PDA

View Full Version : مشکل در sql data source

mahtab s
دوشنبه 11 مرداد 1389, 12:51 عصر
سلام دوستان .
من تا حالا با sql 2000 کار می کردم تازه کار با 2005 رو شروع کردم .ممنون میشم کسی راهنماییم کنه . من وقتی یه کنترل sql data source رو فرم قرار میدم error میده اینم از کدهام :
asp:SqlDataSourceID="sdsauthors"runat=serverProviderName=System.Data.SqlClient
ConnectionString="server=localhost; user id=sa;
password=;database=pubs;"
SelectCommand="select au_id,au_fname,au_lname from authors"
UpdateCommand="update authors set au_id=@au_id,au_fname=@au_fname,
au_lname=@au_lname">
<UpdateParameters>
<asp:ParameterType=StringName="au_lname"><asp:Parameter/>
<asp:ParameterType=StringName="au_fname"><asp:Parameter/>
<asp:ParameterType=StringName="au_id"><asp:Parameter/>

</UpdateParameters>
</asp:SqlDataSource>

اینم از error ها :
http://up.iranblog.com/Files/8f33223b6a104c91a802.JPG

man of rebellious being
دوشنبه 11 مرداد 1389, 13:31 عصر
سلام ببین این کارتو راه میندازه

http://forums.asp.net/p/1286923/2712488.aspx

reza_majid68
دوشنبه 11 مرداد 1389, 14:28 عصر
از پارمتر هات داره eror میگیره بهشو value دادی؟
بیشتر توضیح بده میخوای چیکار کنی؟

mahtab s
دوشنبه 11 مرداد 1389, 14:56 عصر
ممنون که جواب دادین . من همونطور که گفتم تازه کار با sql2005 رو شروع کردم با این قطعه کد نمی خواستم کار خاصی انجام بدم . فقط می خواستم ببینم این قسمت از کدم مشکلی نداره برم سراغ ادامه کد . بعد از این کار میخواستم یک عدد کنترل grid view اضافه کنم و یک سری اطلاعات رو توی صفحه نشون بدم . ولی از همین ابتدا 7 تا error داده اصلا نحوه connection برقرار کردن درسته منظورم رشته اتصال هستش ؟ این اولین باره که من دارم تو asp با sql2005 ارتباط برقرار می کنم . لطفا کمکم کنید .مرسی

reza_majid68
دوشنبه 11 مرداد 1389, 15:01 عصر
خوب من یه مثال خیلی کوچیک براتون میذارم
توی این همه چیزای که میخوان وجود داره میتونین ازش استفاده کنید
اگه هم مشکلی بود بپرسین جواب میدم
App_Data.zip‏ (http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=53461&d=1280734810)
web.zip‏ (http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=53462&d=1280734810)

mahtab s
دوشنبه 11 مرداد 1389, 19:40 عصر
مرسی از لطفتون . من بعد از attach کردن data base توی sql 2005 باید اسمشو چی بذارم ؟
چون موقع اجرا شدن تو خط cn.open به مشکل بر می خوره و exeption میده .

Mostafa_Dindar
دوشنبه 11 مرداد 1389, 19:54 عصر
مرسی از لطفتون . من بعد از attach کردن data base توی sql 2005 باید اسمشو چی بذارم ؟

متاسفانه عدم اطلاع از نحوه کار SQL 2005 Express شده بلای جان تازه واردان . از هر چند تا سوال تازه کار ها یکی در همین مورد است .

ببین دوست من , برای اینکه خیال خودت رو راحت کنی , و درست حسابی برنامه نویسی کنی , به نظر من بهتره که SQL 2005 رو کامل نصب کنی و دیتابیست رو هم اونجا ایجاد کنی و در کانکشن استرینگ رو صحیح در وب کانفیگت ست کنی .

ساده ترین راه برای ایجاد کانکشن استرینگ به این صورت هست که یک صفحه aspx به پروژه تون اضافه کنید و Ctr + Alt +s را بفشارید یا پنل Server Explorer باز شود ( میتوانید از منوی Tools هم اینکار رو انجام بدید ) . روی آیگون دوشاخه کلیک کنید و مشخصات ارتباط به دیتابیس رو در DataLink Properties وارد کنید تا یک Node به این پنل اضافه شود .

میتونید Node رو انتخاب کنید و F4 رو بفشارید تا پنل Properties باز شود از پراپرتی Connection string مقدار Value اون رو کپی کنید و از اون استفاده کنید .

ولی روش ساده تر و مطمئن تر این هست که روی آیکون + کنار Node کلیک کنید تا باز شود , یکی از Table های دیتابیس رو پیدا کنید و Drag کنید و بر روی فرم رها کنید . در این صورت یک GridView به همراه SqlDataSource به وب فرم شما اضافه خواهد شد . و Connection String در وب کافیک به طور 100 در صد صحیح Set شده است . حال میتونید اون فرم فرم اضافی رو که برای این مقصود ایجاد کردید رو حذف کنید

با این کار خیلی از مشکلات شما مرتفع خواهد شد و تفاوتی نخواهد داشت که 2000 یا 2005 یا 2008 کار کنی .

موفق باشی

reza_majid68
دوشنبه 11 مرداد 1389, 21:16 عصر
لازم نیست که بانک رو attach کنید فقط همه اون پوشه ها رو exterack کنید و در کنار هم قرار بدین اینجوری درست میشه