PDA

View Full Version : کار با IC کارتها

nokhodsiah2001
سه شنبه 12 مرداد 1389, 14:31 عصر
درود به همه

من در رابطه با دستگاههای کارت خوان از نوع IC و یا Magnet که معمولاً از طریق Com به سیستم وصل میشن دنبال مثال یا کامپوننت می گردم کسی هست تو این زمینه کار کرده باشه مثل دستگاههای قفل کارتی دربها و کارتهای اعتباری مربوط به ماهواره ها و شبیه اینها

با سپاس از کمک شما

saeid.memfis
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 11:40 صبح
سلام دوست عزیز
اگه منظورت دستگاه هایی مانند حضور و غیاب یا مثلا رزور غذا و اینجور چیزا هست باید بگم که این دستگاه ها همراه با خود معمولا نرم افزار های مربوطه را دارند.
اگر هم قصد نوشتم داری من یکم کار کردم و اطلاعات کمی دارم

nokhodsiah2001
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 14:50 عصر
با سپاس از پاسخ شما لطفاً کمی راهنمایی کنید

nokhodsiah2001
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 17:41 عصر
دوستان کسی با ایت دستگاهها کار نکردن ؟

nima898
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 08:43 صبح
من با پورت com کار کردم برای ارتباط با تابلوی روان با میکروی avr باید تو هارد قدیمیم بگردم پیداش کنم اگه منظورت اینه که پیداش کنم (البته من تا شنبه شب on نمیشم)

nokhodsiah2001
یک شنبه 07 شهریور 1389, 18:27 عصر
درود
ببخشید سئوال رو گذاشتم و رفتم مسافرت....

منظورم از این سئوال برنامه نویسی برای کارتهای حافظه (ic card) مثل قفلهای کارتی ؛ کارت سوخت ؛ کارتهای اعتباری ماهواره و اینطور کارتهاست بیشتر همون قفلهای کارتی و کارتهای امنیتی
کسی تو این زمینه نمونه کاری داره یا مقاله ای چیزی

با سپاس از توجه شما

MehdiElexal
دوشنبه 08 شهریور 1389, 05:03 صبح
درود به همه

من در رابطه با دستگاههای کارت خوان از نوع IC و یا Magnet که معمولاً از طریق Com به سیستم وصل میشن دنبال مثال یا کامپوننت می گردم کسی هست تو این زمینه کار کرده باشه مثل دستگاههای قفل کارتی دربها و کارتهای اعتباری مربوط به ماهواره ها و شبیه اینها

با سپاس از کمک شما
منهم شاید بتونم کمک کنم
اینها معمولا با مادون قرمز کار میکنند ( مثل عابر بانک ها ) که اطلاعات فقط خواندنی هست و از مرکز تغییر میکنه
بعضی هام هم خواندنی هستند هم نوشتنی ( مثل کارت تلفن ها یا سیم کارت ها )
حالا شما دنبال کدوم یکی هستید ؟

nokhodsiah2001
دوشنبه 08 شهریور 1389, 11:58 صبح
درود
با سپاس از شما
فرمایش شما درسته من دنبال دومی هستم یعنی کارتهای IC مثل کارتهای تلفن اعتباری , سیم کارت ها و موارد مشابه
می خوام اطلاعات روی کارتها رو بخونم و بعد بتونم رو کارت بنویسم دنبال کامپوننت یا کدی برای ارتباط با دستگاه کارت خوان می گردم

Artisoft
دوشنبه 08 شهریور 1389, 13:09 عصر
با سلام این کارت ها و کارت خوان ها سیتم عامل مخصوص به خود رو دارند و فکر کنم که با جاوا کار می کنن نه VB.net این سوال هارو توی بخش جاوا مطرح کنید!

nima898
دوشنبه 08 شهریور 1389, 13:49 عصر
اینها معمولا با مادون قرمز کار میکنند ( مثل عابر بانک ها ) که اطلاعات فقط خواندنی هست و از مرکز تغییر میکنه

کارت های عابر بانک مغناطیسی هست نه مادون قرمز
کارتهایی که روش بارکد داره مادون قرمز یا نوری هست.

nokhodsiah2001
دوشنبه 08 شهریور 1389, 15:14 عصر
نیما جان حق با شماست
کارتها به شکلهای زیر هستن
1- بارکدی ... مثل کارتهای حضور و غیاب
2- مغناطیسی ... مثل کارتهای بانکی
3- IC کارتها ... مثل کارتهای اعتبار تلفن همگانی و کارت های امنیتی
4- RF کارتها ... مثل کارتهای امنیتی

من دنبال IC کارتها هستم

Julias99
دوشنبه 08 شهریور 1389, 18:28 عصر
آقا چرا دارید بحث می کنید یکی یه آموزش بذاره:گیج:

sinaone1
دوشنبه 08 شهریور 1389, 19:21 عصر
آقا چرا اینقدر این دوستمون رو سرگردان میکنید
دوست عزیز من کار کردم خیلی ساده بگم این ها هیچ کدام استاندارد مشخصی ندارند و هر شرکت برای خودش یه استاندارد میسازه برای کار با این دستگاه ها باید از خود شرکتش ماژول یا sample source کار با اون دستگاه رو بگیری و هیچ راه دیگه ای جز این نداره .
به عنوان مثال من یه نوع رو کار کردم که دستور گرفتن اطلاعات از کارت اون به این صورت بود please read card و دومین نوع به این صورت بود که باید از کد هگز برای دستور استفاده میکردم

Alirezanet
سه شنبه 09 شهریور 1389, 00:47 صبح
سلام بحث جالب بود گفتم منم سهمی داشته باشم ...

من یه سوال دارم ؟
حالا فرض بر اینکه توابعی وجود داشته باشه واسه ارتباط با کارت ها یا کامپوننتی باشه !! که من خودم براتون پیدا خواهم کرد کارت های خام رو میشه از کجا تهیه کرد که بتونیم روش کار کنیم !؟؟!؟ :ناراحت:

چون واسه سایپا با اون عظمت هم بانک ملت کارت صادر میکنه (کارت خدمات خودرو یا گارانتی رو میگم ) این کارت ها رو از کجا بیاریم ؟!!

sinaone1
سه شنبه 09 شهریور 1389, 08:02 صبح
Alirezanet عزیز کارت کد و توابع نداره ، بلکه دستگاه کارت خوان کد و توابع دارند ، به طور کل دستگاه های کارت خوانی که RW هستند استنداردهای متفاوتی دارند و گفتید کارت برای سایپا ، کارت صادر کردن چیز عجیبی نیست ، کارتهای خامی که هیچ تصویری روی آنها نیست و بسته به نوع اون Read یا RW هستند رو درون ک کارت پریینتر میگذارند و تصویر روی اون پرینت میشه ، برای کد دهی هم اگه RW باشند با مثد های اتصال به اون نوع دستگاه کارت خوان RW میتوان اطلاعات را روی کارت رایت نمود

nokhodsiah2001
یک شنبه 14 شهریور 1389, 14:22 عصر
درود به همه دوستان

گفته های sinaone1 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=71516) عزیز کاملاً درسته و من هم خیلی دنبالش گشتم و چیزی پیدا نکردم
واقعیتش اینه که یک نوع قفلهای کارتی هستن که برای دربهای ادارات و بیشتر هتلها استفاده میشن و همونطور که دوستمون sinaone1 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=71516) اشاره کردن باید از طریق کارت خوانهای خود این شرکتها عمل ارسال و دریافت اطلاعات رو بر روی کارتها انجام داد و این کارت خوانها مجهز به IC های AVR یا EEPROM هایی هستن که قابل برنامه ریزی هستن و مشکل ی که من دارم با همین جای کار هست که نمی دونم چه جوری با این دستگاه کارت خوان ارتباط بر قرار کنم
نمونه برنامه اصلی که حالا مشکل TIME OUT داره با FOXPRO نوشته شده
و هیچ کامپوننتی هم نداریم که با اون کار کنیم

خوب حالا راه حل چیه؟؟؟؟؟؟

در رابطه با کارتهاش که دوستمون Alirezanet (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=43802) پرسیده بود ... باید بگم کارتهاش هست و لی چون استفاده عمومی نداره تو بازار عمومیت نداره و به چشم نمی خوره

nokhodsiah2001
سه شنبه 06 مهر 1389, 15:59 عصر
ببخشید
من دوباره مجبور شدم دنبال این گفتمان رو بگیرم .....
از دوستان کسی نظری یا راهی برای شروع کار نداره .....
سخت افزارش رو من دارم ولی نه کامپوننتی دارم و نه کدی که بتونم با کارت خوان ارتباط برقرار کنم
همون طور هم که گفتم نمونه برنامه اصلی که حالا مشکل TIME OUT داره با FOXPRO نوشته شده

من نیاز دارم خودم برنامه ای رو بنویسم فقط همون اولش مونده یعنی راه اتصال به کارت خوان

غلامرضا شریفی
پنج شنبه 08 مهر 1389, 09:24 صبح
منظورم از این سئوال برنامه نویسی برای کارتهای حافظه (ic card) مثل قفلهای کارتی ؛ کارت سوخت ؛ کارتهای اعتباری ماهواره و اینطور کارتهاست بیشتر همون قفلهای کارتی و کارتهای امنیتی

1- بارکدی ... مثل کارتهای حضور و غیاب
2- مغناطیسی ... مثل کارتهای بانکی
3- IC کارتها ... مثل کارتهای اعتبار تلفن همگانی و کارت های امنیتی
4- RF کارتها ... مثل کارتهای امنیتی

كارتهاي باركدي كه توسط باركد خوان كد آن خوانده ميشود بهتر است بجاي استفاده از com ازدو نوع كه به صفحه كليد و يا usb متصل ميشوند استفاده كنيد كه نيازي به هيچ كار خاصي نيست و كد خوانده شده در تكس نمايش داده ميشود
كارتهاي مغناطيسي هم اگر از نوع usb استفاده كنيد مستقيم در تكس نمايش ميدهد فقط براي رايت روي آن بايد از ماژول آن استفاده كرد كه شركتهاي ارائه كننده آن اين ماژوا را به شما ميدهند و معمولا يك مثال vb6 هم ميدهند
كارتهاي ic catd كه فكر كنم به دو دسته تقسيم ميشوند smart card كه همان كارت سوخت تلفن و بعضي در باز كن ها نمونه آن هست كه ظرفيت پايين هستند و نوع ديگر آن Mifare است كه 1Kو 4K ان بيشتر استفاده ميشود كارت Mifare امنيت بيشتري دارد بدون تماس با دستگاه اطلاعات قابل خواندن و نوشتن است
كارت rf كه RFID هستند كارتهاي امنيتي نيستند اين كارتها كه از آن بيشتر در بوتيكهاي لباس استفاده ميشود داراي تگ يا برچسب هستند كه از آنتن ارسال كننده امواج سيگنال را دريافت و پاسخ را ارسال ميكنند و از اين كارتها براي رد يابي ميتوان استفاده كرد
در پايان همشهري عزيز به نظر من از كارت Mifare استفاده كنيد و من در فروشگاه تك فاخر واقع در قاسم آباد ميدان حجاب منتظر شما هستم تا نمونه كار آن را كه در حال حاضر براي 10000 نفر اين كارت صادر شده و فعال هستند به شما نشان بدهم
دوست تهراني ما در صورت نياز به اين نوع كارت بفرمايند تا آدرس را برايشان تهيه كنم