PDA

View Full Version : چطوری فیلد Autonumber رو صفر کنم ؟

venus_cmp
دوشنبه 11 مرداد 1389, 15:38 عصر
درود
من یه جدول دارم که یه فیلد اتونامبر داره هر موقعه یه رکورد به این جدول اضافه میکنم به اتونامبر هم یه دونه اضافه میشه من چطوری اتونامبر رو صفر کنم ؟ اگه کل رکوردهای جدولمم پاک کنم بازم اتونامبر از اخرین شماره می یاد

alirezabahrami
دوشنبه 11 مرداد 1389, 16:03 عصر
درود
من یه جدول دارم که یه فیلد اتونامبر داره هر موقعه یه رکورد به این جدول اضافه میکنم به اتونامبر هم یه دونه اضافه میشه من چطوری اتونامبر رو صفر کنم ؟ اگه کل رکوردهای جدولمم پاک کنم بازم اتونامبر از اخرین شماره می یاد
سلام!
از مسير زير يكبار ديتابيس را كامپكت كن :
tools\database utilities\compact and repaire database
موفق باشيد

M.T.P
پنج شنبه 14 مرداد 1389, 10:39 صبح
دوستان من Compact And Repair رو میزنم فیلد ID که AoutoNumber هست صفر نمیشه. :عصبانی++:
وقتی میزنم بانک رو میبنده و از نو باز میکنه اما هیچ تغییری در اعداد فیلد ID دیده نمیشه. قبلا میشد اما الان!!! :افسرده:

ali190
پنج شنبه 14 مرداد 1389, 11:07 صبح
سلام
شما جدولت رو در حالت طراحی (design view) باز کن و سپس اون فیلد از جدول که مر بوط به autonumber هست رو یک بار del کن و جدول رو ذخیره کن و یکبار بازش کن
سپس دوباره به حالت design view برو و همون فیلد autonumber رو با همون اسم قبلی درست کن.
فکر کنم مشکلت حل شه.
موفق باشی

جعفر88
شنبه 16 مرداد 1389, 12:59 عصر
سلام
يه نمونه (http://www.barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=1035554&postcount=360)AutoNumber سفارشي رو كه قبلا دوستان خواسته بودم مي تونيد ببينيد كه در اون مقدار عدد از طريق جدول tbl_AccidCodes و فيلد "آخرين مقدار" قابل تغيير و كنترل است .