PDA

View Full Version : تبدیل کد هگز به کد اسکی در سی شارپ؟؟؟

mahdielectronic
دوشنبه 11 مرداد 1389, 05:34 صبح
سلام

برای مثال من میخوام کد اسکی متناظر با عدد 30 رو که "0" میشه رو بدست بیارم!

من خودم یک تابع پیدا کردم

private string HexString2Ascii(string hexString)
{
StringBuilder sb = new StringBuilder();
for (int i = 0; i <= hexString.Length - 2; i += 2)
{
sb.Append(Convert.ToString(Convert.ToChar(Int32.Pa rse(hexString.Substring(i, 2), System.Globalization.NumberStyles.HexNumber))));
}
return sb.ToString();
}

این تابع یک مشکلی داره.... این تابع فقط حروف و اعداد رو برمیگردونه! برای مثال وقتی عدد 1 رو بهش پاس میدم به جای اینکه عکس لبخند رو برام بزنه هیچی بهم نمیده!

تشکر از کمکتون

MHASYSTEM
سه شنبه 12 مرداد 1389, 04:30 صبح
سلام

برای مثال من میخوام کد اسکی متناظر با عدد 30 رو که "0" میشه رو بدست بیارم!

من خودم یک تابع پیدا کردم

private string HexString2Ascii(string hexString)
{
StringBuilder sb = new StringBuilder();
for (int i = 0; i <= hexString.Length - 2; i += 2)
{
sb.Append(Convert.ToString(Convert.ToChar(Int32.Pa rse(hexString.Substring(i, 2), System.Globalization.NumberStyles.HexNumber))));
}
return sb.ToString();
}

این تابع یک مشکلی داره.... این تابع فقط حروف و اعداد رو برمیگردونه! برای مثال وقتی عدد 1 رو بهش پاس میدم به جای اینکه عکس لبخند رو برام بزنه هیچی بهم نمیده!

تشکر از کمکتون
دوست عزیز شما باید یک صفر قبل از اعداد 1 تا 9 قرار دهید به طور مثال 01 ضمنا برای مشاهده عملکرد تابع رشته بدست آمده را در یک فایل ذخیره کنید یا میتونی از طریق کپی پیست کنترل TextBox رشته بدست آمده را در یک فایل متنی ذخیره کنی.بعد از طریق برنامه edit داس اونا ببینی.Start--->run---->cmd بعد تایپ کنی edit .این برنامه واژه پردازه داس.حالا میتونی کارکترا را ببینی.موفق باشی:لبخندساده:http://www.freeuploadimages.org/images/gzs3mmxhr9fmqv41i6y.jpg

mahdielectronic
سه شنبه 12 مرداد 1389, 05:50 صبح
دوست عزیز شما باید یک صفر قبل از اعداد 1 تا 9 قرار دهید به طور مثال 01 ضمنا برای مشاهده عملکرد تابع رشته بدست آمده را در یک فایل ذخیره کنید یا میتونی از طریق کپی پیست کنترل TextBox رشته بدست آمده را در یک فایل متنی ذخیره کنی.بعد از طریق برنامه edit داس اونا ببینی.Start--->run---->cmd بعد تایپ کنی edit .این برنامه واژه پردازه داس.حالا میتونی کارکترا را ببینی.موفق باشی:لبخندساده:

سلام

با قرار دادن 0 اول کد هام مشکل کارکترهای اولیه حل شد (زیر 10 رو نشون میده:لبخندساده:)

ولی یک مشکل دیگه هم داره! مثلا 255 رو با 254 رو با هم "%" نشون میده:عصبانی++:

ممنون از کمکتون