PDA

View Full Version : سوال: راهنمایی در طراحی یک صفحه اخبار

saldin
دوشنبه 11 مرداد 1389, 20:14 عصر
سلام دوستان من میخوام یه صفحه داشته باشم که لیست خبرهارو نشون بده(طوری که تیتر خبر و چند جمله ی اول خبردیده شه و کاربر برای خواندن کل مطلب روی یک لینک کلیک کند (مثل خیلی از سایتها))
حالا من نمیدونم معمولا برای اینکار،خبرها رو درچه کنترلی قرارمیدن؟ که هر چندتا خبری که مدیر، خواست در صفحه قرار بگیره؟ آیا باید از یک دیتالیست استفاده بشه؟
میشه راهنمایی کنین که برای طراحی یه همچین صفحه ای از چه کنترلهایی استفاده میشه؟(در ضمنا خبرها از دیتابیس خونده میشن)

Mostafa_Dindar
دوشنبه 11 مرداد 1389, 20:35 عصر
سلام دوستان من میخوام یه صفحه داشته باشم که لیست خبرهارو نشون بده(طوری که تیتر خبر و چند جمله ی اول خبردیده شه و کاربر برای خواندن کل مطلب روی یک لینک کلیک کند (مثل خیلی از سایتها))
حالا من نمیدونم معمولا برای اینکار،خبرها رو درچه کنترلی قرارمیدن؟ که هر چندتا خبری که مدیر، خواست در صفحه قرار بگیره؟ آیا باید از یک دیتالیست استفاده بشه؟
میشه راهنمایی کنین که برای طراحی یه همچین صفحه ای از چه کنترلهایی استفاده میشه؟(در ضمنا خبرها از دیتابیس خونده میشن)

این کار با همه کنترل های GridView , Repeater , DataList , Listview امکان پذیر است .

تنها با DetailsView و FormView امکان پذیر نیست , چون این کنترلها در هر لحظه تنها یک رکورد رو نمایش میدهند .

موفق باشید

mahsa.n
سه شنبه 12 مرداد 1389, 08:54 صبح
من از اين استفاده كردم شايد به دردت بخوره

<asp:SqlDataSourceID="SqlDataSource1"runat="server"ConnectionString="<%$ ConnectionStrings:InsertDBConnectionString2 %>"></asp:SqlDataSource>

<asp:RepeaterID="Repeater1"runat="server"DataSourceID="SqlDataSource1">
<ItemTemplate>
<div>
<span><%#Eval("Message")%></span>
<span><%#Eval("Date")%></span>
</div>
</ItemTemplate>
</asp:Repeater>

كه در جدولي به نام RSS دو تا فيلد Message و Date دارم و يك sqldatasource در صفحه قرار دادم و اون رو به اين جدول متصل كردم
و يك repeater قرار دادم كه يه sqldatasource متصل ميشه و اطلاعات موجود در فيلدهاي Message و Date رو ميگيره

و در code_behind هم اين رو گذاشتم

string sel=string.Format("SELECT Top 5 Message,Date FROM [RSS] ORDER BY Date DESC");

SqlDataSource1.SelectCommand = sel;

5تا ركورد آخر موجود در جدول بر اساس زمان بازيابي ميشه
يعني اون هاي كه جديدتر هستند نمايش داده ميشن
repeater و sqldatasource كنترل هاي موجود در toolbox در قسمت data هستند

اين جوري فقط خبرها نمايش داده ميشن نميدونم چه جوري ميتوني كاري بكني كه بشه روي خبر كليك كرد

mydesign
سه شنبه 12 مرداد 1389, 12:27 عصر
با سلام

من در یک نمونه مشابه از reaprter برای نمایش عنوان خبر و از formview برای نمایش کامل یک خبر استفاده کردم در صورت نیاز بگو تا کدی که استفاده کردم برات بذارم

alibaghi
سه شنبه 12 مرداد 1389, 13:04 عصر
سلام
یه سری به این صفحه بزن
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=236963

saldin
سه شنبه 12 مرداد 1389, 15:01 عصر
سلام
یه سری به این صفحه بزن
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=236963

ممنون از راهنماییتون
یک نمونه که متن کامل خبر فقط با استفاده از یک لینک نمایش داده بشه ،ندارین؟

saldin
سه شنبه 12 مرداد 1389, 15:06 عصر
[
quote=mydesign;1055871]با سلام

من در یک نمونه مشابه از reaprter برای نمایش عنوان خبر و از formview برای نمایش کامل یک خبر استفاده کردم در صورت نیاز بگو تا کدی که استفاده کردم برات بذارم[/QUOTE]

ممنون میشم اگه نمونشو بزارین

mahsa.n
سه شنبه 12 مرداد 1389, 16:39 عصر
با سلام

من در یک نمونه مشابه از reaprter برای نمایش عنوان خبر و از formview برای نمایش کامل یک خبر استفاده کردم در صورت نیاز بگو تا کدی که استفاده کردم برات بذارم
لطفا كدش رو بذارين

reza_majid68
سه شنبه 12 مرداد 1389, 18:26 عصر
دوست عزیز
شما میتونی یه کلید اصلی توی بانکت برای هر اخبار بذاری و اون رو توی گرید ویو نمایش بدی حال وقتی که کاربر روی یه لینک یا دکمه که روی گرید ویو قرار داره کلیک کنه شما باید شماره ایندکس او رو بر گردونین و مقدار کلید اصلی تون رو از اونجا ور دارین حالا که مقدار کلید اصلی رو پیدا کردین او رو به صفحه مورد نظر انتقال بدین و اخبار رو بصورت کامل از بنک با استفاده از کلید اصلی بخونین . این الگوریتمش بود .
اگه متوجه نشدین تا بیشتر توضیح بدم

saldin
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 00:56 صبح
دوست عزیز
شما میتونی یه کلید اصلی توی بانکت برای هر اخبار بذاری و اون رو توی گرید ویو نمایش بدی حال وقتی که کاربر روی یه لینک یا دکمه که روی گرید ویو قرار داره کلیک کنه شما باید شماره ایندکس او رو بر گردونین و مقدار کلید اصلی تون رو از اونجا ور دارین حالا که مقدار کلید اصلی رو پیدا کردین او رو به صفحه مورد نظر انتقال بدین و اخبار رو بصورت کامل از بنک با استفاده از کلید اصلی بخونین . این الگوریتمش بود .
اگه متوجه نشدین تا بیشتر توضیح بدمممننون از جوابتون
حالا اینکه من میخوام قبل از کلیک کردن کاربر، متن کامل خبر دیده نشه.وتنها چند کلمه ی اول هر خبر دیده شه

با استفاده از چه کدی میتونم این کارو انجام بدم؟(تنها چند کلمه ی اول هر خبر دیده شه)