PDA

View Full Version : سوال: دسترسی به یک DropDownList که درون GridView قرار دارد برای یک SqlDataSource

Arash.M
دوشنبه 11 مرداد 1389, 14:37 عصر
سلام

زمانی که می خوام SelectedI یک DropDownList رو که درون یک GridView هست رو به یک SqlDataSource به عنوان یک Control update Parmeter معرفی کنم ( ControlID=DropDownList1 ، زمان Update پیام میده که کنترل DropDownList1 برای این پارامتر وجود ندارد.
حتی جایی خوندم که میشه از قالب زیر استفاده کرد. بازم جواب نداد. نمی دونم مشکل کجاست:

ControlID = GridView1$DropDownList1

ممنون از لطفتون.

Mostafa_Dindar
دوشنبه 11 مرداد 1389, 19:24 عصر
سلام

زمانی که می خوام SelectedI یک DropDownList رو که درون یک GridView هست رو به یک SqlDataSource به عنوان یک Control update Parmeter معرفی کنم ( ControlID=DropDownList1 ، زمان Update پیام میده که کنترل DropDownList1 برای این پارامتر وجود ندارد.
حتی جایی خوندم که میشه از قالب زیر استفاده کرد. بازم جواب نداد. نمی دونم مشکل کجاست:

ControlID = GridView1$DropDownList1

ممنون از لطفتون.

ببین برادر من , DropDownList رو که همینطوری نمیتونی در یک GridView بزای . باید فیلد مورد نظرت رو تبدیل به ItemTemplate کنی و درون اون کنترل DropDownList یا .. رو قرار بدی .

در این حالت به ازای هر ردیف در گریدویو یک DropDownList خواهی داشت . پس برای دسترسی به اون DropDownList راهی نداری جز اینکه ردیف مورد نظر رو داشته باشی .

وقتی که ردیف مورد نظر رو داشتی , متد FindControl ردیف مورد نظر رو فراخوانی میکنی و پس از Cast به آیتم مورد نظر دسترسی خواهی داشت .

مثلا :

FindControl("DropDownList1")).SelectedItem.Value

و در این حالت استفاده از این کنترل به عنوان Parameter کنترل SqlDatasource یا ... امکان پذیر نیست .

موفق باشی