PDA

View Full Version : نمايش پيغام خصوصي در جا !

abdorreza
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 01:28 صبح
سلام

فرض كنيم كاربر در صفحه ي اصلي ساتمون هست و سايت هم چند منو داره كه يكيش Messages هستش.
چطوري ميشه وقتي كه يك پيغام خصوصي به كاربر ارسال شد ، در جا مثلا عدد 1 كه نشان دهنده ي وجود يك پيغام خصوصي است كنار منوي Messages نمايش داده شود؟ (بدون رفرش صفحه)

ممنون

aminghaderi
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 02:46 صبح
بدون رفرش صفحه
CallBack یا Ajax
در این باره توی سایت سرچ کنید ، جز این موارد جور دیگری نمی تونید ، به حالتی که مد نظرتون هست ، فیلد رو نمایش بدید.
موفق باشید.

abdorreza
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 10:41 صبح
دست شما درد نكنه دوست عزيز

جوابمو پيدا نكردم. اگر ميشه دقيق تر آدرس بدين.

آيا استفاده از UpDate Panel درسته؟ و اگر درسته چطوري؟

ممنون.

atefe_asadi
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 14:46 عصر
شما می تونید از timer استفاده بکنید. به عنوان مثال از timer در ajax control toolkit یا با استفاده از جاوااسکریپت یا jquery یک timer بسازید که هر چند ثانیه یک بار یک در خواست به سرور بفرسته و ببینه پیغام جدیدی هست یا نه

مثال:
جاوااسکریپت:

window.setInterval('yourfunction()', 1000);

function yourfunction() { alert('test'); }

یا:

window.setInterval(function() {
alert('test');
}, 1000);

به جای alert یک درخواست آجاکس بفرستید

aminghaderi
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 15:15 عصر
دست شما درد نكنه دوست عزيز
جوابمو پيدا نكردم. اگر ميشه دقيق تر آدرس بدين.
آيا استفاده از UpDate Panel درسته؟ و اگر درسته چطوري؟
ممنون.

خواهش می کنم ، به نظرم اگر از سیستم CallBack استفاده کنید برای این مورد مناسب باشه.
در باره آپدیت پنل درست نمی دونم استفاده از اون برای همچین کار کوچیکی ، تصمیم درستی باشه یا نه ؟! چون معمولا از آپدیت پنل برای ارسال مقادیر المنت هایی با تعداد بالا در صفحه استفاده می کنند .
خوب متاسفانه من متخصص موارد معرفی شده نیستم که دقیق راهنماییتون کنم ، من شخصه از Ajax Core استفاده می کنم و به نظرم این بهترین گزینه برای این مورد هست ولی کار کردن با هاش به راحتی مواردی که عرض کردم نیست، و برای همین هم به شما پیشنهادش نکردم.

می تونید در این باره سرچ بزنید :
Ajax Toolkit
Ajax Extension
CallBack

این مواردی که خدمتون عرض می کنم ، هر کدومش مبحثی هست که بنابراین باید کنکاش صورت بگیره تا لینک مفیدی بدست بیاد که متاسفانه از حوصله بنده بدوره.

در صفحه اول بخش ASP.NET استادمون بخش های مفید رو لیست کردند ، که اگر اشتباه نکنم
callBack داخل اون بخش ها هست که کامل طریقه استفاده از اون رو توضیح داده :
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=141777

موفق باشید.