PDA

View Full Version : درج نام مشتری از درون فرم دیگر در فرم جاری

sadegh1944
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 13:41 عصر
باسلام
در نمونه زیر در فرم فروش با کلیلک بر روی دکمه درج ؛ فرم مشتری باز مشه و با دابل کلیک برروی یک رکورد، کد شخص مربوطه در فیلدکد فرم فروش قرار میگیره (مثلا در موقعی که تعداد اسامی بسیار زیاد بوده و باید نام موردنظر رو با جستجو از یک فرم دیگه از بین اسامی و کدهای موجود پیدا و درج کرد) . حالا همین کار رو من میخوام در فرم خرید هم انجام بدم
لازم به ذکر است با توجه به اینکه تعداد مشتریان بسیار زیاد است من نمیخوام از کومبو استفاده کنم و میخوام که از یک فرم دیگه که داری جستجو هست(فرم مشتری) نام شخص رو در فرم خرید و فروش درج کنم .البته من میتونم دو تو فرم مشتری درست کنم یکی برای خرید و یکی برای فروش ولی با توجه به حجم زیاد مشتریان و تعداد زیاد فرمهایی که نیاز به کد مشتری دارند من میخوام اینکار رو با یک فرم مشتری انجام بدم بدین صورت که با تعریف یک متغیر در فرم مشتری بتوان اینکار در همه فرمهایی که نیاز به کد مشتری دارند انجام داد (مانند یک نمونه فرم تقویم در همین سایت که با تعریف یک متغیر (strdate ) و کلیک بر روی هر روز, تاریخ انتخابی در تکس باکس فرم مربوطه قرار میگیره)

mazoolagh
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 14:16 عصر
بطور کلی میتونین به روش زیر به هر کدوم از کنترلهای فرمهای باز دسترسی پیدا کنین:

FORMS!form_name!control_name

sadegh1944
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 14:44 عصر
همانطور که گفتم من فقط یک فرم مشتری دارم و برای استفاده از کد مذکور که در فرم فروش استفاده شده باید چندین فرم مشتری داشته باشم
دوستان لطف کنن نمونه را با شرایط بالا اصلاح کنند!

sajjad_kochekian
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 22:00 عصر
البته به این روش هم میشه.

Form_form1.text1
البته اگر می خواهید از رویداد ها به این روش استفاده کنید باید آن رویداد Public باشه.

Form_form1.text1.setfocus

sadegh1944
پنج شنبه 14 مرداد 1389, 11:07 صبح
سلام
دوستان اگه لطف کنند نمونه را اصلاح کنن ممنون میشم
چون هر چی از کدهای بالا استفاده کردم نتونستم اصلاحش کنم .یا حداقل کد رو بصورت کامل و دقیق بنویسند و بگن که تو کدوم رویداد و فرم کد رو بنویسم

amirzazadeh
شنبه 16 مرداد 1389, 12:35 عصر
سلام
دوستان اگه لطف کنند نمونه را اصلاح کنن ممنون میشم
چون هر چی از کدهای بالا استفاده کردم نتونستم اصلاحش کنم .یا حداقل کد رو بصورت کامل و دقیق بنویسند و بگن که تو کدوم رویداد و فرم کد رو بنویسم
سلام
درنمونه اصلاح شده بعداز انتخاب دكمه درج از ليست باكس باز شده روي نام مورد نظر دابل كليك كرده ونتيجه رو ببينيد.
............................
موفق باشيد