PDA

View Full Version : سوال: چگونه هنگام مینیمایز فرم به system try برود و......!؟

airsoft
دوشنبه 11 مرداد 1389, 17:46 عصر
میخوام بدونم هنگام مینیمایز کردن فرم چطور آیکون فرم به system try برود و چطور هنگام رویداد خاصی آن فرم از آنجا ماکسیمایز شود.اگه میشه توضیح بدین که چطور فرم روی همه برنامه های باز شده ظاهر بشه و تا آن فرم رو نبندیم یا کار خاص دیگری نکنیم ظاهر بمونه.از دوستان گلم ممنون میشم.

raha_20
دوشنبه 11 مرداد 1389, 18:47 عصر
واسه System Tray باید از قسمت tools یک آبجکت Notify Icon روی فرمت بزاری و تا آیکون برنامه را بتونی تو System Tray نشان بدی و تو رویداد Doble Click آن آبجکت کد بزنی که فرمت Miximize بشه .

بازم اگه نگرفتی بگو تا بهتر بگم

airsoft
سه شنبه 12 مرداد 1389, 17:02 عصر
واسه System Tray باید از قسمت tools یک آبجکت Notify Icon روی فرمت بزاری و تا آیکون برنامه را بتونی تو System Tray نشان بدی و تو رویداد Doble Click آن آبجکت کد بزنی که فرمت Miximize بشه .

بازم اگه نگرفتی بگو تا بهتر بگم

ممنون اگه کامل تر بگین ممنون میشم.

raha_20
سه شنبه 12 مرداد 1389, 17:32 عصر
توی رویداد Chsnge_Size فرم بگو

if (this.windosState==formwindowsstat.minimize)
"هر کار میخواهی بکنه"

وا سه نمایش دوباره فرم تو رویداد دابل کلیک آبجکت ایکن

form1.windowsstate=formwindowsstat.normal

airsoft
سه شنبه 12 مرداد 1389, 18:06 عصر
توی رویداد Chsnge_Size فرم بگو

if (this.windosState==formwindowsstat.minimize)
"هر کار میخواهی بکنه"
وا سه نمایش دوباره فرم تو رویداد دابل کلیک آبجکت ایکن

form1.windowsstate=formwindowsstat.normal

رها جان ممنون،
حالا دو تا مسئله دیگه:
1-من showontaskbar فرم رو false کردم ولی مینیمایز فرم بالای منو استارت ظاهر میشه،چطور میتونم فقط توی system try آیکون فرم رو داشته باشم؟
2-چطور میتونم در حالتی که برنامه بسته است آیکون فرم رو توی system try داشته باشم،مثل برنامه NERO.شرمنده ممنون میشم.

airsoft
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 09:16 صبح
رها جان ممنون،
حالا دو تا مسئله دیگه:
1-من showontaskbar فرم رو false کردم ولی مینیمایز فرم بالای منو استارت ظاهر میشه،چطور میتونم فقط توی system try آیکون فرم رو داشته باشم؟
2-چطور میتونم در حالتی که برنامه بسته است آیکون فرم رو توی system try داشته باشم،مثل برنامه NERO.شرمنده ممنون میشم.

یعنی این مسئله قابل حل نیست!!!!