PDA

View Full Version : تهیه آرشیو

raika17metal
یک شنبه 10 مرداد 1389, 08:19 صبح
من در حال ساخت یه سیستم خبری هستم.
5 خبر توی صفحه اصلی سایت نمایش داده می شوند.
حالا من میخوام تیتر سایر خبرها هم تو یه سلول برام لیست بشه تا کاربر با کلیک برروی هر خبر بتونه اون رو تو یه صفحه دیگه مشاهده کنه. مثل همون چیزی که تو وبلاگها وجود داره

SAMARE
یک شنبه 10 مرداد 1389, 09:06 صبح
دوست عزيز ميتونيد تيتر خبرها رو از ديتابيس بخونيد و در تگ a قرار بديد و id هر خبر رو بهمراه href به صفحه نمايش خبر منتقل كنيد !!!

raika17metal
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 11:21 صبح
میشه بیشتر توضیح بدید؟

SAMARE
پنج شنبه 14 مرداد 1389, 11:13 صبح
<a href='ShowNews.aspx?IDNews=<%#Eval("IDNews")%> '
style="text-decoration:none"><%#Eval("Title")%> </a>

raika17metal
یک شنبه 17 مرداد 1389, 11:23 صبح
ممنون از لطفتون ولی باور کنید چیزی متوجه شدم. اگه براتون مقدوره یک مثال عملی همراه با توضیح ساده ارائه کنید

Ali_M.Eghbaldar
یک شنبه 17 مرداد 1389, 12:50 عصر
سلام
این چیزی نیست که با مثال حتما حل شه
کاری بلاگفا می کنه میتونه اینطوری شبه سازی شه:

1:در صفخه اصلی از Datalist استفاده شده باشد
2:عنوان پست ها همه بازم میتونه از Datalist یا Reapeter استفاده شده باشه(که در آرشیو قرار می گیره)

این کاره سختی نیست
موفق باشی:لبخندساده:

raika17metal
دوشنبه 18 مرداد 1389, 07:11 صبح
در صفحه دوم باید چی کار کرد؟

aspppsa
دوشنبه 18 مرداد 1389, 08:59 صبح
سلام
شما باید در 1صفحه از یک datalist استفاده کنید وکل اون جدول خبر را در آن بیرید وقتی که کل جدول خبر را در datalist آوردین کل مقادیر پیشفرض را پاک کنید واز یک hyperlink استفاده کنید رویه اون کلیک کنیدeditbindig را بزنید Text اون را موضوع خبرتون(مثلا title که در جدول قرار داده ین) بزارین و navigateurl آن را بزارین مثلا:("news.aspx?id="+eval("idnews"
یعنی با کلیک بر رویه هر موضوع از خبر متن مربوطه به اون خبر را نمایش بده.
امیدوارم کمکی بهت شده باشه

raika17metal
دوشنبه 25 مرداد 1389, 08:27 صبح
سلام
شما باید در 1صفحه از یک datalist استفاده کنید وکل اون جدول خبر را در آن بیرید وقتی که کل جدول خبر را در datalist آوردین کل مقادیر پیشفرض را پاک کنید واز یک hyperlink استفاده کنید رویه اون کلیک کنیدeditbindig را بزنید Text اون را موضوع خبرتون(مثلا title که در جدول قرار داده ین) بزارین و navigateurl آن را بزارین مثلا:("news.aspx?id="+eval("idnews"

ممنون مشکل صفحه اول حل شد. حالا تو صفحه مقصد چطوری می تونم توی دستور SQL از فیلد idnews استفاده کنم؟

aspppsa
دوشنبه 25 مرداد 1389, 08:49 صبح
سلام
شما باید یک sql datasource در صفحه بزارین با یک datalistیاformview بعد در قسمت configure مربوط بهsqldatasource میگی select کنه همرو where بعد در مرحله بعد idnew برابر request.querystring مثلا code سپس این دستورو add میکنی و ok را میزنی.اینها بعد از اینکه where را کلیک میکنی بطور پیش فرض داخل combobox قرار داره فقط باید انتخابشون کنی.مثلا:
combobox1:
newsid
conbobox2:
=
combobox3:
request.querystring
textbox
code

raika17metal
دوشنبه 25 مرداد 1389, 08:51 صبح
سلام

ممنون مشکل صفحه اول حل شد. حالا چطوری می تونم توی یک Query بر اساس idnews در صفحه مقصد ایجاد کنم؟