PDA

View Full Version : سرعت اینترنت صبانت در مشهد کاهش یافت !

HjSoft
یک شنبه 10 مرداد 1389, 21:44 عصر
سلام ، دوستان .
طی درخواست هایی که دوستان از سازمان ارتباطات رادیویی و ... کشور داشتند و طی گفته های رئیس این سازمان مبنی بر افزایش سرعت اینترنت ، از روز پنجشنبه هفته گذشته ، 89/5/7 سرعت اینترنت صبانت در مشهد کاهش یافت !
من خودم صمیمانه دوستان دست اندرکار رو به گرمی می فشارم و از خداوند منان برایشان طلب آمرزش می کنم تا انشالله بتوانند جواب این مردم را بدهند .
==============================================
آخه این چه وضعشه ، چرا باید سرعت اینترنت در مشهد کم بشه ، من دقیقا امروز ( یکشنبه ساعت ، 9:57 بعد از ظهر ) با پشتیبانی تماس گرفتم و گفتم سرعت دانلود من حتی با دانلودر بالاتر از 15 نمیره . ایشون با کمال احترام گفتند که سرعت ها رو از پنجشنبه به حد استاندارد خودش بر گردوندند / یعنی واقعا این درسته ، 40 هزار تومان پول دادم ، واسه اینترنت سرعت بالا ( مثلا ) بعد اون وقت این فایل رو آهنگ همدلی (D:\Documents and Settings\HjSoft\My Documents\Downloads\Music\Reza Sadeghi Ft. Naser Abdolahi - Ham Deli.mp3) 20 دقیقه منتظر بمونم تا دانلود کنه ! واقعا که گند زدن به اینترنت رفته . لا اقل زمانی که دیال آپ داشتم دلم نمی سوخت ، می گفتم بابا دیالآپه دیگه ، پول اضافی ندارم . اما حالا که واسه سه ماه 40 هزار تومان دادم و نمی تونم اندازه دیال آپ ازش استفاده کنم ، دلم میسوزه . واقعا یعنی تو این مملکت به این بزرگی کسی نیست که رسیدگی کنه ؟

HamedNet_ir
یک شنبه 10 مرداد 1389, 22:26 عصر
شما پول 128 رو دادید توقع دارید سرعت 2 مگ بهتون بدن؟
اون موقع برای جذب مشتری سرعت یک مگ یا دو مگ رو برای 128 می بستند ولی الآن که مشترکین زیاد شدن , سرعت 128 رو دقیقا بهتون میدن.

HjSoft
یک شنبه 10 مرداد 1389, 22:30 عصر
دلیل کاهش سرعت رو از پشتیبانی پرسیدم ، گفت :
سرویس های ما قبلا روی 2 مگ بسته شده بوده که الان دیگه عوض شده و سرعت کاهش پیدا کرده ....و متوسط سرعت بین 15 تا 19 میباشد .
از شاتل پرسیدم گفت:
تاکید کرد فعلا سرویس های ما 2 مگ بسته شده .

========== میشه دوستان در رابطه با این توضیح بدن .یعنی چی 2 مگ بستن ؟ ======

شما پول 128 رو دادید توقع دارید سرعت 2 مگ بهتون بدن؟
اون موقع برای جذب مشتری سرعت یک مگ یا دو مگ رو برای 128 می بستند ولی الآن که مشترکین زیاد شدن , سرعت 128 رو دقیقا بهتون میدن.
ببخشید یعنی 16 یا 15 سرعت 128 هست ؟ پس چرا اسمش 128 ؟

مرتضی پیروزی
یک شنبه 10 مرداد 1389, 22:42 عصر
ببخشید یعنی 16 یا 15 سرعت 128 هست ؟ پس چرا اسمش 128 ؟
بله دیگه. اولی و دومی بر حسب کیلو بایت و سومی برحسب کیلو بیت. که تقریباً برابر هست. اگر خودشون بهتون گفتند که ما رو مجبور به این کار کردند مطمئن باش دارن چرت میگن! مگر اینکه منبع جای دیگه باشه

HjSoft
یک شنبه 10 مرداد 1389, 22:59 عصر
آخه نمی دونم ، زمانی که ما گرفتیم گفتند سرعت همیشه بدون دانلودر رو 40 هست ، که به 200 هم میرسه ، اما حالا بعد از 4 ماه یهو شده 16 تازه با دانلودر . آخه یعنی اونایی که مجبورن خونگی استفاده کنن نباید بتونن بیشتر از این بگیرن ، خوب حداقل وقتی اینجوریه بزارن حداقل 512 رو بگیریم . چرا فقط 128 !

MahmoudiNik
دوشنبه 11 مرداد 1389, 11:55 صبح
سلام
منم دوسه روزه احساس میکنم خیلی کند شده اما فکر کردم موقتیه
اگه اینجوری باشه که فایده نداره با این پول زیادی که میگیرن دیگه این کارا یعنی چی؟
واقعا نمیدونم چرا کم میکنن آخه واسه اونا که زیاد فرقی نمیکنه شیر فلکه رو باز کنند یا ببندند:متفکر:
یکی از اساتیدمون میگفت اگه مخابرات اراده کنه میتونه با همین فیبر نوری سرعتی در حد 10 مگ بده!!:گیج:
خیر سرمون با سرعت دانلود 200 حال میکردیم.

HjSoft
دوشنبه 11 مرداد 1389, 12:31 عصر
البته یک نکته رو هم باید در نظر داشت : مخابرات در مناطقی که فیبر نوری میشه نمیتونه ( نمیخواد ) بیشتر از 15 - 16 سرعت بده . واسه همین مردم صداشون در اومده که چرا اینقدر صبانت سرعت زیاد میده به کاربراش . واسه همین اینا واسه اینکه دهن مردم رو ببندند اومدن سرعت ها رو کاهش دادن تا به قول خودشون استاندارد بشه . هر چند هنوز شاتل سرعت بالا میده اماخیلی روی کلمه فعلا تاکید کرد یعنی به احتما زیاد اونها هم مجبور میشن تابع سرعت مخابرات باشند .

vcldeveloper
دوشنبه 11 مرداد 1389, 12:56 عصر
این چیزها بیشتر از اینکه به مخابرات ارتباط داشته باشه، به سیاست های شرکتی که ازش سرویس گرفتید ارتباط داره. برای مخابرات 16 کیلوبایت یا 40 کیلوبایت دانلود فرق چندانی با هم نمی کنند که بخواد برای همچین چیزی به یک شرکت گیر بده، و به شرکت دیگه گیر نده! کما اینکه در بسیاری از جاها شرکت ها سرعت 256 یا 512 کیلوبیت به مشترکین 128 کیلوبیت خودشون میدند، و مشکلی هم براشون پیش نیومده.

نکته ایی که باید بهش دقت کنید اینه که قرارداد شما با شرکت مربوطه 128 کیلوبیت هست، پس قانونا تا همون حد به شما تعهد سرویس داره. اگر بیشتر از 128 بده، میشه خدمات اضافه تر از تعهدشان. در همچین حالتی، قانونا شما نمی تونید شاکی بشید که چرا سرعت اتصال 128 خریداری شده، 1 مگ نیست! شرکت در یک مقطعی خواسته سرعت بالاتر بده، الان نمیخواد بده. نمی تونید از این منظر بازخواستش کنید. این دیگه به اون شرکت و سیاست هاش مربوط میشه. ممکنه با این سیاستش مشتری هاش کم بشند، ولی هر چی که هست، به خودش مربوطه.

MahmoudiNik
دوشنبه 11 مرداد 1389, 14:50 عصر
به نظر من شرکت ها نباید به کاربر ها به عنوان طعمه نگاه کنند یعنی اول سرعت رو بالا ببرند بعد که مشتری رو خوب معتاد کردند سرعتو کم کنند اگه قانون گفته 128 یعنی همون 128 پس چرا از این تاکتیک های تجاری استفاده می کنند آیا این خلا قانونی هست یا دور زدن به نظر من مخابرات باید کنترل بیشتری داشته باشه تواین زمینه من که میخواستم اشتراک بگیرم گفتم چه فرقی بین 128 با 1 مگ پس همون 128 میگیرم اگه میدونستم اینطوریه خب همون 1 مگ رو از اول میگرفتم! در کل به ضرر خود شرکته

حسین فلاحی
دوشنبه 11 مرداد 1389, 16:12 عصر
به نظر من شرکت ها نباید به کاربر ها به عنوان طعمه نگاه کنند یعنی اول سرعت رو بالا ببرند بعد که مشتری رو خوب معتاد کردند سرعتو کم کنند اگه قانون گفته 128 یعنی همون 128 پس چرا از این تاکتیک های تجاری استفاده می کنند
اون موقع تقاضا کم بوده اضافه می دادن. حالا زیاد شده دیگه با اون وضع جواب نمی ده.

Saeed_m_Farid
سه شنبه 12 مرداد 1389, 10:14 صبح
این چیزها بیشتر از اینکه به مخابرات ارتباط داشته باشه، به سیاست های شرکتی که ازش سرویس گرفتید ارتباط داره. برای مخابرات 16 کیلوبایت یا 40 کیلوبایت دانلود فرق چندانی با هم نمی کنند که بخواد برای همچین چیزی به یک شرکت گیر بده، و به شرکت دیگه گیر نده! کما اینکه در بسیاری از جاها شرکت ها سرعت 256 یا 512 کیلوبیت به مشترکین 128 کیلوبیت خودشون میدند، و مشکلی هم براشون پیش نیومده.
سیاست های شرکتی که ازش سرویس گرفتند هم مستقیم برمیگرده به سیاست های مخابرات؛ کجای دنیا شرکت های زیرساخت که به ICP،IDC و ISP ها خدمات ارائه میدن، خودشون اقدام به ارائه سرویس به مشترکان نهایی هم می کنن؟ گذشته از غیرقانونی (قانون جهانی نه جنگل!) بودن اینکار، واقعاً واسه یه رگولاتوری کسرشان داره همچین کار زشتی بکنه؛ مثل این میمونه که یه کارخونه به هزاران تا فروشگاه نمایندگی بده و بعدش خودش هم مستقیم شروع به فروش به مردم بکنه و گلوی نماینده هاش رو هم با توجه به اینکه تمام اهرم های فشار دستش هست و محصول انحصاراً دست خودش هست، فشار بده.
درسته بنده در خدمات مربوط به فضای سایبر (ICP،IDC و ISP) ذینفع نیستم ولی باید یه مرزهایی هم رعایت بشه و هرکس از هرجا اومد نباید به هرطریق سودجویی کنه.
منظورم اینه : رگولاتور: كاهش پلكاني قيمت اينترنت؛ كاربران از اپراتورها بخواهند! (http://www.ictna.ir/news/archives/028933.html)

بیخود نیست که : رگولاتوري از ابتداي سال 500 ميليارد تومان درآمد کسب کرده است! (http://www.ictna.ir/news/archives/028931.html)

vcldeveloper
سه شنبه 12 مرداد 1389, 12:58 عصر
سیاست های شرکتی که ازش سرویس گرفتند هم مستقیم برمیگرده به سیاست های مخابرات؛ کجای دنیا شرکت های زیرساخت که به ICP،IDC و ISP ها خدمات ارائه میدن، خودشون اقدام به ارائه سرویس به مشترکان نهایی هم می کنن؟
ربطی به کاهش سرعت ارائه شده توسط شرکت مربوطه نداره. اینجا بحث سر این هست که شرکتی قبلا به مشترکین 128 کیلوبیت خودش سرعت بالاتر از میزان قرارداد ارائه میکرده، و الان دیگه همون سرعت قرارداد را ارائه میکنه، و قانونا مشتری نمیتونه از این بابت شاکی باشه. حالا اینکه اینترنت گرون هست، یا محدودیت وجود داره، یا مخابرات خودش در بعضی شهرها خدمات ADSL ارائه میکنه، ربطی به موضوع بحث نداره. در اون زمینه مورد بحث شما هم، هر دو طرف دعوا همدیگه رو متهم می کنند. مخابرات شرکت های PAP را متهم میکنه که با وجود بسترسازی، حاضر نیستند در برخی مناطق سرویس ارائه کنند، و سرویس های خودشان را بیشتر محدود به مراکز استان ها و برخی نواحی خاص کردند، و به این جهت خودش را محق میدانه که جایی که اون شرکت ها حاضر به فعالیت نیستند، خدمات ارائه کنه؛ و شرکت های PAP هم مخابرات را متهم می کنند که خدمات و تسهیلات مناسب با قیمت قابل قبول در اختیارشان قرار نمیده که این شرکت ها بتوانند خدمات خودشان را به سایر نواحی گسترش بدند. در هر حال، بحث شما ارتباطی به موضوع بحث تاپیک نداشت.

Saeed_m_Farid
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 10:13 صبح
ربطی به کاهش سرعت ارائه شده توسط شرکت مربوطه نداره ...
در هر حال، بحث شما ارتباطی به موضوع بحث تاپیک نداشت.

با عرض معذرت ربطش اینه که مخابرات "با پا پس میزنه، با دست پیش میکشه"؛ خوب معلومه که سابقه این شرکتها رو پیش مردم خراب میکنه، شرکتهای PAP هم بابت پهنای باند پول میدن و وقتی مخابرات الکی میگه ما پهنای باند رو ارزون کردیم و مردم برن از شرکت ها درخواست ارزون کردن بکنند و ... معلومه فشار میاد روی شرکتهای PAP؛ مثلاً این جمله دو پهلوی رئيس رگولاتوري رو شما چطور معنی می کنید؟
"طبيعي است كه زيرساخت نيز به دنبال بهره وري بالا است و نرخ‌هاي آنها را دولت مي‌گذارد كه نرخ‌هاي دولت نيز دست خود ما است.
وي اظهار داشت: مي‌خواهيم بگوييم از اين زمان به بعد دولت از مردم كمتر پول مي‌گيرد و نهايتاً اپراتورها خود را با مردم تنظيم مي‌كنند."
در ضمن دلیلی که مخابرات برای این دعوا میاره، کاملاً بی معنی هست : مثلاً آیا تهران، شیراز، اصفهان، تبریز و ... جاهایی هستند که "اون شرکت ها حاضر به فعالیت نیستند"؟ واقعاً کجای این استدلال منطقی هست؟ به غیر از جاهایی که کسی از اینترنت استفاده نمی کنه، معمولاً شرکت های PAP دارای مشترکین ADSL هستند و مثلاً تو علی آباد سفلی کسی اینترنت (حتی Dial-up) استفاده میکنه که هنوز یه شرکت بیاد DSLAM هم تو MDF واسش هزینه کن؟ از طرف دیگه مخابرات تو کدوم دهکوره ای ADSL راه انداخته؟
اگه فرضاً یه تعداد دانشجو یا مهندس در چنین جاهایی هم اقامت می کنند، راهش اینه که اینجور جاها معمولاً WiMAX پرسرعت راه اندازی میشه نه DSLAM و از اون به مشترکین با هر سرعتی که خواستند میشه اینترنت داد که خوشبختانه اون هم دست خودشونه!

... و قانونا مشتری نمیتونه از این بابت شاکی باشه ...

معلومه که قانوناً مشتری نمی تونه شاکی بشه! قانوناً مشتری فقط یه اسباب بازی هست که مونده تو دعواهای بی سروته اینها و عملاً هم چه قانوناً و چه عرفاً و ... هیچ کاری از دست مشتری بر نمیاد ولی بدبینی و تبلیغ سوء به سرعت گسترش پیدا میکنه :

به نظر من شرکت ها نباید به کاربر ها به عنوان طعمه نگاه کنند یعنی اول سرعت رو بالا ببرند بعد که مشتری رو خوب معتاد کردند سرعتو کم کنند اگه قانون گفته 128 یعنی همون 128 پس چرا از این تاکتیک های تجاری استفاده می کنند ...

HjSoft
پنج شنبه 14 مرداد 1389, 19:53 عصر
جمع آوری امضا برای کاهش سرعت صبانت ( 957 رای تاکنون )
http://www.petitiononline.com/saba09wp/petition.html

mehrzad007
جمعه 15 مرداد 1389, 23:11 عصر
متاسفانه شما بحث بازار رو در نظر نمي گيريد . اين يك تجارته . نه يك كار عام المنفعه . صبا نت هم بايد سود ببره و مجبوره اين كار رو بكنه ! يعني چي كه

چرا از این تاکتیک های تجاری استفاده می کنند پس چيكار كنند ؟
هزينه اي كه شما بابت 128 كيلو مي پردازيد يك دهم هزينه اون براي شركت خدمات دهنده هم نيست ! براي هر ISP كوچك حدود 100 تومن يك خط 128 آب مي خوره . و براي بزرگترهايي مثل صبا نت و امثالهم خيلي كم بشه ميشه يك دوم يا يك سوم .

مطمئنا اولين بحث در تجارت سود دهيه و لا غير . شما نمي تونيد صبا نت رو سرزنش كنيد كه چرا در قبال هزينه 128 - 128 ك پهناي باند در اختيارتون ميزاره . اون پهناي باند اوليه هم تبليغاته . كسي به شما گفته بوده كه اين پهناي باند در كل مدت استفاده شما تضمين ميشه ؟

لطفا دوستان تمام كاسه و كوزه ها رو سر اي اس پي نشكنين . اين بحث درست مثل اين مي مونه كه چرا ما مجبوريم ماشيني مثل پژو رو چندين برابر قيمت بخريم ! شما براي اين موضوع هيچ وقت رفتين يقه ايران خودرو رو بگيرين ؟

smile17
جمعه 15 مرداد 1389, 23:53 عصر
وقتی در قرارداد شما با صبانت ذکر شده که مثلا سرعت 128 کیلوبیت به شما ارائه میشه،شما نمی تونی اعتراض کنی که چرا تاحالا اینقدر بالا بوده و حالا داری طبق قراردادی که خودم امضا کردم به من خدمات میدی

MahmoudiNik
شنبه 16 مرداد 1389, 11:15 صبح
سلام
سرعت ها گوش شیطون کر دوباره خوب شده
اصلا من از اولش میدونستم موقته :لبخند: خدارو شکر

HjSoft
شنبه 16 مرداد 1389, 11:44 صبح
سرعت ها گوش شیطون کر دوباره خوب شده
اصلا من از اولش میدونستم موقته خدارو شکر
سرعت بهتر شده ، در همین حد راضی هستیم . حدود 70 kb/s ./ اون که داره اون عدد رو نشون میده شاید به دلیل DownStream مربوط به مودمه ، که در اول دانلود با سرعت بالا Start میکنه و کم کم پایین میاد .

MahmoudiNik
شنبه 16 مرداد 1389, 16:36 عصر
اون که داره اون عدد رو نشون میده شاید به دلیل DownStream مربوط به مودمه ، که در اول دانلود با سرعت بالا Start میکنه و کم کم پایین میاد .

سلام
درسته اما اون عدد بسته به سروری که ازش دانلود می کنید هم متفاوته البته این سایتی که من توش تست گرفتم زرنگ تر از این حرفاست ! بالا ترین سرعت رو در نظر نمیگیره بلکه
میانگین میگیره
www.speedtest.net (http://www.speedtest.net)

h.alizadeh
سه شنبه 19 مرداد 1389, 10:58 صبح
اون وقت این فایل رو آهنگ همدلی (file:///D:/Documents%20and%20Settings/HjSoft/My%20Documents/Downloads/Music/Reza%20Sadeghi%20Ft.%20Naser%20Abdolahi%20-%20Ham%20Deli.mp3)20 دقیقه منتظر بمونم تا دانلود کنه !
لینک آهنگ به سیستم خودته!
(درایوD)

:|

Dr.Bronx
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 13:45 عصر
والا شاتل هم همچین آش دهن سوزی نیست .
ساعت 1 شب به بعد که خداحافظی با اینترنت . سرعت دانلود میرسه به 0.1 بایت در ثانیه .
تا دلتون هم بخواد Time out
این هم از سرعت دانلود .

http://www.iimmgg.com/image/0d1c5612a1e9bb735ce5ecf316f05c83

sohrab o
جمعه 22 مرداد 1389, 12:46 عصر
من با یکی از دوستام که تو صبانت کار می کنه پرسیدم گفت از چند هفته ی دیگه درست میشه