PDA

View Full Version : سوال: چگونگي كار SearchEngine ها روي صفحات aspx ؟

Modifier
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 17:03 عصر
سلام
من متا تگ ها مو با كد Add كردم به صفحاتم .. حالا موتورهاي جستجو چطوري اون رو پيدا مينكه ؟
يعني ميره كد c# رو اجرا ميكنه ؟

اگه از Db خونده باشم چي ؟

ممنون
ياعلي.

Future
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 18:02 عصر
این مثال رو نگاه کن.

http://weblogs.asp.net/dotnetstories/archive/2010/03/23/asp-net-4-0-meta-tags-and-search-engine-optimisation.aspx

aminghaderi
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 18:55 عصر
سلام
من متا تگ ها مو با كد Add كردم به صفحاتم .. حالا موتورهاي جستجو چطوري اون رو پيدا مينكه ؟
يعني ميره كد C#‎ رو اجرا ميكنه ؟

اگه از Db خونده باشم چي ؟

ممنون
ياعلي.
چرخه حیات صفحات پویا جواب سوال شماست؟!
صفحه شما با تمامی کد های Html و C# یا ... سمت سرور تبدیل شده به یک صفحه html ساده که به کاربر ارسال می شه.
حالا موتور جستجو هم شما تصور کنید یه کاربر هست که صفحه سایت شما رو از سرور درخواست کرده ، که در حقیقت هم به همین صورت هست اما یخورده پیچیده تر!
اما چطوری شما متاتگ رو به صورت کد به صفحه اضافه می کنی ، و ایا درست هست یا خیر بحثش فرق می کنه؟!
چون من شخصا ندیدم جایی که متاتگ رو پویا به صفحه اظافه کنند.

موفق باشی.

Saber_Fatholahi
پنج شنبه 14 مرداد 1389, 21:44 عصر
چرخه حیات صفحات پویا جواب سوال شماست؟!
صفحه شما با تمامی کد های Html و C#‎ یا ... سمت سرور تبدیل شده به یک صفحه html ساده که به کاربر ارسال می شه.
حالا موتور جستجو هم شما تصور کنید یه کاربر هست که صفحه سایت شما رو از سرور درخواست کرده ، که در حقیقت هم به همین صورت هست اما یخورده پیچیده تر!
اما چطوری شما متاتگ رو به صورت کد به صفحه اضافه می کنی ، و ایا درست هست یا خیر بحثش فرق می کنه؟!
چون من شخصا ندیدم جایی که متاتگ رو پویا به صفحه اظافه کنند.

موفق باشی.
سلام
اما من اضافه كردم
واقعا تاثير شگرفي توي گوگل داشت واسم
امروز سايت اپلود كردم فردا سايتم تويصفحه اول گوگل م اود
موفق باشيد

aminghaderi
جمعه 15 مرداد 1389, 00:42 صبح
سلام
اما من اضافه كردم
موفق باشيد

اما چطوری استاد فتح اللهی ؟؟؟
ممنون می شم یه توضیح کوچیک بفرمایید.

Saber_Fatholahi
جمعه 15 مرداد 1389, 13:38 عصر
سلام
گلم توي كد نويسي صفحه ات توي PageLoad يه متغير از نوع HtmlMeta تعريف كن و مقدار دهيش كن
بعد اونو به هدر صفحه ات اضافه كن
موفق باشي

daffy_duck376
جمعه 15 مرداد 1389, 15:23 عصر
در صورت امکان یه نمونه کد میگذارید؟

Alirs1
جمعه 15 مرداد 1389, 17:22 عصر
page.metakeywords="tag key";
page.metadescription="desc ";

si6arp
جمعه 15 مرداد 1389, 21:56 عصر
بحث جالب به نظر میاد . خیلی مفید هست . من به لینکی که جناب مهندس فرمودند رفتم و دقیقا همان کارهایی که گفته شده رو انجام دادم ولی متاسفانه هی اررور میده و میگه که یه همچین مقادیری وجود نداره .
در صورت امکان ما را با یک مثال راهنمایی بفرمایید. با تشکر

mohsen_f_b
جمعه 15 مرداد 1389, 22:29 عصر
سلام استادان و مهندسین بزرگوار
ببخشید که یک فرد میتدی یک پاسخ ارسال می کنه.
من از این روش استفاده کردم و نتیجه خوبی هم گرفنم.
البته این مثال به بانک وصل نیست و لی کاری نداره به بانک وصل کردنش.
این کل تجربه من بود که گفتم ممکنه به بحث کمک کنه.

موفق و پیروز باشید.

mmnoody2006
شنبه 16 مرداد 1389, 09:46 صبح
جالبه چون این بحث در تمام سایت های بزرگ وجود داره نمی شه که برای تمام صفحات جدا جدا
اینا رو قرار داد یا برای همه یکی باشه من خودم در پروه ای که دارم می نویسم این بخش رو کامل
کردم به این صورت که تایتل صفحات اصلی رو در یک فایل xml ذخیره کردم و از قسمت مدیریت
قابل تغییر هست ولی می خوام یک موتور تولید خودکار keyword درست کنم تا کلمات اصلی
هر مطلب رو خودش تشخیص بده و در دیتابیس همراه با مطلب ذخیره کنه .

chaalesh
شنبه 16 مرداد 1389, 10:01 صبح
مي توني همان طور كه دوستمان (آقاي Fatholahi) گفتند از روش زير استفاده كني

HtmlMeta hm1 = new HtmlMeta();

HtmlHead head = (HtmlHead)Page.Header;

hm1.Name = "keywords";
hm1.Content = "words that describe your web page";
head.Controls.Add(hm1);
راستي به description صدبرابر keyword اهميت بده
اين تگ ها تاثير بسزايي در بهينه سازي دارند - البته اگر مرتبط با محتواي صفحه باشند
تگ description را يك يا چند جمله كوچك درباره محتواي صفحه وارد كن و از description هاي تكراري توي سايتت دوري كن

reza6966
جمعه 09 مهر 1389, 19:27 عصر
نوشته شده توسط chaalesh http://barnamenevis.org/forum/images/buttons/viewpost.gif (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=1059477#post1059477)
مي توني همان طور كه دوستمان (آقاي Fatholahi) گفتند از روش زير استفاده كني
کد:
HtmlMeta hm1 = new HtmlMeta(); HtmlHead head = (HtmlHead)Page.Header; hm1.Name = "keywords"; hm1.Content = "words that describe your web page"; head.Controls.Add(hm1);
راستي به description صدبرابر keyword اهميت بده
اين تگ ها تاثير بسزايي در بهينه سازي دارند - البته اگر مرتبط با محتواي صفحه باشند
تگ description را يك يا چند جمله كوچك درباره محتواي صفحه وارد كن و از description هاي تكراري توي سايتت دوري كن

ممنون دوست عزیز
این کد ها رو باید در page_load صفحه بذاریم ؟؟؟ در قسمت head صفحه چی باید قرار دهیم ؟؟؟؟
ممنون می شم راهنمایی کنید :ناراحت:

صادق صدقی
جمعه 09 مهر 1389, 23:48 عصر
سلام
تورو خدا این بحث رو ادامه بدید
مشکله خیلی ازماهاست

سایت برنامه نویس رو من یک پست می زارم
بلافاصله بعداز اون می رم تویه گوگل سرچ می کنم هست
شیوه کاره سایت رو دوستان شرح بدن
آیا به خاطره بازدید های بالالی سایته که مطلاب زود به روز می شه تویه گوگل یا نه؟
کدنویسیه

chaalesh
شنبه 10 مهر 1389, 08:33 صبح
در head صفحه چیز اضافه کردنی نداریم
این کد ها را در page_load قرار بدید
برای ارتباط با دیتابیس هم ربطی به این موضوع نداره . شما چطور متن یک مقاله رو از دیتا بیس می خونی توی صفحه نمایش می دی
تگ های مقاله رو هم توی دیتابیس داشته باش . بخون و با این کدها به head اضافه کن
حواستون باشه description تکراری برای صفحات مضر است
keyword ارزشی ندارد
description حداکثر یک پاراگراف کوچک باشد. توضیحی . قابل فهم و نمایش برای انسان و موتور، نه فقط برای موتور. دارای ارتباط با محتوای صفحه باشد
تگ های دیگری نیز در head می تونید قرار بدید که تاثیر seo بالایی دارند ولی بعد از تگ title ، تگ description دارای بیشترین تاثیر می باشد

alonemm
شنبه 10 مهر 1389, 13:08 عصر
سلام:
کلا صفحه ای در گوگل دارای بالاترین ارزش هست که :
مثلا کاربری سرچ کنه مجید:
1- در تگ title وجود داشته باشه.
2-در متا تگ kywords وجود داشته باشه.
3- در متا تگ description وجود داشته باشه.
4- در بین تگ body هم وجود داشته باشه.
5- تعداد بازدید صفحه بالا باشه.

این موارد باعث میشه که اولویت یک صفحه نصبت به صفحه دیگر بیشتر بشه و در ردیف اول نمایش پیدا کنه.

و حتما باید به موارد spaming گوگل هم توجه کنید.

reza6966
شنبه 10 مهر 1389, 15:05 عصر
برای ارتباط با دیتابیس هم ربطی به این موضوع نداره . شما چطور متن یک مقاله رو از دیتا بیس می خونی توی صفحه نمایش می دی
تگ های مقاله رو هم توی دیتابیس داشته باش . بخون و با این کدها به head اضافه کن

ممنونم
منظورتون از اینکه تگ های مقاله رو هم توی دیتابیس داشته باش بخون و با این کدها به head اضافه کن
چیه ؟؟؟؟

unishomal
سه شنبه 27 مهر 1389, 17:12 عصر
سلام
اما من اضافه كردم
موفق باشيد

سلام

منم یه همچین مشکلی دارم با این تفاوت که من نمی دونم ادمین پورتالم چه محتواییو وارد میکنه که من از اون کی ورد انتخاب کنم در ثانی seo مهمتر از اونیه که بسپرم به admin یعنی یه text box بزارم تا admin کلمه کلیدیه محتواشو وارد کنه!

لطفا راهنمایی کنید،مهندس فتح الله زاده شما دست مارو بگیر لااقل...از دوستان دیگه هم همین انتظارو دارم...
ممنون

majnun
سه شنبه 27 مهر 1389, 17:33 عصر
سلام

منم یه همچین مشکلی دارم با این تفاوت که من نمی دونم ادمین پورتالم چه محتواییو وارد میکنه که من از اون کی ورد انتخاب کنم در ثانی seo مهمتر از اونیه که بسپرم به admin یعنی یه text box بزارم تا admin کلمه کلیدیه محتواشو وارد کنه!

لطفا راهنمایی کنید،مهندس فتح الله زاده شما دست مارو بگیر لااقل...از دوستان دیگه هم همین انتظارو دارم...
ممنون

شما برای هر پست یک فیلد میزاید به اسم کی ورد بعد هنگام نمایش پست متاتگ ها رو با اون مقدار دهی میکنید ...

unishomal
سه شنبه 27 مهر 1389, 18:08 عصر
ممنون که پاسخ دادی،اگه سوالمو با دقت بیشتری می خوندی متوجه می شدی که این روش به ذهنم رسید مشکلم با این روش هم مطرح کردم..دنباله یه الگوریتم قویترم،همینطور که گفتم نمی خوام seo رو به admin بسپرم....حتما روش های بهتری هم هست واسه پورتالا....
من دنبال اون الگوریتم هام....

chaalesh
سه شنبه 27 مهر 1389, 19:21 عصر
1- من نفهمیدم شما دنبال keyword هستی یا description ?
چون keyword که توی seo تاثیری نداره. این description هستش که اهیمت فراوانی داره- البته بعد از title

2- من توصیه می کنم برای description یک کادر قرار بدی و به admin آموزش بدی که توش چی بنویسه. من خودم حتی آدرس url رو هم در اختیار admin قرار می دم.( نکته : استفاده از کلمات فارسی در آدرس دهی توصیه نمی شود. لطفا شروع به بحث نکنید که الان همه با utf-8 سازگارند و ..... استفاده از آدرس غیر لاتین ، علی الخصوص با دو زبان، در url از نظر Seo مناسب نیست )

3- به admin یاد بده : کی پست بزنه . چجوری عنوان برای پست انتخاب کنه. پاراگراف اول را با چی شروع کنه
. به جای چه عباراتی از چه عباراتی استفاده کنه و ....

unishomal
سه شنبه 27 مهر 1389, 19:45 عصر
[quote=chaalesh;1130847]1- من نفهمیدم شما دنبال keyword هستی یا description ?
چون keyword که توی seo تاثیری نداره. این description هستش که اهیمت فراوانی داره- البته بعد از title

مهم الگوریتمه،کی ورد یه مثال بود دوست من!پس این راه بهترین راه موجوده به عقیده شما؟

2- من توصیه می کنم برای description یک کادر قرار بدی و به admin آموزش بدی که توش چی بنویسه. من خودم حتی آدرس url رو هم در اختیار admin قرار می دم.( نکته : استفاده از کلمات فارسی در آدرس دهی توصیه نمی شود. لطفا شروع به بحث نکنید که الان همه با utf-8 سازگارند و ..... استفاده از آدرس غیر لاتین ، علی الخصوص با دو زبان، در url از نظر Seo مناسب نیست )

3- به admin یاد بده : کی پست بزنه ؟؟=> متوجه نشدم؟!!!!!

چجوری عنوان برای پست انتخاب کنه ؟!=>
مثلا عناوینی که عمومیت ندارن و در متن چند بار تکرار شده؟!!!!!

. پاراگراف اول را با چی شروع کنه؟=> شروع با کلمات کلیدی؟!!!!!

. به جای چه عباراتی از چه عباراتی استفاده کنه و ....=> اینم نگرفتم؟!

در پایان ممنون

chaalesh
چهارشنبه 28 مهر 1389, 11:40 صبح
بازه های زمانی در پست کردن مهم می باشد. هم خود زمان هم پریود انجام این کار

منظور از چگونگی انتخاب عنوان : یک مثال "فروش سیم کارت مخابرات آغاز شد" و یا "شروع فروش سیم کارت" و یا "سیم کارت همراه اول به بازار آمد" کدام یک بهترند. البته از نظر seo؟
من توصیه می کنم از این عنوان استفاده شود "همراه اول سیم کارت می فروشد"
چرا کلمه همراه اول در ابتدا می باشد؟ در انتخاب عناوین از کلماتی که بیشتر مورد جستجوست استفاده شود.

پاراگراف اول رو سعی کنید بیشتر از Seo بهره ببرید. علی الخصوص در شروع پاراگراف. با مهمترین کلماتتان شروع کنید.

عبارات زیادی با یکدیگر هم معنی هستند ولی دارای رتبه جستجو شوندگی یکسانی نیستند.
چی گفتم "جستجوشوندگی" !!!