PDA

View Full Version : سوال: torrent apps

afi_program
سه شنبه 12 مرداد 1389, 23:44 عصر
سلام .می خواستم ببینم کسی هست بتونه در زمینه نرم افزارها یا سایت های torrent کمکم کنه؟
منظورم نحوه برنامه نویسیشون هست.اگه اساتید کمک کنند ممنون میشم.

afi_program
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 12:32 عصر
دوستان چرا کسی جواب نمیده؟؟
اگه سوالم بد مطرح شده بگید؟اگه ضایعه بگید .
فقط یکی یه تفقدی در حال ما بکنه.
موفق باشید

LORD AELX
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 16:54 عصر
قبل از هر گونه بحثی در این باره، میتونم بپرسم با وجود نرم افزارهای قدرتمند و رایگانی همچون uTorrent، چه نیازی به نوشتن یک نرم افزار دیگه هستش؟ :متفکر:

از این که بگذریم، به طور خلاصه نحوه کار Torrent اینگونه است که یک فایل روی چندین سرور وارز ذخیره شده است و هیچ راه دسترسی مستقیمی به آن وجود ندارد. تنها چیزی که در اختیار شما قرار می گیرد یک فایل با پسوند torrent هست که شامل اطلاعات مکان ذخیره سازی و ... آن فایل می باشد. سپس سیستم Torrent (منظور از سیستم Torrent اون نرم افزاری که دست شماست، نیست... سیستم اصلی مد نظره) هر قسمت از آن فایل را از یک سرور دریافت می کند (سرورهای جداگانه) و به سیستم کاربر می فرستد و نهایتا تمام این قسمت ها در سیستم کاربر دوباره سازی و سرهم می شوند.

نتیجه : بیخیال! :لبخندساده:

موفق باشید :قلب:

eshpilen
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 19:04 عصر
تاجایی که میدونم فایل روی سیستمهای کاربران قرار داره. یعنی درواقع بخشهایی از فایل روی سیستم هرکاربری که هست و اون کاربر به کاربر دیگر دانلود کننده نزدیک تر هست از نظر جغرافیایی و احتمالا سرعت و پنهای باند شبکه، در نتیجه اون بخش از سیستم اون کاربر به سیستم کاربر دیگه دانلود میشه. اینکار هم سرعت دانلود رو بالا میبره و هم مصرف پهنای باند سرورهای مختلف رو کم میکنه و همهء فرایند توزیع میشه.
کلا ایدهء جالبی بوده.
البته برای شروع حتما یه منبع اولیه ای باید باشه.

afi_program
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 19:42 عصر
اول اینکه اصول torrnet اون چیزی که شما گفتین مغایره .بعدش هم قصد من انتشار یک نرم افزار تجاری نیست.
شما هم اگه اصول torrent را بهتر بدونی بعد نظر بدید بهتره البته قصد اهانت نداشتم.
در واقع من کار تحقیقاتی در این زمینه انجام دادم و الان قصد داشتم الگوریتمهای خودما در سطح اینترنت و عرصه عملی تست کنم.
حالا اگه در زمینه تئوری سوالی باشه کاملا در خدمتم اما در زمینه کد و اجرا پروتکل torrent کاملا بی اطلاعم.اگه هنوز کسی هست که جواب بده ممنون می شم.

LORD AELX
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 20:16 عصر
اول اینکه اصول torrnet اون چیزی که شما گفتین مغایره .بعدش هم قصد من انتشار یک نرم افزار تجاری نیست.
شما هم اگه اصول torrent را بهتر بدونی بعد نظر بدید بهتره البته قصد اهانت نداشتم.
در واقع من کار تحقیقاتی در این زمینه انجام دادم و الان قصد داشتم الگوریتمهای خودما در سطح اینترنت و عرصه عملی تست کنم.
حالا اگه در زمینه تئوری سوالی باشه کاملا در خدمتم اما در زمینه کد و اجرا پروتکل torrent کاملا بی اطلاعم.اگه هنوز کسی هست که جواب بده ممنون می شم.

در مورد صحت حرفم که تقریبا مطمئن هستم... :متفکر: ولی خوشحال میشم نحوه کار Torrent رو که مطالعه کردید به ما هم بگید. از طرف دیگه من درک نمی کنم چه چیزی خارج از بحث کدنویسی و طراحی این سیستم هست که شما در موردش تحقیق کردید و الگوریتم ارایه دادید در حالیکه به کدنویسی اون آشنایی ندارید!! :گیج:

eshpilen
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 21:06 عصر
مقاله های ناب ویکیپدیا در تقریبا هر موردی میتونه دید کلی و اولیهء شما رو بخوبی شکل بده:
http://en.wikipedia.org/wiki/BitTorrent_%28protocol%29
تازه شکلم داره :لبخند:

afi_program
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 21:25 عصر
برای اطلاعات کلی که wikipedia منبع خوبی البته مطالب وقتی جمع و جور کردم حتما می ذارم.
از نظر شما الگوریتم و کدنویسی یکیه؟
از نظر من نیست.

afi_program
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 21:44 عصر
لینکی که گذاشتین را دیدم .مطالب تئوری را نمی خوام کد میخوام لطفا.
جناب lord چیزی که شما میگید.درست نیست. torrent اطلاعات روی کامپیوتر کاربران هست(فایلها)و روی هیچ سروری ذخیره نمیشن.البته در حال حضر حالتی که شما گفتین هم اتفاق می افته ولی اصل پایه اش این نیست.فقط اطلاعاتی که روی سرور ها ذخیره می شه که مربوط موقعیت فایلها و تراکنشهای کاربران است.
که البته همین هم حالات مختلف داره و در شبکه های متمرکز فقط انجام میشه.
موفق باشین

LORD AELX
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 21:55 عصر
مقاله های ناب ویکیپدیا در تقریبا هر موردی میتونه دید کلی و اولیهء شما رو بخوبی شکل بده:
http://en.wikipedia.org/wiki/BitTorrent_%28protocol%29
تازه شکلم داره :لبخند:

چقدر زحمت کشیدی... :لبخندساده: ... :قهقهه: :چشمک:

از نظر من نیست.

با هم هستند. اصولا برنامه نویس الگوریتم کارش رو طرح می کنه نه منشی! :چشمک: البته ممکنه مثلا شما در مورد مسائل شبکه و پروتکل اون مطالعاتی داشتید یا راجع به نحوه کارکرد کلی سیستم که من اسم اینا رو الگوریتم نمیذارم... :لبخندساده:

لینکی که گذاشتین را دیدم .مطالب تئوری را نمی خوام کد میخوام لطفا.

لینک برای من بود...

جناب lord چیزی که شما میگید.درست نیست. torrent اطلاعات روی کامپیوتر کاربران هست(فایلها)و روی هیچ سروری ذخیره نمیشن.البته در حال حضر حالتی که شما گفتین هم اتفاق می افته ولی اصل پایه اش این نیست.فقط اطلاعاتی که روی سرور ها ذخیره می شه که مربوط موقعیت فایلها و تراکنشهای کاربران است.
که البته همین هم حالات مختلف داره و در شبکه های متمرکز فقط انجام میشه.
موفق باشین

خوب اینی که گفتید حرف منو نقض نمی کنه... بگذریم، به هر حال اگر مقاله کاملی در این باره نوشته اید، خوشحال می شوم آن را مطالعه کنم.

موفق باشید :قلب:

LORD AELX
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 21:59 عصر
دوست عزیز شما برای کارتون یه نگاهی به این فروم بندازید: http://forum.utorrent.com (http://forum.utorrent.com/)

من تو این فروم نگشتم ولی ظاهرا در مورد کار شما بحث هایی هستش...

موفق باشید :بوس:

eshpilen
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 22:20 عصر
برای اطلاعات کلی که wikipedia منبع خوبی البته مطالب وقتی جمع و جور کردم حتما می ذارم.
از نظر من نیست.
نه.
ولی باید اول الگوریتم رو خوب و کامل دونست و درک کرد.
البته من فکر میکنم برای کار شما کتابخانه های آماده هست (چند وقت پیش اتفاقا یه جایی دیدم).

afi_program
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 22:28 عصر
منم الگوریتم کار را طرح کردم البته نه برای نوشتن یک برنامه torrent بلکه برای جلوگیری از freeriding و ایجاد fairness در این پروتکل.برای کارم هم اهمیت نداره که یک سایت باشه یا یک application فقط امید وار بودم کسی کد در اختیارم بذاره چون فرصت برای یاد گیری الان ندارم.
بازم ممنون از توجهتون.
موفق باشید.

afi_program
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 22:29 عصر
جناب lord گفتم وقتی مطالب را جمع و جور کردم حتما میذارم.

afi_program
پنج شنبه 14 مرداد 1389, 19:11 عصر
bit_torrent پروتکلی برای به اشتراک گذاشتن فایل در شبکه p2p است.البته یکی و معروف ترین آنها.
در این پروتکل که با توجه به نوع شبکه p2p اعم از متمرکز(centeralize) یا غیر متمرکز(decenteralize) روند متفاوتی اتخاذ میشه
در شبکه های متمرکز اطلاعات مربوط به تراکنش های کاربران، مکان قرار گیری فایل(در کدام node) ،کد های هش شده مربوط به فایلها و کاربران و ... در یک سرور نگهداری میشود. اما خود فایلها بر روی سیستم کاربر قرار دارد و فایلی بر روی سرور آپلود نمیشود.
در شبکه های غیر متمرکز این اطلاعات به صورت توزیع شده و با توجه به الگوریتم های مسیر یابی و ... استفاده شده در آن شبکه بر روی node قرار می گیرد.ولی در اینجا هم فایلی بر روی هیچ سروری آپلود نمی شود.که البته این نوع شبکه با توجه به ماهیت توزیع شده از نظر امنیت جای بحث و کار دارند و ممکن است امنیت پایینی داشته باشند(چون تمام اطلاعات در دست کاربر است و هر کاربر توانایی دستکاری بخشی از تمام اطلاعات را دارد)اگر دوستان نیاز دیدند در مورد امنیت این شبکه ها و الگوریتمهای مورد استفاده آنها نیز بحث خواهد شد.
این نگاهی کلی به این پروتکل بود که اگر مجالی بود جزییات بیشتر نیز بیان خواهد شد.امیدوارم مفید بوده باشد.
موفق باشید

afi_program
دوشنبه 18 مرداد 1389, 01:07 صبح
حالا که دارم یه چیزایی میگم بزاین درمورد free rider هم یکمی بگم.البته با اجازه
free rider یا leecher اصطلاحی است که در سیستم های به اشتراک گذاری فایل استفاده می شه و در ابتدا و بیشتر به کسانی گفته می شه که در این سیستم ها شرکت کرده و عضو می شوند(در تعدادی از این سیستم ها عضو شدن اجباری است) و از سیستم استفاده می کنند (دانلود فایل از سیستم) ولی هیچ مشارکتی در افزودن فایل به سیستم نمی کنند.یعنی تنها به برآورده کردن نیاز خودشون فکر می کنند(که البته اکثر ایرانیان عزیز جز این دسته هستند و علاقه ای به همکاری ندارند)
البته در حال حاضر چون در سیستم ها کمی از مکانیزم های جلوگیری از این عمل استفاده شده free rider ها به کسانی هم که فایلی که هرگز درخواست دانلود نخواهند داشت را به اشتراک می گذارند هم گفته می شود.
باز هم اگر فرصت شد مطلب ارایه می دهم و امید وارم مفید بوده باشد.اگر مطالب مفید نیست حتما بگید که بیخود وقت دوستان گرفته نشه و همین طور من .ممنون
موفق باشید

afi_program
دوشنبه 18 مرداد 1389, 01:11 صبح
راستی از توجه دوستان خیلی ممنون!!!!!!
من هنوز به چیزی که در اولی پست این تاپیک درخواست کردم نیاز دارم

afi_program
دوشنبه 25 مرداد 1389, 01:34 صبح
سلام از این 170 نفری که این تاپیک را دیدن کسی نمی تونسته کمکم کنه؟
کسی هم نبوده که مطالب براش مفید باشه؟؟؟؟؟؟
به هر حال از اینکه سر زدید ممنون
موفق باشید

afi_program
دوشنبه 25 مرداد 1389, 01:44 صبح
در شبکه های غیر متمرکز همونطور که گفتم مبحث امنیت خیلی جای کار داره بیشترین تاثیری که داره اینه که هر درخواستی که داده می شه سیستم باید اطلاعات را از خود کاربرها بگیره و چیزی روی سرور و اینا ذخیره نمیشه.پس نه از امنیت لینکها اطمینان هست نه از قابل اطمینان بودن کاربر نه هیچ چیز دیگه.
برای رفع این مشکل از الگوریتم های مثل page rank یا eigen trust استفاده می شه.اصل کار الگوریتم ها تقریبا یکیه و اینه که هر کاربری یه میزان اطمینانی داره و کاربران دیگه هم از طریق کاربران یک میزانی بهشون داده می شه و هر کاربری که از طرف یک کاربر مطمین ،مطمئن اعلام بشه پس تا حد زیادی میشه بهش اعتماد کرد.
البته این خیلی کلی بود مخصوصا که eigen trust رابطه ریاضی جالبی را استفاده می کنه.اگر از نظر دوستان مفید باشه و بخوان جزییات کامل را ارایه می دم خوب مسلما اگه کسی علاقه نشون نده منم بیخود وقتما تلف نمی کنم .
موفق باشید

cardano7
دوشنبه 25 مرداد 1389, 11:07 صبح
سلام
گاهی وقت ها می بینم که ThePiratebay.org بالا نمیاد. امروز صبح هم دیدم که صفحه ی اول اون پیامی اومد که نوشته بود پلیس آمریکا این سایت رو جمع کرده و ... و این عکس اومد:

http://thepiratecity.org/SiteSeizedNOTICE.JPG

بعد از چند ساعت درست شد.
دارند چه بلایی سر تورنت میارند؟
آینده ی توزنت به کجا می کشه؟
آیا سیاست مدار ها قلاده هایشان رو پاره می کنند و مردم را از p2p محروم می کنند؟

eshpilen
پنج شنبه 28 مرداد 1389, 10:38 صبح
محدود کردن عموم بخاطر حداکثر کردن منافع یک عدهء محدودتر، کار مشروعی نیست.
صدمه به منافع عمومی، بخاطر منافع یک عدهء محدودتر، کار مشروعی نیست.
و اصولا قوانین انحصار فکری (عمدتا Copyright و Patent) در حال حاضر بیش از حد شدید و گسترده هستند (به نظر عده ای و همچنین بنده).
و نشانه های واضحی وجود دارد که صاحبان منافع، بصورت نامشروع در این قوانین دست برده اند.
این بخاطر نفوذ نامشروع تجارت در سیاست است. بخاطر اینکه حکومتها کاملا دموکراتیک و سالم نیستند.
و بخاطر جهل عوام و خواص درمورد این قوانین، و معیارهای واقعی وضع قوانین در جامعهء بشری.
معیار اول، منافع عمومی است.

cardano7
سه شنبه 16 شهریور 1389, 09:20 صبح
هیچ دلیلی نداره عموم مردم برای نرم افزار های حیاتی مثل سیستم عامل و نرم افزارهای پرکاربرد پول بپردازند.
این وظیفه ی دولت هاست که این نرم افزارها رو رایگان به دست مردم برسونه.

فقط باید شرکت ها پول بدند و جاهایی که درآمد دارند.