PDA

View Full Version : سوال: اجرای برنامه قبل از سیستم عامل

saber187518
دوشنبه 11 مرداد 1389, 10:07 صبح
با سلام
دوستان عزیز داشتم در مورد سیستم عامل تحقیق میکردم بهاینجا که رسیدم گفتم از شما هم کمک بگیرم.:لبخند:
من میخوام یک کدی بنویسم که بوت سیستم رو به برنامه ای که من مینویسم منتقل کنه.
مثل این که چند تا ویندوز روی سیستم باشه و شما اجازه انتخاب داشته باشید
لطفا کمک کنین.
با تشکر

Salar Ashgi
دوشنبه 11 مرداد 1389, 10:10 صبح
سوالتون کمی مبهمه ، واضحتر بیان کنید ./

r00tkit
دوشنبه 11 مرداد 1389, 10:30 صبح
در کل اگه می خوای برنامت قبل ویندوز اجرا بشه بسته به نوع قبل ( قبل بالا امدن چی ) باید یا یه device driver بنویسی یا اینکه یه برنامه در مود real بنویسی

توضیح بیشتر : این کلمات رو در کنار inprise تو برنامه نویس سرچ کن مطالب خوبی گیر می یاری

pswin.pooya
دوشنبه 18 مرداد 1389, 01:10 صبح
سلام
شما باید برای سکتور صفر دستگاهی که میخواید بوت از طریق اون انچام بگیره برنامه بنویسید.و بعد از طریق اون برنامه یه برنامه دیگه رو لود و اجرا کنید. متاسفانه اینکار خیلی سخت و پر ریسک هست و نیازمند دانستنی های زیادی از نحوه کار دستگاه و موارد دیگه همانند فرمتهای دیسک هست. میشه اینکار رو به راحتی با نصب گراپ انجام داد و وظیفه لود برنامه رو به اون سپرد. پس حالا شما تنها باید یه برنامه کوچیک بنویسید که کاری رو که میخوایید انجام بده. فقط لازمه ذکر کنم که توی این حالت به علت اینکه گراپ با pmode کار میکنه هیچ کدوم از وقفه های سیستم و بایوس در دسترس نیستند و همینطور برای اینکار شما نمی تونید از هیچ کتابخونه ای حتی stdio.h هم استفاده کنید و مجبورید بسته به نیازتون در مورد نحوه کار سخت افزار هم اطلاع داشته باشید.

kernel
پنج شنبه 25 شهریور 1389, 19:44 عصر
http://barnamenevis.org/showthread.php?62671