PDA

View Full Version : سوال در مورد توزیع برنامه

javad_r_85
یک شنبه 10 مرداد 1389, 11:38 صبح
با سلا م خدمت اساتید گرامی .من یه برنامه نوشتم که با اس کیو ال و کریستال ریپورت کار میکند .وهنگام اجرا روی سیستم های دیگه مشکل داشت که البته با کمک دوستان برنامه نویس حلش کردم .ولی یه سوالی فکر مرا مشغول کرده و اونم اینه که برنامه من 4 مگا بایت حجم داره ولی برنامه های همراه آن مانند sql express ,crystalreport,installer و ... حدود 400 مگا بایت که خوشایند نیست و فرایند نصبش هم دردسر ساز و طولانی است.حالا چطور می تونم این مشکل را حل کنم.در واقع من برنامه های زیادی را نصب کردم که هم با اس کیو ال کار میکردند و هم گزارش گیری در اونها بود ولی حجم این برنامه ها کمتر از 10 مگا بایت بود.و خیلی راحت تر نصب می شدند و سرعت بهتری هم نسبت به برنامه من داشتند و همچنین قسمت های بیشتری.و وقتی تو قسمت نصبش نگاه می کردم چیزی جز خود برنامه و دیتابیس او ن مشاهده نمی کردم .حالا سوال من اینست که اینها چطور یه همیچین برنامه های می نویسند و نحوه ساختن setup آنها چگونه است .؟

با تشکر

FastCode
یک شنبه 10 مرداد 1389, 11:49 صبح
همه ی برنامه ها همینطوری هستند.
برای این کار باید سعی کنید بعضی component هایی که بی مورد ازشون استفاده کردید رو حذف کیند.
مثلا" sqlserver.
99% برنامه های ایران به sqlexpress نیاز ندارند و کارشون با database های embedded هم حل میشه.
به جای crystal reports هم میتونی از microsoft report استفاده کنی.
علت کم بودن حجم اون برنامه ها استفاده از زبونهای بهتره.مثلا" C++.
converter هایی هستند که ادعا میکنند کد .net رو حتی به ansi C تبدیل میکنند, من شخصا" با هیچکدومشون کار نکردم.