PDA

View Full Version : سوال: معادل دستور printf در سی شارپ چیست؟

azowghi
دوشنبه 11 مرداد 1389, 14:03 عصر
سلام

میخواستم طرز چاپ اطلاعات عددی و رشته ای را در صفحه بدونم. در c با printf کار می کنیم اما تا بحال در سی شارپ بیشتر با messagebox.show اطلاعات چاپ شده.

ممنون میشم کمکم کنید

pooyan3000
دوشنبه 11 مرداد 1389, 14:07 عصر
اگه منظورتون پرینت روی فرمه باید بگم .net چنین امکانیو حذف کرده. از همون messagebox باید استفاده کنید

raminsoft
دوشنبه 11 مرداد 1389, 14:11 عصر
سوالتان یکم عجیبه!
اگر منظورتان گزارش گیری هست که ابزارهای بسیار توانایی برای گزارش گیری وجود داره که میشه در سی شارپ ازشون استفاده کرد.
اما اگر فقط میخواهید یک عدد یا رشته را نمایش بدهید ، خب از TextBox یا Label استفاده میکنیم یا اگر تعدادی از مقادیر را میخواهید نمایش بدهید میتوانید از ListView استفاده کنید ، تمام اینها برای ویندوز فرم بود اما اگر پروژه شما از نوع کنسول است با دستور Console.Write براحتی میتوانید مقادیر مورد نظر خودتان را روی پنجره نمایش بدهید.

صباح فتحی
دوشنبه 11 مرداد 1389, 14:21 عصر
سی شارپ مثل vb6 نمیشه مستقیما روی فرم چیزیو چاپ کرد
در وی بی مینوشتبم: print "string"
اما توی سی شارپ دیگه این خبرانیست و باید از message box و کنترل استفاده کنید

azowghi
دوشنبه 11 مرداد 1389, 14:21 عصر
منظورم اینه که مثلا اطلاعات 4 سنسور دما رو از پورت بخونم و در صفحه چاپ کنم. هر 4 تا رو بصورت دلخواهم چاپ کنم یعنی عدد سنسور اول رو در گوشه ی بالای صفحه و به همین ترتیب بقیه رو اونطور که میخوام در صفحه چاپ کنم.

mmd2009
دوشنبه 11 مرداد 1389, 14:37 عصر
با سلام.

خب لیبل بذار و مقادیر لیبل رو تغییر بده

اگر هم دوست دارید از کنسوال استفاده بکنید که چیزی شبیه C هستش

vandermond
دوشنبه 11 مرداد 1389, 14:47 عصر
منظورم اینه که مثلا اطلاعات 4 سنسور دما رو از پورت بخونم و در صفحه چاپ کنم. هر 4 تا رو بصورت دلخواهم چاپ کنم یعنی عدد سنسور اول رو در گوشه ی بالای صفحه و به همین ترتیب بقیه رو اونطور که میخوام در صفحه چاپ کنم.
دوست عزيز
از ليبل استفاده كن. در حالت اصلي همرنگ فرم هستش و اصلا معلوم نميشه. ميتوني 4 تا ليبل بزاري هر جاي فرم كه ميخاي. حالا:

Lable1.Text="Your Text";
Your Text همون چيزي هست كه ميخايد نمايش بدي.
البته اگه مثلا دما رو ميخاي نشون بدي بايد اونو بزاري توي يك متغير (مثلا int) با نام مثلا temp و بعد:

Lable1.Text=temp.ToString();
موفق باشي.

ويرايش: پست همزمان.

محسن شامحمدی
دوشنبه 11 مرداد 1389, 14:56 عصر
اگر هم می خوای توی کنسول کار کنی می تونی از دستور

console.writeline("hello");
استفاده کنی

cardano7
دوشنبه 11 مرداد 1389, 21:02 عصر
سلام شما دو راه در پیش دارید.
1- برنامه را به شکل WinForm App تعریف کنید و از TextBox یا TextView استفاده کنید.
2- برنامه را به شکل کنسول بسازید. و از Console.WriteLine استفاده کنید.

من این دو روش رو در یک عکس خلاصه کردم:
http://a.imagehost.org/0730/hint.png

به نظر می رسه شما تازه شروع کردید و مسلما به کلی مشکل بر خواهید خورد که اگه بخواهید تنهایی با اونا برخورد کنید زمان زیادی از شما می گیره. نمی دونم چرا زبان سی شارپ رو انتخاب کردید ولی در هر حال به هر مشکلی بر خوردید می تونید به من پیام خصوصی بدید تا جواب اون رو بدم.