PDA

View Full Version : سوال: راهنمایی در مورد انجام دادن و یا ندادن یک پروژه.!

mostafa_shoakry
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 09:18 صبح
سلام به همه ی دوستان و اساتید محترم
سوالی که من داشتم در مورد اینه که تازه گی ها یک شرکتی یه نرم افزار حسابداری که شبیه به برنامه ی هلو می باشد ولی امکانات آن افزایش خواهد داشت را به ما پیشنهاد داد که این پروژه رو انجام بدیم.ولی چند تا مشکل داریم، که در پایین به اونها اشاره می کنم:
اون شرکتی که هم صاحب امتیاز این طرح و هم کسی هست که این ایده مال اون هست به ما به دو صورت گفته که می تونین این طرح رو اجرا کنین 1.به صورت همکاری 2.به صورت یک پروژه
1.به صورت همکاری:
برنامه نویسی ،پشتیبانی ، رفع اشکالات با ماست . بازاریابی ،پخش ،پک کردن برنامه هم به عهده ی اون(صاحب امتیاز طرح) هست.تنها مشکلی که در این وجود دارد اینه که گفته هر نوع اشکالاتی که در برنامه بروز کند بر عهده ی شماست و صاحب امتیاز طرح هیچ مسئولیتی ندارد ولی در تمام هزینه ها ما هم شریک هستیم.!! :متفکر:(از قبیل گرفتن یک مکان برای پشتیبانی ،هزینه ی های جانبی، هزینه ی حسابدار :که کسی است که اطلاعات حسابداری را به ما می دهد و...)و اگر احیانا در بخشی از برنامه نیاز به یک برنامه نویس دیگر باشه (در صورتی که ما در کد نویسی کم بیاریم)اونم بر عهده ی ماست!!:متعجب:
ولی در پایان در سودش شریکیم ولی به مقدار سرمایه گذاری که در اول کرده ایم(هم کار از ما و هم باید سرمایه گذازی کنیم!؟)؟؟؟؟؟:متعجب::متعجب::م فکر:
2.به صورت یک پروژه :
در این هم کل برنامه در قالب یک پروژه به ما داده می شود که ما برنامه رو بنویسیم و به قولی هزینه ی این پروژه رو بگیریم و بریم پی کارمون!
حرف جالبی که زد این بود اگر احیانا در بلند مدت اشکالی در برنامه دیده شد مسئولیتش با ماست و باید پشتیبانی کنیم.؟؟:افسرده:

حالا راهنمایی که از شما دوستان و اساتید محترم می خواهیم اینه که آیا اصلا این پروژه رو قبول کنیم یا نه؟
و اگه آره به چه صورت ،همکاری یا پروژه؟
و اینکه اگر فرض بر این به صورت پروژه قبول کردیم چند ماه باید بعد تحویل برنامه اونو support کنیم؟
راستش بچه ها ما هم یکم می ترسیم که نتونیم این کارو انجام بدیم .
می ترسیم که در وسطای کار کم بیاریم.
لطفا ما رو راهنمایی کنین.

اَرژنگ
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 10:02 صبح
در همه کار یک عنصر ریسک وجود دارد، حالا باید بررسی کنید که ریسکش به فایده‌اش میچسبه و یا نه.
در ضمن اگر در بلند مدت اشکالی داشت، شما باید مجاناً پشتیبانی کنید یا اینکه هزینه زمانیش را هم میگیرید؟
کنتراکتها معمولاً دراز مدت ندارند، یک چیز بخصوص در یک زمان بخصوص ساخته میشه و تا یک مدت زمان بخصوص اشکلات مجانی رفع میشه بعدش هم پشتییبانی قطع میشه. مگر مایکروسافت هنوز اکس‌پی را پشتیبانی میکنه؟
مدت زمانی باید معین باشد وگرنه تا هروقت مشکلی بود باید مجانی پشتیبانی بشد شرطی نیست که هیچ شرکتی زیرش بره.

یک پیشنهاد مابین این دو چیزی که به شما داده بدید:
به جایه ۱۰۰٪ هزینه کار، ۸۰٪ هزینه باید بدند و شما در ۲۰٪ سهام میگیرید. شما قسمتهایه آی‌تی را به عهده میگیرید و قسمتهایه دیگر میره به عهده اونها.
حالا به جایه ۲۰٪ ، ۵۰٪ یا هرچی دیگرش را با هم توافقت میکنید. ولی در این حالت هم به نفع شماست که کار را انجام بدید و هم اونها بی کمک نمیمانند.
ولی هر چی شد نسیه به حساب اینکه فقط در سودش شریک باشید کار نکنید، چونکه زمان شما هم خرجی هست به حساب شما!
یک جوری با هم کنار بیایید و با هم کار کنید، وگرنه اگر به جایه اینکه در یک پروژه‌ای باشید که از انجامش لذت میبرید، نگران ضرر و اینکه مسعولیت به عهده کیه قرار باشید اصلاً فراموشش کنید.

mostafa_shoakry
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 11:55 صبح
اگر در بلند مدت اشکالی داشت، شما باید مجاناً پشتیبانی کنید یا اینکه هزینه زمانیش را هم میگیرید؟

دقیقا نمی دونیم روال بازار چه جوری است ،و نمی دونیم چند مدت پس از تحویل و تا این که باگ هاش رفع بشه ،باید پشتیبانی بشه. ولی مصلما اون طور که خودتون گفتین امکان نداره در بلند مدت کسی ،کل اشکالاتی که احیانا در برنامه ممکنه به وجود بیاد رو پشتیبانی کنه.
ما هم دقیقا نمی دونیم عرف بازار چه چوری است. مثلا تا 6 ماه پس از ارایه نرم افزار باید هر نوع اشکالاتی که به وجود میاد را گردن بگیریم؟ و اینکه این چه قدر می تونه این مدت افزایش یا کاهش پیدا کنه.اینو واقعا نمی دونیم.

یک پیشنهاد مابین این دو چیزی که به شما داده بدید:
به جایه ۱۰۰٪ هزینه کار، ۸۰٪ هزینه باید بدند و شما در ۲۰٪ سهام میگیرید. شما قسمتهایه آی‌تی را به عهده میگیرید و قسمتهایه دیگر میره به عهده اونها.
حالا به جایه ۲۰٪ ، ۵۰٪ یا هرچی دیگرش را با هم توافقت میکنید. ولی در این حالت هم به نفع شماست که کار را انجام بدید و هم اونها بی کمک نمیمانند.

واقعا عزر می خوام ولی این قسمت رو خوب نفهمیدم.

ولی هر چی شد نسیه به حساب اینکه فقط در سودش شریک باشید کار نکنید، چونکه زمان شما هم خرجی هست به حساب شما!

رو این قسمت خوب فکر نکرده بودیم ،واقعا عالی گفتین. اصلا اینو حساب نکرده بودیم.

اینم نگفتین ،در عین اینکه خیلی بی تجربه ایم اینو قبول کنیم یا نه؟

zahmatkesh8519
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 14:00 عصر
شروطي رو براي انجام دان كار به طرف همكارتون بگين :
1. چون در حين انجام كار هزينه اي توليد رو نمي دهه بهتر براتون اينه كه درصد بالاتر از 50 % سود رو براي فروش هر نسخه داشته باشين . ضمنا از شركت طرف قرار داد مطمئن هستين ؟
اگه طرف 120 نسخه بفروشه و به شما اعلان كن 85 فروخته اون وقت شما چي ؟
بهتره فروش و بازار يابي رو بزارين پاي اون و دريافت قفل رمز گشا رو خودتون انجام بدين و اگر فروشي هم داشتين درصدي ديگه از مبلغ كل رو مثل يه ويزيتور (مثلا 10 %) رو بگيرين
2. پشتيباني هم به عهده برنامه نويسه ،پس بهرته با كمال ميل خودتون به عهده بگيرين . بسته به مهارت برنامه نويس هاتون رفع خطاها به مرور زمان كم و كمتر مي شه .
در بهترين شركت هاي دنيا هميشه حداقل 5 % خطا در برنامه بدون پيدا كردن باقي مومونه .
3. همون طور كه در سودش شريك مي شن بهتره در ضرر هم شراكت كنن ، اون طوري چپاول و قارت معني مي ده .
كلا اگه برنامه ديگه اي ندارين و وقتتون آزاده بهتره رو اين پرو‍ه كار كنين
براي استفاده از حسابدار هم بهتره از دانشجو هاي دانشگاه هاي پيام نور استفاده كنين ، كمي وقت بزارين پيدا مي كنين ، اونم با هزينه اي كمتر از يه حسابدار ماهر (راضيش كنين).
موفق باشي

mostafa_shoakry
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 14:15 عصر
شروطي رو براي انجام دان كار به طرف همكارتون بگين :
چون در حين انجام كار هزينه اي توليد رو نمي دهه بهتر براتون اينه كه درصد بالاتر از 50 % سود رو براي فروش هر نسخه داشته باشين .

همون طور كه در سودش شريك مي شن بهتره در ضرر هم شراكت كنن ، اون طوري چپاول و قارت معني مي ده .

منظور شما از این حرف اینه که باهاشون همکاری کنیم؟ و یا اینکه اینو در قالب یک پروژه برای طرف کار انجام دهیم؟

ضمنا از شركت طرف قرار داد مطمئن هستين ؟
اگه طرف 120 نسخه بفروشه و به شما اعلان كن 85 فروخته اون وقت شما چي ؟

طرف دوستمونه . ولی با این حال وقتی حرف پول میاد باید هر احتمالی رو در نظر گرفت.

پشتيباني هم به عهده برنامه نويسه ،پس بهرته با كمال ميل خودتون به عهده بگيرين .
كلا اگه برنامه ديگه اي ندارين و وقتتون آزاده بهتره رو اين پرو‍ه كار كنين

اونو که ما هم قبول داریم . ولی اگه به صورت همکاری(شراکتی) نباشه چی؟ ما چند وقت باید پشتیبانی کنیم؟
در مورد وقت هم چی بگم .می خواهیم رو یه پروژه ی مطب هم کار کنیم.ولی نمی دونم بطونیم برسونیم یا نه.!

mostafa_shoakry
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 14:16 عصر
از دوستان و اساتید عزیزی که تجربیاتشونو در اختیار ما می زارن کمال تشکر را داریم.:قلب:

اَرژنگ
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 17:03 عصر
کسی راهنمایی یا هیچ نظری نداره؟:گریه:
اگر با همکاری پیش برید و به جایه طرز تفکر اینکه ممکنه سره همدیگر کلاه‌گزاری بشه به اینکه کی در چه کاری وارد هست و دوست دارد انجام بده پیش برید، احتمال اینکه موفق باشید بیشتر میشه.
اگرِ در کار به همکار اعتماد نباشد همان بهتر که اصلا جمع بشه.
در مورد نداشتن تجربه، حرفه‌ای بودن در برنامه نویسی برایه موفقیت تجاری کافی نیست، همینقدر که بتونید و میدونید کار را انجام بدید جلو برید، اگر کارتان گرفت حرفه‌ایش را هم استخدام میکنید. به جلورفتن و همکاری بهم بیاندیشید و حتی اگر از لحاز تجاری کارتان نگیره لااقل با کیف تجربه‌ای بدست میارید. هر مشکلی را با دید مثبت ببینید، همین کار یک فرصتی است برایه پیشرفت از لحاز شخصی و حرفه‌ای، اگر از لحاز تجاری موفق شد، پولش هم اضافه بر کیفتان.

انیشتین
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 17:04 عصر
با سلام
من جای شما باشم به صورت پروژه قبول میکنم.
اینکه چه مدت بعد شما باید متهد به رفع اشکالات باشید مونده به خودتون.مثلا توافق کنید که به شکل آزمایشی تو 5 تا یا 10 تاشرکت مجانی نصب شه، بعد تا سه ماه هر مشکلی بود شما حل می کنید و بعد از سه ماه برنامه نهیی رو تحویل میدید،البته با کدسورس هاش دیگه، و کار شما و اوشون تموم میشه.
ولی کلا یه جوری باشه که تو یه نقطه ای تکلیف شما و اونها نسبت به هم به شکل قطعی به پایان برسه.

mostafa_shoakry
پنج شنبه 14 مرداد 1389, 09:24 صبح
اگر با همکاری پیش برید و به جایه طرز تفکر اینکه ممکنه سره همدیگر کلاه‌گزاری بشه به اینکه کی در چه کاری وارد هست و دوست دارد انجام بده پیش برید، احتمال اینکه موفق باشید بیشتر میشه.
اگرِ در کار به همکار اعتماد نباشد همان بهتر که اصلا جمع بشه.
.
منم دقیقا هم فکر شما پیش می رفتم تا اینکه یکی از دوستان با دید منفی به قضیه نگاه کرد و اعتماد به نفسی که داشتم اونو در من از بین برد. ولی با این حرف شما منم هم به خودم و هم به اون دوستم (صاحب امتیاز طرح) اعتماد پیدا کردم. تشکر از راهنمایی و همفکریتون.

mostafa_shoakry
پنج شنبه 14 مرداد 1389, 09:33 صبح
با سلام
من جای شما باشم به صورت پروژه قبول میکنم.

آخه میدونین پروژه هم یه سری معایبی داری علاوه بر مزایاش.
اگه برنامه رو تا موعد مقرر نتونیم تحویل بدیم چی؟
به علاوه تو همکاری هم ممکنه که اصلا هیچی نفروشیم و یا ممکنه که چند صد تا از اون به فروش بره. ولی ما به خودمون اعتماد داریم که حتما کمترین فروشمون بالای 50 است.
که در اون صورت سودشه که هی میاد.:کف:

Mehdi6052
پنج شنبه 14 مرداد 1389, 10:47 صبح
با سلام

من نیز مثل شما درگیر یک پروژه حسابداری هستم. من دارم روی یک نرم افزار حسابداری کار می کنم که شبیه همکاران سیستم می باشد.
اما من در حال تاسیس یک شرکت هستم و می خواهم برای فروش آن در شهرهای مختلف از شرکت های دیگر کمک بگیرم و نمایندگی بدهم.
به نظر من اگر شما می توانید نرم افزار را ایجاد نمایید و باید هزینه های تولید آن را خودتان تامین نمایید، نیازی نیست که با این شخص همکاری نمایید و پروژه ی آماده اتان را تقدیم ایشان نمایید . چرا که پس از پایان پروژه راحت تر از آنچه که فکر میکنید خواهید توانست آن را به فروش برسانید.

در ضمن عرف بازار در مورد پیدا کردن مشتری و تکثیر و توزیع آن در بازار، معمولا 40% سود را به توزیع کننده می دهند و بیشتر از آن صرف ندارد.

mostafa_shoakry
پنج شنبه 14 مرداد 1389, 11:17 صبح
به نظر من اگر شما می توانید نرم افزار را ایجاد نمایید و باید هزینه های تولید آن را خودتان تامین نمایید، نیازی نیست که با این شخص همکاری نمایید و پروژه ی آماده اتان را تقدیم ایشان نمایید . چرا که پس از پایان پروژه راحت تر از آنچه که فکر میکنید خواهید توانست آن را به فروش برسانید.

مشکل اصلی هم اینه ما اگه هزینه های اولیه رو داشتیم این کارو می کردیم.
یه چیزه دیگه هم هست و اون اینه که ایده ی طراحی این نرم افزار با پیشنهاد ایشون است و ما هم دلمون نمی خواد ایدشونو به اسم خودمون ثبت کنیم و گرنه خودمون اینو با شرکت های دیگه می تونستیم هماهنگ کنیم ولی این کار غیر پسندیده ای هست.
البته عزر می خوام ،جسارت نشه می دونم منظور شما این نبود. ولی به هر حال ایده و صاحب امتیاز طرح ایشونه. و ما هم دلمون نمی خواد که این اولین تجربه رو هم از دست بدهیم و هم خیلی خیلی ناشی گری کنیم.
همون طور که گفتند:تجربه را تجربه کردن بی تجربگی است!!:متعجب:

mostafa_shoakry
جمعه 15 مرداد 1389, 19:56 عصر
کسی دیگه ای نظری نداره.Please!!!

Mehdi6052
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 11:49 صبح
اون اینه که ایده ی طراحی این نرم افزار با پیشنهاد ایشون است و ما هم دلمون نمی خواد ایدشونو به اسم خودمون ثبت کنیم

به نظرم این حرف شما کمی عجیب است. چرا که یک نفر می خواهد از روی نرم افزار و طرح یک نفر دیگر کپی برداری کند و نرم افزار شبیه به آن را بسازد و شما این کار را طرح جدید می دانید که شایسته ی احترام گذاشتن است!!:متفکر:

نکته ی بعدی اینکه تا جایی که من می دانم هر کس که هم اکنون می خواهد نرم افزار حسابداری را طراحی نماید در مرحله ی اول به دنبال این است که نرم افزار خود را شبیه به سایر نرم افزارهای حسابداری پرفروش نماید تا فروش نرم افزار خود را گارانتی نماید، و این چیز جدیدی نیست که اسپانسر شما آن را ابداع کرده باشد.

و من به این خاطر به شما پیشنهاد دادم که نرم افزار را خودتان بسازید و بفروشید که این اسپانسر شما به شما گفته است که نرم افزار را خودتان و با خرج خودتان ایجاد نمایید و او آن را مفتکی صاحب شود و بفروشد. و اگر نرم افزار شما به فروش نرفت، این زحمت های شما است که به هدر خواهد رفت و اسپانسر شما هیچ ضرری نخواهد کرد.
ایشان حداقل باید به اندازه ی دستمزد چند ماهتان به شما کمک مالی نماید تا بشود گفت که در نرم افزار شما شریک هستند.

sa_ghaznavi
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 12:42 عصر
دوست عزیز پیشنهاد می کنم اصلا سراغ اینکار نرید چون بازار فروش نرم افزارهای حسابداری خیلی خرابه و تو بازار تا دلتون بخواد نرمافزارهای قوی ریخته که فروش رو خیلی سخت می کنه . مردم ترجیح می دند سراغ برنامه ای برند که اسم و رسم داشته باشه ، چون می خواند کل زندگی و حساب و کتابهاشون رو در این نرم افزار بریزند پس به سراغ نرم افزارهای تازه به دوران رسیده نمی رند .
من که اینا رو می گم برای اینه که تو یه شرکت حسابداری سه ساله که دارم برنامه نویسی می کنم و هنوز هم تموم نشده و برنامه خیلی قوی شده ولی فروش اون خیلی خیلی مشکله و اون سودی که انتظار دارید رو نداره .
موفق باشید

ایمان مدائنی
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 13:16 عصر
دوست عزيز اين يه ريسك بزرگه !:افسرده:

saeedalg
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 13:17 عصر
من باشم پروژه ای کار میکنم همون طور که ارژنگفت نسیه کار کردن اصلا درست نیست،
در ضمن مدت زمان گارانتی هم معمولا بین 3 ماه تا 1 ساله بسته به تندازه پروژه است، از اون به بعد هزینه هاش رو باید در قرار دادتون ذکر کنید، در صورتی که بخواید پروژه ای کار کنید هم دو راه دارید سورس رو بدید یا که ندید، که در صورت دادن سورس هزینش خیلی بیشتر میشه، یه نکته ای هم هست ارزون کار نکنید اگر انتظار غیر معقولی کارفرما داره بگذارید یه نفر که ادعا میکنه 1 ماهه واسش انجام میده انجام بده ضررش روببینه (هزینه اضافی کنه) و در انتها باز بیاد از شما بخواد که براش اون کار رو انجام بدید من نرخی که شورای عالی انفورماتیک برای سال 1389 در نظر گرفته رو تو یه تاپیک میذارم تا همه ببینند و قیمت اشتباه ندند.
در کل هم کار با کارفرما هر چی مستقل تر بشه راحتتره.

mostafa_shoakry
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 18:36 عصر
به نظرم این حرف شما کمی عجیب است. چرا که یک نفر می خواهد از روی نرم افزار و طرح یک نفر دیگر کپی برداری کند و نرم افزار شبیه به آن را بسازد و شما این کار را طرح جدید می دانید که شایسته ی احترام گذاشتن است!!:متفکر:

؟؟
حالا این به ما ربطی نداره که طرحش جدیده یا نه.اون این برنامه رو به ما گفته .حالا ما توش موندیم که انجامش بدیم یا نه.:متفکر:
در ضمن اگه برنامه نویسی از ما باشه در اون صورت ما هم باید یه مقداری سرمایه بزاریم یا نه؟
یا اون برنامه نویسی و وقتی که می زاریم همون سرمایه ماست؟
یا اینکه برای ما ریسکش خیلی بزرگه و ازش بی خیال شیم؟

behnam25214
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 22:35 عصر
به نظر من اگه به صورت پروژه ای باشه بهتره.!:متفکر:

armiin
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 23:10 عصر
منم الان درگیر یه پروژه شدم با این شرایط شما ، هنوز تموم نشده ولی در حال حاظر پشیمونم (30 درصد سود ) البته طرف هزینه هایی که داشته قبول کرده و تا الانم بد قولی نکرده . تنها دلیلیم که جا نزدم اخلاق خوبش بوده وگرنه خود پروژه برام اعصاب نذاشته :عصبانی++:
شایدم آخرش راضی باشم ولی این که پولی وسطش دستتو نمیگیره یه خورده احساس بدیه ! شما که میگی تازه کاری برای پروژه ای به این بزرگی (اگر بخواهید با شرکت های بزرگ رقابت کنید) حتما به یه برنامه نویس حرفه ای برای رفع اشکالاتون احتیاج دارید ، پس پولتونو یه جوریی بگیرید که براتون آخرش ضرر نداشته باشه ، یا اصلا قبول نکنید چون در غیر این صورت وسط پروژه فقط پشیمون هستید !
خلاصه سعی کنید به عاقبت من دچار نشید :لبخند:

Mehdi6052
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 00:06 صبح
دوست عزیز نمی خوام ناامیدت کنم اما لازمه که در مورد نرم افزارهای حسابداری یه چیزایی رو بدونی که ممکنه در تصمیم گیری انجام دادن یا ندادن پروژه کمکت کنه.

اولا نرم افزارهای حسابداری در ظاهر ساده به نظر می آیند، اما در نوع خود جزء پیچیده ترین نرم افزارها هستند، چرا که در نرم افزار حسابداری تمام اطلاعات به هم ربط دارند و از اطلاعات ساده،گزارشات بسیار پیچیده ساخته می شود.

ثانیا برای ایجاد این نرم افزارها به دانش بالایی در زمینه حسابداری نیاز است و بدون مشاوران مالی و طراحان مالی تقریبا امکان ندارد نرم افزار خوبی بیرون داد که خوشایند حسابداران باشد.
یادتان باشد من گفتم که هم اکنون روی نرم افزاری کار می کنم که شبیه همکاران سیستم است، این در حالی است که بنده نه تنها سالها برنامه نویس حرفه ای بوده ام، بلکه دارای لیسانس حسابداری نیز می باشم و با این حال حدود 1/5 سال است که نتوانسته ام قسمت حسابداری مالی آن را تمام نمایم(البته هم اکنون در حال اتمام است).

و مسئله فروختن نرم افزار را هم که دوستان به آن اشاره کردند.

بنابراین شما قرار است درگیر یک پروژه پیچیده شوید که نیاز به کار و زحمت فراوان دارد و ممکن است ماهها برای آن وقت بگذارید، به همین خاطر من فکر می کنم که باید در پایان کار پروژه مال شما باشد و سود اصلی را شما ببرید و الکی خود را درگیر اسپانسری که فقط می تواند به شما کمک فکری بدهد - نه پولی - نکنید.

Mohandes2009
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 23:28 عصر
به نظر من پروژه را قبول کن ولی هر وقت پشتیبانی خواست پول بگیر بابت مشکلاتی که پیش میاد و رفع عیب کن این بهتره!:چشمک:

mostafa_shoakry
یک شنبه 24 مرداد 1389, 09:24 صبح
یا اصلا قبول نکنید چون در غیر این صورت وسط پروژه فقط پشیمون هستید !
خلاصه سعی کنید به عاقبت من دچار نشید :لبخند:
ممنون از راهنمایی همه ی دوستان. با توجه به مطالعاتی که انجام دادیم.این واسه ی شروع برنامه نویسی لقمه ی خیلی بزرگی است و هم صحبت رقابت با شرکت های کوچک نیست.
و با توجه به تصمیمی که گرفتیم از انجام دادن این پروژه منصرف شدیم.:لبخندساده:

با تشکر از همه ی دوستان و استیدی که تجربه هاشونو در اختیار ما گذاشتن.:قلب: