PDA

View Full Version : سوال: ذخیره اطلاعات یک سطر دلخواه از Grid view

veniz2008
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 00:32 صبح
سلام دوستان،من یک grid view با چند رکورد متفاوت دارم که با templatefield یک دکمه انتخاب به اون اضافه کردم،حالا میخوام که با کلیک کاربر بر روی یک رکورد دلخواه،مشخصات اون رکورد رو در بانک اطلاعاتی خودم ذخیره کنم،با چه کد c# ای میتونم این کار رو انجام بدم،مثلا اگر روی دکمه انتخاب مربوط به رکورد سوم کلیک کردم باید چه کدی رو بنویسم تا اطلاعات مربوط به این رکورد ثبت بشه،لطفا یه راهنمایی جامع بفرمایید.تشکر

saraytanha
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 02:00 صبح
سلام دوستان،من یک grid view با چند رکورد متفاوت دارم که با templatefield یک دکمه انتخاب به اون اضافه کردم،حالا میخوام که با کلیک کاربر بر روی یک رکورد دلخواه،مشخصات اون رکورد رو در بانک اطلاعاتی خودم ذخیره کنم،با چه کد C#‎ ای میتونم این کار رو انجام بدم،مثلا اگر روی دکمه انتخاب مربوط به رکورد سوم کلیک کردم باید چه کدی رو بنویسم تا اطلاعات مربوط به این رکورد ثبت بشه،لطفا یه راهنمایی جامع بفرمایید.تشکر

اگه دکمه select گرید رو گذاشته باشی
با دستور زیر

string test = ((lable)Gridname.Selectedrow.FindControl("LableName")).text;

gridname نام گرید مورد نظرت و Lablename نام اون label که می خواهی بخونی اش
می تونی برای داده هایی که نیاز داری با توجه به نوعشون از این دستور استفاده کنی

javad_r_85
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 02:15 صبح
سلام دوستان،من یک grid view با چند رکورد متفاوت دارم که با templatefield یک دکمه انتخاب به اون اضافه کردم،حالا میخوام که با کلیک کاربر بر روی یک رکورد دلخواه،مشخصات اون رکورد رو در بانک اطلاعاتی خودم ذخیره کنم،با چه کد C#‎ ای میتونم این کار رو انجام بدم،مثلا اگر روی دکمه انتخاب مربوط به رکورد سوم کلیک کردم باید چه کدی رو بنویسم تا اطلاعات مربوط به این رکورد ثبت بشه،لطفا یه راهنمایی جامع بفرمایید.تشکر

سلام
با استفاده از کدdgv1.CurrentRow می توانید به رکورد جاری دست پیدا کنید و با استفاده از کد زیر به فیلد خاصی از آن.

string str= dgv1.CurrentRow.Cells[index].Value.ToString();