PDA

View Full Version : راهنمایی در مورد PHP

sholug
سه شنبه 12 مرداد 1389, 12:17 عصر
سلام

چند تا سوال داشتم از اساتید

اول اینکه منی که برای نوشتن کد از delphi for php استفاده میکنم برای اینکه کدهایی که نوشتم اجرا بشه باید چیکار کنم؟ یعنی نیاز دارم آپاچی و php نصب کنم؟؟

دوم من قبلا برنامه ای به زبان دلفی نوشتم میخوام اون رو تبدیلش کنم به php و یک امکان جدید بهش اضافه کنم البته php هم نشد نشد میخوام تخت وب باشه زمان زیادی هم ندارم چه توصیه ای برای من دارید

ممنون

binyaft
سه شنبه 12 مرداد 1389, 14:54 عصر
سوال دومو نمیدونم ولی اولی رو :
ومپ سرور wamp server
ایزی پی اچ پی easy php

نرمافزار هایی که میتونن توی ویندوز کد های پی اچ پی رو اجرا کنند

sholug
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 12:48 عصر
کسی اینجا با delphi for php کار کرده؟ من یکی دوتا سوال داشتم

UnnamE
پنج شنبه 14 مرداد 1389, 01:36 صبح
من که با اینی که میگین کار نکردم تا حالا
ولی واسه اجرای فایل های php در لوکال بهترین مورد Xampp هست!

sholug
پنج شنبه 14 مرداد 1389, 11:54 صبح
من تعجب میکنم چرا هیچکس با این delphi for php کار نکرده این که خودش یک ide خوب و گرافیکی و با کامپوننت و ابزار برای زبان php هست من اکثر نرم افزار هایی رو که اساتید گفتن نصب کردم هیچکدوم ابزار delphi for php رو ندارن اگر هم کسی ازش استفاده نکرده پیشنهاد میکنم ورژن 2 اون رو که کرک هم داره پیدا کنن و تست کنن ضرر نمیکنن

موفق باشید

UnnamE
پنج شنبه 14 مرداد 1389, 12:50 عصر
من تعجب میکنم چرا هیچکس با این delphi for php کار نکرده این که خودش یک ide خوب و گرافیکی و با کامپوننت و ابزار برای زبان php هست من اکثر نرم افزار هایی رو که اساتید گفتن نصب کردم هیچکدوم ابزار delphi for php رو ندارن اگر هم کسی ازش استفاده نکرده پیشنهاد میکنم ورژن 2 اون رو که کرک هم داره پیدا کنن و تست کنن ضرر نمیکنن

موفق باشید

دوست عزیز اکثر کسانی که php رو به عنوان زبان انتخاب و باهاش کار کنن واسه اینه که می خوان که براحتی اجزا رو خودشون طراحی و تمام ریز کاری ها رو انجام بدن و به بیشتر با کدنویسی درگیر بشن
می تونید از php کارها سوال کنید که ببینید اصلا خوششون نمیاد یه برنامه گرافیکی کارهای کد نویسیشون رو انجام بده
برنامه نویسی که نقاشی نیست که همش با برنامه های آماده کار کنیم

در ضمن دوست من شما باید فرهنگ CopyRight رو رعایت کنین
این اصلا خوب نیست که شما به دیگران استفاده از برنامه های قفل شکسته رو پیشنهاد بدین
برنامه رایگان زیادی واسه php هست که می تونین استفاده کنین...

rapidpich
پنج شنبه 14 مرداد 1389, 16:47 عصر

موفق باشید

Delphi for php منو یاد منوی غذا و .. میندازه!
بستنی چهارفصل با نون اضافه

sholug
پنج شنبه 14 مرداد 1389, 17:14 عصر
دوست عزیز اکثر کسانی که php رو به عنوان زبان انتخاب و باهاش کار کنن واسه اینه که می خوان که براحتی اجزا رو خودشون طراحی و تمام ریز کاری ها رو انجام بدن و به بیشتر با کدنویسی درگیر بشن
می تونید از php کارها سوال کنید که ببینید اصلا خوششون نمیاد یه برنامه گرافیکی کارهای کد نویسیشون رو انجام بده
برنامه نویسی که نقاشی نیست که همش با برنامه های آماده کار کنیم

در ضمن دوست من شما باید فرهنگ CopyRight رو رعایت کنین
این اصلا خوب نیست که شما به دیگران استفاده از برنامه های قفل شکسته رو پیشنهاد بدین
برنامه رایگان زیادی واسه php هست که می تونین استفاده کنین...

سلام دوست عزیز
اول اینکه تا اونجایی که من میدونم اکثر دوستداران php دلیل اصلیشون open source بودنش هست در ضمن این حرف شما در باره محیط کاری گرافیکی و ابزار آماده مثل این میمونه که یکی تو این دوره بگه من دوست دارم با C تحت داس کار کنم و از ابزار جدید استفاده نکنم تا از همه چیزش سر در بیارم فکر نکنم این حرف معقولی باشه

دوم اینکه متاسفانه ما تو ایران هستیم و اینجا اگر فرهنگ کپی رایت وجود داشت اینهمه برنامه نویس و کاربر کامپیوتر وجود نداشت چون بالای 90 درصد ابزارهای نرم افزاری موجود در بازار کرک شده هستن و اصلشون موجود نیست تا ما بتونیم بخریم و استفاده کنیم اگر بود مطمئن باشید من خودم از اولین اشخاصی بودم که نسخه اصلی رو تهیه میکردن چون من خودم از این جهت زیاد ضربه خوردم
من به خودم این اجازه رو نمیدم که بخوام تبلیغ برنامه های قفل شکسته رو بکنم هر کس دسترسی داره پولیش رو بخره استفاده کنه

UnnamE
پنج شنبه 14 مرداد 1389, 18:48 عصر
خب Open Source بودن هم دلیلی میشه که به کد دسترسی داشته باشیم دیگه
هر چقدر محیط گرافیکی باشه، منو بیشتر از کدنویسی دور میکنه و از تمیز بودن کد هم خبری نیست
خریدن برنامه های غیر مجانی هم کار شاقی نیست
حتی از ایران هم میشه خرید !
من میشناسم افرادی که اینکار و کردن!
نبودن کپی رایت هم دلیل اصلیش کاربرا هستن که تمایلی بهش ندارن

اگر فرهنگ کپی رایت وجود داشت اینهمه برنامه نویس و کاربر کامپیوتر وجود نداشتکه از همه این تعداد راحت میشه گفت ۱۰٪ از این افراد ذهنیت درست وو فرهنگ استفاده رو دارن

بالای 90 درصد ابزارهای نرم افزاری موجود در بازار کرک شده هستن و اصلشون موجود نیست تا ما بتونیم بخریمالبته اگه منظور شما در زمینه ویندوز باشه باز هم به ۹۰٪ نمیرسه!!!

این حرف شما در باره محیط کاری گرافیکی و ابزار آماده مثل این میمونه که یکی تو این دوره بگه من دوست دارم با C تحت داس کار کنم و از ابزار جدید استفاده نکنم تا از همه چیزش سر در بیارم فکر نکنم این حرف معقولی باشهبهتون اطمینان میدم هر چقدر هم محیط گرافیکی قوی باشه ، باز هم به محیط خط و فرمان احتیاج میشه!

Delphi for php منو یاد منوی غذا و .. میندازه!
بستنی چهارفصل با نون اضافه
هه! خیلی باحال بود - موافقم

sholug
پنج شنبه 14 مرداد 1389, 20:21 عصر
که از همه این تعداد راحت میشه گفت ۱۰٪ از این افراد ذهنیت درست وو فرهنگ استفاده رو دارن

درسته ولی این 90 درصد اقلیت کار اون 10 درصد اکثریت رو خراب میکنن

البته اگه منظور شما در زمینه ویندوز باشه باز هم به ۹۰٪ نمیرسه!!!
شما تشریف بیارید یکسر بریم بازار نرم افزار ببینیم چه خبر هست چه در زمینه ویندوز چه هر سیستم عامل دیگه ای الان تو بازار ایران شما جز آنتی ویروس و بعضی نرم افزارهای خاص نرم افزار دیگه ای نمیتونید پیدا کنید از طرق دیگه هم خرید برای همه ممکن نیست

بهتون اطمینان میدم هر چقدر هم محیط گرافیکی قوی باشه ، باز هم به محیط خط و فرمان احتیاج میشه!

در این مورد فکر میکنم شما موضوع رو بد برداشت کردید برنامه نویسی تو محیطهای گرافیکی به معنی اتصال دادن یکسری ابزار به همدیگه نیست خب مسلما تو محیطهای گرافیکی هم کد نوشته میشه من نمیدونم شما تو چه محیطهایی برنامه نوشتید و با چه زبانهایی آشنایی دارید ولی از صحبتتون معلوم هست که زیاد با محیطهای گرافیکی کار نکردین اگر هم کار کردین چند تا ابزار رو به هم چسبوندین و برداشت بدی نسبت بهش دارین

من اولین برنامه ای که نوشتم 11 سال پیش بود تو محیط تحت داس و گذر از اون محیط به محیط گرافیکی سخت بود ولی وقتی وارد این محیط بشید میفهمید که پیچیدگیها و مشکلات خاص خودش رو داره ولی هم در زمان صرفه جویی میشه هم ظاهر زیباتر و بهتری میتونید به چیزی که نوشتید بدین و کابری هم که میخواد با برنامه شما کار کنه ظاهر برنامه رو میبینه قبولش سخته ولی یه واقعیته

UnnamE
جمعه 15 مرداد 1389, 00:25 صبح
من که نگفتم محیط گرافیکی بده!
برنامه خوشگل خوبه - خیلی هم خوبه
من میگم قاطی شدن با کد برنامه کار رو قوی تر میکنه!
آدم باید بدونه زیر پوست تولید شده نرم افزارمون چیه!
برنامه های گرافیکی برنامه نویس رو تنبل میکنه
از ابتکار نگه تون میداره!
از جزییات دور میکنه
هرچند میشه سفارشی سازی کرد
---
همین!
اگه میشه هم بحث رو تمام کنیم
چون من و شما به جایی نمیرسیم
هر کدوم نظر خودمون رو داریم ...
عوض کردن نظر دیگران مشکل هستش!

rapidpich
جمعه 15 مرداد 1389, 10:11 صبح
من اولین برنامه ای که نوشتم 11 سال پیش بود تو محیط تحت داس و گذر از اون محیط به محیط گرافیکی سخت بود ولی وقتی وارد این محیط بشید میفهمید که پیچیدگیها و مشکلات خاص خودش رو داره ولی هم در زمان صرفه جویی میشه هم ظاهر زیباتر و بهتری میتونید به چیزی که نوشتید بدین و کابری هم که میخواد با برنامه شما کار کنه ظاهر برنامه رو میبینه قبولش سخته ولی یه واقعیته

html فرق میکنه. نمیتونی مثل دلفی و net و vb6 باش برخورد کنی. یه عکسو برداری بندازی اینور خوشت نیومد بندازی اونور!
مگه اینکه با table بری، (همه این نرم افزارها با table کار میکنن)
اگه اینکارو بکنی بعدش به مشکل بر میخوری

بعضی چیزارو باید دستتو کثیف کنی تا بگیریش

برنامه های گرافیکی برنامه نویس رو تنبل میکنه
:متعجب:

همینطور استفاده از اتوبوس، مترو ، ماشین، لیوان، صندلی، و صد البته! کامپیوتر!( هیف این فروم اسپویلر نداره!)

sholug
جمعه 15 مرداد 1389, 14:47 عصر
دوستان بسیار خوب UnnamE و rapidpich ممنونم از اینکه لطف کردید و جواب پستهامو دادین من قصد جسارت و بحث با کسی رو نداشتم و ندارم حقیقتش اینه که من از برنامه نویسی تحت داس شروع کردم و کار رو تو برنامه نویسی تحت ویندوز تموم کردم یه سرکی هم به برنامه نویسی لینوکسی زدم و یکی دو تا برنامه کوچیک هم اونجا نوشتم الان هم به اجبار نیاز دارم که برنامه ای رو که به زبان دلفی نوشتم تحت وب پیاده سازی کنم منتها وقت کافی برای یادگیری جزئیات رو ندارم (پروژه دانشجویی هست و تا 20 روز دیگه باید آماده بشه) برای همین نیاز دارم یک مقدار از کدها رو بصورت آماده داشته باشم تنها محیطی که این ابزار رو در اختیار میذاره (طبق تحقیقاتم) همون هست که مطرح کردم ولی اون هم به دلایلی درست کار نمیکنه برای همین میخواستم مشکل رو با کسی که قبلا کار کرده مطرح کنم تا ببینم راه حلی داره یا نه که کسی رو پیدا نکردم

ممنون و متشکرم

UnnamE
شنبه 16 مرداد 1389, 03:27 صبح
دوستان بسیار خوب UnnamE و rapidpich ممنونم از اینکه لطف کردید
خواهش دوست من!

ولی اگه واسه دانشگاه میخوای که هیج مشکلی نیست
با هر چیزی دم دستت اومد بزن صاف و صوفش کن!

ولی اگه میخوای واقعا روش کار کنی حتما اول کد بازی کن! :ي

همینطور استفاده از اتوبوس، مترو ، ماشین، لیوان، صندلی، و صد البته! کامپیوتر
اینم حرفیه دیگه، ولی نه تا این حد!‌:ي