربوط به فرم را True کنید
تاکنترل های مربوط به فرم نظم پیدا کند
در پروژه های فارسی از MessageBox دانت استفاده نکنید خودتان MessageBox فارسی طراحی کنید البته نمونه هاش در اینجا هست وجود دکمه Ok و Cancel به صورت لاتین و نمایش چپ چین پیام چندان پسندیده نیست.
در ابتدا که برنامه تان اجرا می شود خیلی جالب نیست که فرم بازیتان در زیر فرم ورودتان قراردارد بهتر یک فکری جدیدی بکنید. نظر من اینکه مثل بازی های خود ویندوز در همون منویی که در فرم بازی گذاشتین سطح بازی تعیین شود.

ali1234567890
یک شنبه 10 مرداد 1389, 21:04 عصر
برنامه ات جالب و سر گرم کننده بود ولی مشکل بزرگی داشت این که کاربر میتوانست حروف را نیز وارد کند
می توانستی به جای textboxs از mask textbox استفاده کرده و با استفاده از خاصیت mask کاربر را وادار کنی که تنها اعداد را وارد کند ولی در کل برنامه خوبی بود

hesam67_b
دوشنبه 11 مرداد 1389, 00:06 صبح
برنامه ات جالب و سر گرم کننده بود ولی مشکل بزرگی داشت این که کاربر میتوانست حروف را نیز وارد کند
می توانستی به جای textboxs از mask textbox استفاده کرده و با استفاده از خاصیت mask کاربر را وادار کنی که تنها اعداد را وارد کند ولی در کل برنامه خوبی بود

سلام دوست عزیز. با ویژگی های mask textbox آشنا نیستم.
میخواستم با دستور شرطی این کار رو انجام بدم ولی موفق نشدم.

میشه از این mask textbox یه مثال کوچیک بزنی ؟ چطور با این کاربر رو مجبور کنم فقط عدد وارد کنه؟

ممنون میشم راهنمایی کنی :قلب:

mmd2009
دوشنبه 11 مرداد 1389, 00:11 صبح
ببینید برای این کار یک MaskText درست کنید و خاصیت mask اونو با عدد 0 پر کنید

مثلا اگر دوتا 0 زدید یعنی کاربر فقط تا عدد 99 میتونه وارد کنه.