PDA

View Full Version : سوال: نرم افزار حسابداری چند سطحی ( ارتقاء نرم افزار حسابداری فروشگاهی)؟ ( مشورت ،نحوه کار، سناریو )

ostovarit
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 17:14 عصر
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز

قسمت اول =================================================
من مدتی است که روی یک نرم افزار حسابداری و انبارداری کار میکنم ... در طول این مدت جستجو های زیادی کردم نرم افزار رو به افراد زیادی از جمله حسابدار ها نشون دادم نظرات همه رو پرسیدم ، نرم افزارهای زیادی رو دیدم و بهترین روش ها رو پیاده سازی کردم و ...

امروز نرم افزار رو به یک شرکت حسابرسی بردم و نظر اونها این بود که نرم افزار من بیشتر مناسب فروشگاه ها و مغازه ها هست و شرکت ها نیاز به نرم افزار حسابداری چند سطحی برای تعریف حسابها دارند ...

من برنامه نویس هستم حسابدار نیستم و علم نوشتن سناریو حسابداری چند سطحی رو فعلا ندارم بنابراین تصمیم به مطالعه در این مورد گرفتم ...

حالا دوستان عزیز که اطلاعاتی در مورد حسابداری چند سطحی (مثلا چهار سطح) دارند لطف کنند :

- سناریو در این زمینه دارید ارائه کنید ممنون میشم؟( یعنی معرفی سطوح مختلف حساب : دفتر معین دفتر کل روزنامه حساب تفضیلی و...)

- کتابهایی که به زبان ساده و کوتاه این موضوع رو توضیح داده باشند اگر میشناسید نام ببرند (یعنی مفاهیم حسابداری و دسته بندی حسابها رو بگه)؟

- و به نظر شما اگر این ورژن رو تحت عنوان حسابداری وانبار داری فروشگاهی به بازار عرضه کنم و بعدا یک ورژن شرکتی(متوسط) به بازار ارئه بدم مناسب هست یا اینکه از اول کار رو قوی به بازار ارائه کنم؟ ( یعنی ورژن شرکتی) دلایلتون رو هم بفرمایید....

قسمت دوم =================================================

با تشکر از همه ی دوستانی که در بحث شرکت کردنند ... پاسخ سوالاتم رو تقریبا گرفتم ... دوستانی هم که سوالاتی مشابه من دارند و یا قصد نوشتن یک سیستم حسابداری رو دارند این تاپیک رو مطالعه کنند.

تصمیم دارم برای فروشگاه تا دو سطح حسابداری پیاده سازی کنم... سوالات جدیدی ذهن من رو به خودش مشغول کرده که چون مرتبط به همین موضوع است در همینجا مطرح میکنم:

- یک حسابرس چه فعالتهایی رو انجام میده ؟ من قصد دارم که کاربر بتونه فعالیت های روز مره رو در نرم افزار ثبت کنه ( فاکتور ها ورود خروج کالا ثبت کالا وحقوق و هزینه ها و ...) و این رو میدونم که هر سندی که کاربر ثبت میکنه یک سند هم باید طبق سطوح تعریف شده توسط حسابرس ثبت بشه و در اختیار حسابرس قرار بگیره ... حالا فعالیت هایی که حسابرس میتونه روی اون سند انجام بده چیه ؟

-به نظر شما ایجاد دو سطح برای حسابداری فروشگاه کافیه یا نیاز به سطوح بیشتری است؟

قسمت سوم============================================ =====

با تشکر از دوستان در قسمت اول متوجه شدم که به سطوح مختلف حسابداری نیاز هست و نرم افزارم در چه حدیه و کم و کاستی هایی داره .... و بعد با فعالیتهایی که یک حسابدار ( که بیشتر اپراتور هست تا حسابدار) و بعد حسابرس انجام میده و نیازهایی که دارند اشنا شدم ..... در حال حاضر هم یک حسابدار باهام همکاری میکنه به صورت مستمر و در حال تعریف سطوح برای نرم افزار و طبقه بندی رویداد های مالی هستم اگر مشکلی بود مطرح میکنم .

در آخر بعد از اتمام نرم افزار تجربیاتم رو که در این مدت زمانی کسب کردم و خواهم کرد رو در این تاپیک مینویسم تا دوستانی که مسیری مشابه مسیر منو طی میکنن استفاده کنند.

قسمت چهارم======================================== =========

روش های تبلیغاتی و بازاریابی که به ذهنتون میرسه رو بفرمایید اگر هم تجربه ای هم در هر مورد دارید مقداری توضیح بدهید ؟

از تجربیات، نظرات و راهنمایی های شما عزیزان تشکر میکنم

ایمان مدائنی
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 17:22 عصر
عزيز من چند تا برنامه حسابداري نوشتم !
شما اگه ميتونيد برنامتونو آپلود كنيد اينجا تا دوستان راجبش نظر بدن !
ميدونيد بايد تمام جزئيات بررسي بشه !
اگه هم دوست نداريد برنامه رو بزاريد اينجا ، توضيحاته كاملي درباره اش بديد !
فقط مهم اينه كه برنامه بايد يه مدتي تست بشه بعد برسه دست مشتري و گر نه اگه برنامه بعد از مدتي دست مشتري به مشكل بخوره ديگه برنامه ات رو نمي خواد !
اين اتفاق براي من افتاد ، برنامه يه باگ خيلي جزئي داشت و لي مشتري برنامه رو ديگه نخواست !
موند رو دستم !

با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز

من مدتی است که روی یک نرم افزار حسابداری و انبارداری کار میکنم ... در طول این مدت جستجو های زیادی کردم نرم افزار رو به افراد زیادی از جمله حسابدار ها نشون دادم نظرات همه رو پرسیدم ، نرم افزارهای زیادی رو دیدم و بهترین روش ها رو پیاده سازی کردم و ...

امروز نرم افزار رو به یک شرکت حسابرسی بردم و نظر اونها این بود که نرم افزار من بیشتر مناسب فروشگاه ها و مغازه ها هست و شرکت ها نیاز به نرم افزار حسابداری چند سطحی برای تعریف حسابها دارند ...

من برنامه نویس هستم حسابدار نیستم و علم نوشتن سناریو حسابداری چند سطحی رو فعلا ندارم بنابراین تصمیم به مطالعه در این مورد گرفتم ...

حالا دوستان عزیز که اطلاعاتی در مورد حسابداری چند سطحی (مثلا چهار سطح) دارند لطف کنند :

- سناریو در این زمینه دارید ارائه کنید ممنون میشم؟( یعنی معرفی سطوح مختلف حساب : دفتر معین دفتر کل روزنامه حساب تفضیلی و...)

- کتابهایی که به زبان ساده و کوتاه این موضوع رو توضیح داده باشند اگر میشناسید نام ببرند (یعنی مفاهیم حسابداری و دسته بندی حسابها رو بگه)؟

- و به نظر شما اگر این ورژن رو تحت عنوان حسابداری وانبار داری فروشگاهی به بازار عرضه کنم و بعدا یک ورژن شرکتی(متوسط) به بازار ارئه بدم مناسب هست یا اینکه از اول کار رو قوی به بازار ارائه کنم؟ ( یعنی ورژن شرکتی) دلایلتون رو هم بفرمایید....

پیشاپیش از تجربیات، نظرات و راهنمایی های شما عزیزان تشکر میکنم
اگه خواستي ميتونم چند تا نرم افزار حسابداري سورس باز برات بفرستم !

ostovarit
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 17:48 عصر
عزيز من چند تا برنامه حسابداري نوشتم !
اگه هم دوست نداريد برنامه رو بزاريد اينجا ، توضيحاته كاملي درباره اش بديد !
فقط مهم اينه كه برنامه بايد يه مدتي تست بشه

ممنون دوست عزیز از جوابها
توضیحات کلی رو براتون مینویسم:
نرم افزار در حال حاضر تمامی بخشهای زیر رو دارا هست :

- اطلاعات ثبتی : خریدار و فروشنده، کارمند و بازاریاب، کالا، اموال، خدمات
- انبار داری: معرفی انبار ، معرفی گروه فرعی کالا ، معرفی گروه اصلی و انتقال کالا بین گروه ها و مدیریت کامل این بخش
- اطلاعات بانکی: حسابها ، انتقال موجودی، واریز و برداشتها ، مدیریت چکها
- عملیات بازرگانی: فاکتور خرید فروش مرجوعی پیش فاکتور مدیریت فاکتورها
- پرداخت و دریافت ها: صدور چک ، خرج چک، دریافت چک، دریافت و پرداخت نقدی، کارت بانک، حواله، کسر از حساب و مدیریت موجودی صندوق
- حقوق وهزینه ها: معرفی هزینه ، پرداخت هزینه ( نقد و چک ) ، پرداخت حقوق کسر از حقوق اضافات کسر بابت بیمه و ...
- گزارشات : 20 نوع گزارش با امکان فیلتر
- نمودارها : 10 نوع نمودار
- ابزارها : تقویم ماشین حساب و ...
- تنظیمات : پرینتر طراحی فاکتور کلیدهای میانبر و...

امکان تعریف چند کاربر و فروشگاه وجود دارد ... امکان سوئیچ بین سالهای مالی وجود دارد ... خروجی از جدول ها به فرمتهای مختلف مثل اکسل و ... از جمله امکانات نرم افزار هست... امکان کار با بارکد خوان ... فیلتر اطلاعات تمامی جدول ها ... ویرایش تمامی اطلاعات فاکتور ها و چکها و...

در مدت نوشتن نرم افزار هم بارها توسط خودم تست شده که البته میدونم این تست اساسی و کافی نیست ... برای تست سه ماه الی 5 ماه در نظر گرفتم

اگر اون حسابداری های متن باز رو هم لطف کنید ممنون میشم من سی شارپ کار میکنم ...

Arash_janusV3
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 18:20 عصر
سلام

این برنامه با این مشخصات به درد موسسات نمی خوره اگر خواستی برای موسسات برنامه پیاده کنی باید از اول حساب شده کار کنی برنامه برای موسسات فقط چند سطحی نیست تعریف کدینگ و ثبت سند حسابداری و ایجاد گزارشات پویا و تعریف مراکز هزینه ها و ...
موسسات می بایست از نرم افزارهای با قابلیت یکپارچه بودن استفاده کنند یعنی شما نرم افزار مالی و انبارداری و فروش و حقوق و دستمزد را جداگانه بنویسی و بیایید اینها رو با ثبت سند حسابداری به هم پیوند بدی و همه سندها رو به حسابداری مالی ارتباط بدی و در اونجا گزارشات متنوعی رو ایجاد کنی

با پست زدن اینجور پروژه ها قابل انجام نیست نه تنها یک کار تیمی بلکه حدود 5 سال هم زمان می خواد که به نتیجه برسونی
درخدمتم

ostovarit
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 18:26 عصر
سلام

این برنامه با این مشخصات به درد موسسات نمی خوره اگر خواستی برای موسسات برنامه پیاده کنی باید از اول حساب شده کار کنی برنامه برای موسسات فقط چند سطحی نیست تعریف کدینگ و ثبت سند حسابداری و ایجاد گزارشات پویا و تعریف مراکز هزینه ها و ...
موسسات می بایست از نرم افزارهای با قابلیت یکپارچه بودن استفاده کنند یعنی شما نرم افزار مالی و انبارداری و فروش و حقوق و دستمزد را جداگانه بنویسی و بیایید اینها رو با ثبت سند حسابداری به هم پیوند بدی و همه سندها رو به حسابداری مالی ارتباط بدی و در اونجا گزارشات متنوعی رو ایجاد کنی

با پست زدن اینجور پروژه ها قابل انجام نیست نه تنها یک کار تیمی بلکه حدود 5 سال هم زمان می خواد که به نتیجه برسونی
درخدمتم

حق با شماست حالا با توجه به قسمتهایی که نرم افزار فعلی من داره و با توجه به اینکه الان نرم افزارهایی در بازار با این خصوصیت که شما میفرمایید وجود دارند که میشه از اونها الگو گرفت آیا نوشتن چنین چیزی واقعا پنج سال زمان میبره؟

من میتونم از قسمتهایی که الان نوشتم و ایجاد کردم و بینشون ارتباط برقرار کردم ( مثل ثبت فاکتور و ارتباط با حساب مشتری و موجودی کالا ) استفاده کنم و تعریف کدینگ و ثبت سند حسابداری و ایجاد گزارشات پویا و تعریف مراکز هزینه ها و ...رو به نرم افزارم اضافه کنم؟
یا باید از پایه دوباره بنویسم؟
یعنی اینو به عنوان نرم افزار فروشگاهی ارائه بدم یک نرم افزار از پایه برای این کار بنویسم که خصوصیاتی که شما گفتید رو داشته باشه؟

ostovarit
پنج شنبه 14 مرداد 1389, 15:58 عصر
iman_lovely666 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=125609) اقا این نرم افزار های اپن سورس چی شد ! ! ! ؟

Arash_janusV3 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=118123) سوالات من همچنان بی جواب مونده !

دوستان لطفا در این بحث شرکت کنید و نظراتتون رو بگید...

Arash_janusV3
یک شنبه 17 مرداد 1389, 18:30 عصر
سلام
بله همون طور که شما هم گفتید این نرم افزار فقط برای فروشگاه خوبه البته هنوزم در حد فروشگاه نشده چرا که یه سری اتفاقاتی در حین کارکردن برنامه می افته و یا با یه سری کم و کسری هایی مواجه میشن که باید آنها را حل و یا اضافه کرد من هنوز در ایران نرم افزار کامل و بدون نقص ندیدم و هرکسی ادعا کنه قطعا از بی تجربگی خودش هستش

شما به جمع آوری اطلاعات زیادی در خصوص حسابداری دارید و به نظر من از اول می بایست برنامه رو نوشت و این هم بگم که بستگی به قابلیت برنامه نویسی شما هم داره

شما اولین کاری که انجام می دهید فروشگاهی را به حد استفاده از نظر تست و چاپ و گزارشات برسونید بعد بازهم در خدمتتون هستم

FastCode
یک شنبه 17 مرداد 1389, 19:57 عصر
در ایران نرم افزار کامل و بدون نقص ندیدم و هرکسی ادعا کنه قطعا از بی تجربگی خودش هستش
آی گفتی.
من خودم برنامه حسابداری از همین حدی که تعریفش رو خوندیم تا خیلی ضعیفتر و تا اون چیزی که ایشون میخواد بهش برسه نوشتم,ولی خودم قبول دارم که مشکل داره.(دروغ چرا؟)
به نظر من بهترین کاری که میتونید بکنید همون redesign و rewrite هستش.

ostovarit
دوشنبه 18 مرداد 1389, 00:32 صبح
آی گفتی.
من خودم برنامه حسابداری از همین حدی که تعریفش رو خوندیم تا خیلی ضعیفتر و تا اون چیزی که ایشون میخواد بهش برسه نوشتم,ولی خودم قبول دارم که مشکل داره.(دروغ چرا؟)
به نظر من بهترین کاری که میتونید بکنید همون redesign و rewrite هستش.

با توجه به توضیحاتی که من دادم و البته خیلی مختصر بود ... امکانات زیادی در برنامه جا دادم... حتی سخت افزار هم برای یک سری امکانات ساختم و ... گزارشات و نمودارهای کاملی هم داریم از بقیه کم نداریم بیشتر هم داریم ... در عین حال مدیریت شده و بهجا که کاربر گیج نشه و استفاده ازش اسون باشه شما فکر میکنید بازده مالی چنین نرم افزاری چطور خواهد بود برای بازاریابی و تبلیغاتش چه کنم و کلا راهنمایی و نظری که بتونه به من کمک بکنه با توجه به اینکه شما با تجربه هم هستید بفرمایید ممنون میشم ؟؟؟

ostovarit
دوشنبه 18 مرداد 1389, 00:37 صبح
سلام
بله همون طور که شما هم گفتید این نرم افزار فقط برای فروشگاه خوبه البته هنوزم در حد فروشگاه نشده چرا که یه سری اتفاقاتی در حین کارکردن برنامه می افته و یا با یه سری کم و کسری هایی مواجه میشن که باید آنها را حل و یا اضافه کرد

آیا مطلب خاصی مد نظرتون هست یا در کل منظورتون که بخشهایی باید کم یا زیاد بشه؟
هر چیزی که میتونه این نرم افزار رو در حد یک نرم افزار فروشگاهی خوب کامل کنه بفرمایید من اضافه میکنم ...
یا مطلبی که بقیه نرم افزار ها ندارند و به نظر مشا باشه بهتره ...

با تشکر

Arash_janusV3
دوشنبه 18 مرداد 1389, 17:30 عصر
سلام

نکته ای که باید بهش توجه زیادی کرد اینکه نرم افزار به طور جدی و کامل تست بشه و بعد از اون صحت اطلاعات دقیق باشه و نرم افزار رو به 2 یا 3 شرکت یا فروشگاه ارائه بدبد تا آنها هم اطلاعاتشون رو بریزن که به نظر من رایگان بدبد تا در صورت بروز مشکلات از شما توقع آن چنانی نداشته باشند
اشتباهی که خیلی ها مرتکب می شند اینکه تا یه نرم افزار آماده می کنند اولین فکری که به ذهنشون می رسه اینکه توزیع کنند در صورتی نرم افزارهایی که به صورت پکیج در بازار ارائه می شه ارزش ذاتی نداره و فقط جنبه تبلیغ داره و هیچ حسابی برای اطمینان بودن نرم افزار وجود نداره شما می بایست نرم افزار تون رو دونه دونه مشتری پیدا کنید و طرف قراردادش هم خودتون باشید با این روش یه مقدار مشتری هم خیالش راحت تره
برای فروش چند تا خصوصیت لازمه
صبر مهربان شکیبا مودب خونسرد دست و دل باز شخصیت خوش قول خلاصه باید عالی باشی
امیدوارم تونسته باشم اندک کمکی کرده باشم

ostovarit
دوشنبه 18 مرداد 1389, 17:43 عصر
صبر مهربان شکیبا مودب خونسرد دست و دل باز شخصیت خوش قول خلاصه باید عالی باشی
امیدوارم تونسته باشم اندک کمکی کرده باشم

با تشکر از نظرات خوب و سازنده ای که دادید ... مطالبی که فرمودید کاملا به نظر بنده درسته ... و از شما و دیگر عزیزانی که در این بحث شرکت کردند و تجربیاتشون رو در اختیار دیگران قرار میدهند ممنونم ...

FastCode
دوشنبه 18 مرداد 1389, 23:05 عصر
با توجه به توضیحاتی که من دادم و البته خیلی مختصر بود ... امکانات زیادی در برنامه جا دادم... حتی سخت افزار هم برای یک سری امکانات ساختم و ... گزارشات و نمودارهای کاملی هم داریم از بقیه کم نداریم بیشتر هم داریم ... در عین حال مدیریت شده و بهجا که کاربر گیج نشه و استفاده ازش اسون باشه شما فکر میکنید
امکان نداره.
فقط همین مقدار میگم.

بازده مالی چنین نرم افزاری چطور خواهد بود برای بازاریابی و تبلیغاتش چه کنم و کلا راهنمایی و نظری که بتونه به من کمک بکنه با توجه به اینکه شما با تجربه هم هستید بفرمایید ممنون میشم ؟؟؟
بازده مالی شما اگر ارزون بفروشید و چند تا reseller داشته باشید میتنه در صورت مدیریت فروش مناسب خیلی بهتر از یه برنامه بهتر از شما باشه.ولی نکته مهم اینه که مدیریت داشته باشید.

ostovarit
سه شنبه 19 مرداد 1389, 12:31 عصر
امکان نداره.
فقط همین مقدار میگم.

با سلام و تشکر از توجهتون ...
من توجه منظورتون نشدم چی امکان نداره؟؟

FastCode
سه شنبه 19 مرداد 1389, 12:50 عصر
با سلام و تشکر از توجهتون ...
من توجه منظورتون نشدم چی امکان نداره؟؟
اون چیزهایی که از امکانات گفتید.
به این رابطه توجه کنید:
performance*tools=ease of use
خب اون چیزی که شما میگی امکان نداره

behbahb
سه شنبه 19 مرداد 1389, 13:49 عصر
دوست عزيز با سلام
من خودم نزديك 10 سال است كه كار حسابداري مي كنم و در زمينه برنامه نويس نيز تا حدودي سر در مي آرم اگه بخواي قدم به قدم برنامه را تجزيه و تحليل كني در خدمت هستم

ostovarit
سه شنبه 19 مرداد 1389, 14:07 عصر
دوست عزيز با سلام
من خودم نزديك 10 سال است كه كار حسابداري مي كنم و در زمينه برنامه نويس نيز تا حدودي سر در مي آرم اگه بخواي قدم به قدم برنامه را تجزيه و تحليل كني در خدمت هستم

با تشکر از پیشنهادتون ... امیدوارم بتونیم با هم همکاری داشته باشیم ... یک پیام خصوصی برای شما ارسال کردم ...

behbahb
سه شنبه 19 مرداد 1389, 14:19 عصر
دوست عزيز با سلام
اميدوارم در كارتان موفق باشيد
من تازه عضو شده ام و نمي توانم برايتان پيغام بفرستم لطفا ايميلتان را بفرستيد

tdkhakpur
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 16:22 عصر
سناریو در این زمینه دارید ارائه کنید ممنون میشم؟( یعنی معرفی سطوح مختلف حساب : دفتر معین دفتر کل روزنامه حساب تفضیلی و...)

لیست نرم افرار شما را وقتی نگاه میکردم مشخص نشد این نرم افزار مختص چه سازمانی هست؟
ولی اگر همه این بندها را در قالب یک نرم افزار ارائه میدید با توضیحاتی که شما دادی از لحاظ کاربرد چیزی کم نداره فقط می مونه راحتی استفاده از نرم افزار یا به عبارتی کاربر پسند بودن نرم افزارتان.
اگر میتونستید یک دموی کوچیک از بخش حقوق و هزینه ها ارسال کنید بهتر میشد نظر داد.
ولی در مورد اینکه دفتر کل و یا معین و یا تفصیلی به چه صورت باید تحلیل شود باز به نوع و روش کار شما و همچنین طراحی جداول حسابداری دارد.
ضمنا از چه دیتابیسی استفاده میکنید؟ داخل نرم افزار بیان کردید که چند کاربر را پشتیبانی میکنه یعنی داخل LAN هم جواب میده؟

ostovarit
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 16:28 عصر
لیست نرم افرار شما را وقتی نگاه میکردم مشخص نشد این نرم افزار مختص چه سازمانی هست؟
ولی اگر همه این بندها را در قالب یک نرم افزار ارائه میدید با توضیحاتی که شما دادی از لحاظ کاربرد چیزی کم نداره فقط می مونه راحتی استفاده از نرم افزار یا به عبارتی کاربر پسند بودن نرم افزارتان.
اگر میتونستید یک دموی کوچیک از بخش حقوق و هزینه ها ارسال کنید بهتر میشد نظر داد.
ولی در مورد اینکه دفتر کل و یا معین و یا تفصیلی به چه صورت باید تحلیل شود باز به نوع و روش کار شما و همچنین طراحی جداول حسابداری دارد.
ضمنا از چه دیتابیسی استفاده میکنید؟ داخل نرم افزار بیان کردید که چند کاربر را پشتیبانی میکنه یعنی داخل LAN هم جواب میده؟

هدف من فروشگاه ها مغازه ها شرکتها و اصنافی از این قبیل بود و قصد داشتم بعد از این یک نسخه کارخانجات طراحی کنم و محاسبات پیشرفته که متوجه شدم بحث حسابرسی هم داریم که مد نظر شرکتها و کارنجات هست و بدون اون نرم افزار ارزش انچنانی برایشنان ندارد ...

از نظر کاربر پسند بودن به هر حسابداری که نشون دادم از من خواسته که بعد از اتمام کار خبر بدم تا یک نسخه خریداری کنه از این نظر خیالتان راحت باشه ...

دیتابیس SqlServer2005 هست و نسخته تحت شبکه رو هنوز طراحی نکردم ولی در برانامه بعدی خواهد بود ... منظور از چند کاربر بودن تعریف کاربر های متعدد هست که هر کس با یوزر و رمز خود لاگین میشه و برای مثال فعالیت هایی که انجام میده در صفحه ای به نام وقایع نمایش داده میشه با نام کاربری خودش ... دسترسی های متنوع برای هر یوزر و ...

e.shahidifar
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 08:21 صبح
با سلام ، دوست عزیز اگه شما می خواهید به نرم افزارتون یک سیستم حسابداری هم اضافه کنید و می خواهید که با بقیه سیستم ها یکپارچه باشه، بایستی روی تمام سیستم های دیگرتون بازنگری داشته باشد و بحث صدور سند رو ببینید. در ضمن حتماً می دونید که قسمت فروش از قسمت انبار و حسابداری انبار مجزاست. البته من توی توضیحاتی که در خصوص نرم افزار ارائه داده بودید بخش انبار تفکیک شده رو ندیدم. ( انبار تعدادی : رسید و حواله ، انبار ریالی : خرید و حساب مشتری و بهای تمام شده - فروش : بازخوانی از حواله فروش سیستم انبار و قیمت فروش و حساب مشتری )
به هر حال چون اینجانب حدود یازده سال سابقه حسابداری دارم و یه مقدار خیلی کمی هم از برنامه نویسی سر در میارم ( تواکسس برنامه می نویسم ) اگه سئوالی داشتین در خدمتتون هستم.

hamid.shekasteh
جمعه 22 مرداد 1389, 13:56 عصر
در ابتدا به نظر من همین نرم افزار حسابداری،انبارداری فروشگاهی رو کامل تر به بازار بدین و این موارد رو هم اگر نداره بهش اضافه کنید خوبه:

کم کردن تخفیف و اضافه کردن مالیات و عوارض با هر درصدی هم روی یک قلم کالا و هم روی کل یک فاکتور(عوارض و مالیات 3 درصد روی برنامه های قدیمی کمتره)
سود و زیان
هزینه و درآمد(یه چیزی توی توضیحاتتون دیدم اگه تکرار بود ببخشید)
گردش های دقیق کالای انبار،حساب فرد و بانک
سیستم چاپ روی چک

راستی چه حدود قیمتی برای برنامه در نظر گرفتین؟چطور می خواهید برنامه رو به بازار بدین؟
بگید تا با دوستان بیشتر گفتگو کنیم.

ostovarit
جمعه 22 مرداد 1389, 14:14 عصر
در ابتدا به نظر من همین نرم افزار حسابداری،انبارداری فروشگاهی رو کامل تر به بازار بدین و این موارد رو هم اگر نداره بهش اضافه کنید خوبه:

کم کردن تخفیف و اضافه کردن مالیات و عوارض با هر درصدی هم روی یک قلم کالا و هم روی کل یک فاکتور(عوارض و مالیات 3 درصد روی برنامه های قدیمی کمتره)
سود و زیان
هزینه و درآمد(یه چیزی توی توضیحاتتون دیدم اگه تکرار بود ببخشید)
گردش های دقیق کالای انبار،حساب فرد و بانک
سیستم چاپ روی چک

راستی چه حدود قیمتی برای برنامه در نظر گرفتین؟چطور می خواهید برنامه رو به بازار بدین؟
بگید تا با دوستان بیشتر گفتگو کنیم.

البته من توضیحات نرم افزار رو کامل ندادم مواردی که فرموده بودید وجود داره یا در حال ایجاد هست ( مثل مالیات) ... به علاوه توانایی کار با بارکد خوان ... و سخت افزار های این چنینی ... همچنین امکاناتی که تا الان روی سیستم های مالی ندیدم و امکانات جانبی به حساب میاد ... همه اینها در نرم افزار موجود هست.

قیمت رو به سه حسابدار نشون دادم و رنج 250 تا 500 قیمت گذاری کردند!
نمونه های مشابه نرم افزار در بازار هم در همین رنج هستند ... من هم قیمت 300 مد نظرم هست ...

برای فروش ابتدا فکر میکردم دست به تبلیغات گسترده ای از طریق روزنامه و اینترنت و پخس تراکت و بروشور بزنم ولی با مشورت یکی از دوستان به این نتیجه رسیدم که برای شروع دونه دونه قرار داد ببندم و یک دفعه سر خودم رو شلوغ نکنم بهتر هست ...رضایت مشتری رو هدف اصلیم قرار بدم و به قول یکی از دوستان رضایت مشتری برای من مشتری هایی در آینده میاره ...

خوشحال میشم نظرات و تجربیات شما رو بشنوم ؟ ...

hamid.shekasteh
شنبه 23 مرداد 1389, 15:14 عصر
با سلام به همه و جنابostovarit (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php) که قبلا یه آشنایی نسبی توی یه تاپیک راجع به حسابداری پیدا کردیم.
قبل از شروع بگم این ها تجربه + نظر شخصی منه که امیدوارم کمک کنه ضمن اینکه برنامه من هم امکاناتش کمتره (بیشتر در مورد سخت افزار) هم قیمتش که بسته به شرایط بین 20 تا 60 هزار تومان تقریبا یک دهم قیمت شما.

از اینجا شروع می کنم که برنامه رو چطورمی خواهید به بازار بدین؟ تحت عنوان یه شرکت یا به نحو دیگری؟ (سعی می کنم حالت های مختلف رو بگم)

پشتیبانی :خب برای خریدار پشتیبانی خیلی مهمه، می تونید توی یه حالت برنامه رو با قیمت کم به مشتری هایی که دنبال ارزونی هستن بدین بدون پشتیبانی، توی یه حالت دیگه به ازای پشتیبانی برای هر ماه مبلغی بگیرید و توی یه حالت دیگه برنامه رو با پشتیبانی n ماهه به به قیمت m بدین.(مشتری های نوع اول امکان برگشتشون زیاده).
البته این پشتیبانی شامل خیلی چیزا میشه که خودتون بهتر می دونید.در نهایت بگم که اگر پشتیبانی در کنار یه برنامه خوب و بدون باگ قرار بگیره این مشتریه که کار رو تبلیغ میکنه فقط به قول جناب Arash_janusV3 (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php) عزیز شکیبا باشید که شاید مثل من در قدم اول استقبال خوبی از برنامتون نشه اما دقیقا همون موقع که ناامید شدم تمام اطرافیانم(غریب و آشنا) حسابداری خواستن و اونو تبلیغ کردن و این نقطه شروع فروش بود.

آموزش : در بازار خیلی از مشتری هایی که حسابداری می خوان علی رقم اینکه سوادی در حد خواندن و نوشتن دارند به حسابدار اعتماد نمیکنند و ترجیح می دهند خودشون به حسابها رسیدگی کنند ، پس باید بهشون آموزش بدین ، اگه آموزش روی فرم ها باشه یا کتابچه راهنما خیلی ها نمی خونن.چرا؟به من این طور جواب دادند:"وقت این کار را نداریم".آموزش تصویری لازمه کاره.(بعضی از مشتریام به همونم نگاه نمیکردن و مستقیما تماس می گرفتن که بیاین آموزش بدین)

دفتر فروش: دفتر فروش دارین؟ مشتری نرم افزار با دیدن آدرس و تلفن ثابت دلگرم میشه.
اگه دفتر ندارین پیدا کردن نمایندگی سخته.اما خب میشه یه کارایی کرد.

بسته نرم افزارری: این ظاهر برنامه در نگاه اولم خیلی مهمه.در این مورد با فروشگاه های نرم افزاری ارتباط داشته باشید خوبه.

بازار:خب می دونید که حسابداری توی بازار خیلی فراوان هست ، معمولا سوالی که پیش میاد اینه که مزیت برنامه شما نسبت به این همه برنامه ها چیه؟ این سوال رو همواره مد نظر داشته باشید.

حرف زیاد بود شما هم نظراتتون رو بگید .

ostovarit
شنبه 23 مرداد 1389, 15:30 عصر
قبل از شروع بگم این ها تجربه + نظر شخصی منه که امیدوارم کمک کنه ضمن اینکه برنامه من هم امکاناتش کمتره (بیشتر در مورد سخت افزار) هم قیمتش که بسته به شرایط بین 20 تا 60 هزار تومان تقریبا یک دهم قیمت شما.
.
قیمت رو با توجه به امکانات نرم افزار گذاشتم و مشورتی که با دوستان و حسابداران کردم و با توجه به قیمتهایی که تو بازار هست ... قیمتی که گذاشتم پایین تر از یک قیمت مناسب هست انشالله بعد از اتمام کار تمامی امکانات نرم افزار رو لیست میکنم که بهتر متوجه منظورم بشید...

از اینجا شروع می کنم که برنامه رو چطورمی خواهید به بازار بدین؟ تحت عنوان یه شرکت یا به نحو دیگری؟ (سعی می کنم حالت های مختلف رو بگم)
.
تحت عنوان شرکتی که در حال ثبت کردنش هستم که ظاهرا داستانها دارد ...

پشتیبانی :خب برای خریدار پشتیبانی خیلی مهمه، می تونید توی یه حالت برنامه رو با قیمت کم به مشتری هایی که دنبال ارزونی هستن بدین بدون پشتیبانی، توی یه حالت دیگه به ازای پشتیبانی برای هر ماه مبلغی بگیرید و توی یه حالت دیگه برنامه رو با پشتیبانی n ماهه به به قیمت m بدین.(مشتری های نوع اول امکان برگشتشون زیاده).
.
تصمیم من اینه که نرم افزار رو با یک سال گارانتی و تا زنده هستم خدمات پس از فروش به قیمت سیصد بدم حالت دیگه ای نداریم مشتری که ارزون میخواد هلو سی تومنی در بازار موجود است.... این نسخه فروشگاهی و ارزون ترین نسخه نرم افزار من هست ... تحت شبکه و پیشرفته و صنعتی و ... بماند.

البته این پشتیبانی شامل خیلی چیزا میشه که خودتون بهتر می دونید.در نهایت بگم که اگر پشتیبانی در کنار یه برنامه خوب و بدون باگ قرار بگیره این مشتریه که کار رو تبلیغ میکنه فقط به قول جناب Arash_janusV3 (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php) عزیز شکیبا باشید که شاید مثل من در قدم اول استقبال خوبی از برنامتون نشه اما دقیقا همون موقع که ناامید شدم تمام اطرافیانم(غریب و آشنا) حسابداری خواستن و اونو تبلیغ کردن و این نقطه شروع فروش بود.
.

کاملا با نظر شما موافقم

آموزش : در بازار خیلی از مشتری هایی که حسابداری می خوان علی رقم اینکه سوادی در حد خواندن و نوشتن دارند به حسابدار اعتماد نمیکنند و ترجیح می دهند خودشون به حسابها رسیدگی کنند ، پس باید بهشون آموزش بدین ، اگه آموزش روی فرم ها باشه یا کتابچه راهنما خیلی ها نمی خونن.چرا؟به من این طور جواب دادند:"وقت این کار را نداریم".آموزش تصویری لازمه کاره.(بعضی از مشتریام به همونم نگاه نمیکردن و مستقیما تماس می گرفتن که بیاین آموزش بدین)
.
بله این حالت وجود داره آموزش تصویری و فایل pdf همراه با کتابچه آموزشی موجود هست که به مشتری تحویل داده میشه...

دفتر فروش: دفتر فروش دارین؟ مشتری نرم افزار با دیدن آدرس و تلفن ثابت دلگرم میشه.
اگه دفتر ندارین پیدا کردن نمایندگی سخته.اما خب میشه یه کارایی کرد.
.
نه متاسفانه فعلا از یک آدرس موقت استفاده میکنم تا مکانی مستقل بگیرم ... دوستانی هستند که در مورد مرکزی برای فروش بهم کمک کنند ( تهران و شهرستانها به عنوان نمایندگی ... شماره تماس و فکس و ... دارم.

بسته نرم افزارری: این ظاهر برنامه در نگاه اولم خیلی مهمه.در این مورد با فروشگاه های نرم افزاری ارتباط داشته باشید خوبه.
.
این مورد رو هم کاملا با شما موافقم ...

بازار:خب می دونید که حسابداری توی بازار خیلی فراوان هست ، معمولا سوالی که پیش میاد اینه که مزیت برنامه شما نسبت به این همه برنامه ها چیه؟ این سوال رو همواره مد نظر داشته باشید.

حرف زیاد بود شما هم نظراتتون رو بگید .
واقعیت اینه که روز اول صرفا برای کسب تجربه این پروژه رو شروع کردم و بعد تصمیم به ارتقاع و ارائه پروژه گرفتم صد در صد مزیت هایی رو به صورت عملی در نرم افزارم دیدم که تصمیم دارم روش سرمایه گذاری کنم ... با توجه به اینکه در طول برنامه نویسی با صاحبان مشاغل زیادی مشورت داشتم مشکلات رو شنیدم و خودم هم مدتی سابقه کار در بازار رو دارم ... در کل سعی کردم هر چی مشکل دیدم و شنیدم و خواسته هایی که کاربران داشتند رو رفع کنم.

از اینکه زمان گذاشتید و در این بحث شرکت کردید و تجربیاتتون رو در اختیار من و دیگر دوستان گذاشتید از شما سپاسگذارم

اگر در مورد روش های تبلیغاتی شما و دیگر دوستان بیشتر توضیح بدهند ممنون میشم ... ؟ چه راه هایی واسه تبلیغات وجود داره ... هر چی خلاقانه تر بهتر؟؟؟

hamid.shekasteh
یک شنبه 24 مرداد 1389, 14:16 عصر
از اینکه زمان گذاشتید و در این بحث شرکت کردید و تجربیاتتون رو در اختیار من و دیگر دوستان گذاشتید از شما سپاسگذارم

خواهش می کنم این گفتگو برای من هم لازم و مفیده + من هم منتظر شنیدن تجربه شما و سایر دوستان هستم.
ضمنا در رابطه با قیمت هم بنده منظورم این نبود که قیمت شما کم یا زیاده بیشتر منظورم این بود که حرفهام رو در کنار قیمتم بذارید و یک نتیجه کلی بگیرید.
این پست را ویرایش کرده و کاملتر می کنم.

ostovarit
چهارشنبه 27 مرداد 1389, 13:55 عصر
با تشکر از همه ی دوستانی که در بحث شرکت کردنند ... پاسخ سوالاتم رو تقریبا گرفتم ... برای اینکه دید کلی درباره حسابداری داشته باشم یک کتاب روشروع کردم و با چند شرکت حسابرسی صحبت کردم ...

تصمیم دارم برای فروشگاه تا دو سطح حسابداری پیاده سازی کنم... سوالات جدیدی ذهن من رو به خودش مشغول کرده که چون مرتبط به همین موضوع است در همینجا مطرح میکنم:

- یک حسابرس چه فعالتهایی رو انجام میده ؟ در حال حاضر کاربر می تونه فعالیت های روز مره رو در نرم افزار ثبت کنه ( فاکتور ها ورود خروج کالا ثبت کالا وحقوق و هزینه ها و ...) و این رو میدونم که هر سندی که کاربر ثبت میکنه یک یا چند سند باید طبق سطوح تعریف شده برای حسابرس ثبت بشه و اون سند در دسته مربوطه ذخیره شود و در اختیار حسابرس قرار بگیره ... حالا فعالیت هایی که حسابرس میتونه روی اون اسناد انجام بده چیه ؟

-به نظر شما ایجاد دو سطح برای حسابداری فروشگاه کافیه یا نیاز به سطوح بیشتری است؟

Arash_janusV3
شنبه 30 مرداد 1389, 19:13 عصر
سلام

حسابرس کاری به نرم افزار نداره اون میاد مستندات موجود رو بررسی می کنه و طبق نیازهایش برای ترازنامه مالی شرکت و اظهارنامه مالیاتی یه سری چاپ گزارشات موجود در برنامه رو می خواد و این برنامه ست که باید گزارشاتش کامل باشه و پرینت بگیره

نمی شه اینطوری تعیین کرد

نرمال ترین سطوح

چهار سطح . سطح اول = کل =>2رقم . سطح دوم = معین =>3رقم . سطح سوم = تفضیل 1 =>4رقم . سطح چهارم = تفضیل 2 =>4رقم

استانداردترین همینه بقیه اش بستگی به نظر خودتون داره این سطوح رو سازمان حسابرسی هم تأیید می کنه

FastCode
شنبه 30 مرداد 1389, 19:35 عصر
سلام

حسابرس کاری به نرم افزار نداره اون میاد مستندات موجود رو بررسی می کنه و طبق نیازهایش برای ترازنامه مالی شرکت و اظهارنامه مالیاتی یه سری چاپ گزارشات موجود در برنامه رو می خواد و این برنامه ست که باید گزارشاتش کامل باشه و پرینت بگیره

نمی شه اینطوری تعیین کرد

نرمال ترین سطوح

چهار سطح . سطح اول = کل =>2رقم . سطح دوم = معین =>3رقم . سطح سوم = تفضیل 1 =>4رقم . سطح چهارم = تفضیل 2 =>4رقم

استانداردترین همینه بقیه اش بستگی به نظر خودتون داره این سطوح رو سازمان حسابرسی هم تأیید می کنه
فکر میکنم که سازمان حسابداری یه گروه هم بخواد.برنامه های تایید شده ای که من دیدم که دارایی هم تاییدشون کرده همه گروه داشتن با حداقل یک سطح زیر تفصیلی.
در ضمن اون تفصیلی ه نه تفضیلی.
می تونید همین الان برنامه هاتون رو با یه Ctrl+H درست کنید.:لبخند:

Arash_janusV3
یک شنبه 31 مرداد 1389, 18:11 عصر
سلام

البته به نظر من منطقی ترین روش اینکه کاربر خودش سطح کدینگ و تعداد ارقام رو انتخاب کنه یا ایجاد کنه ولی اگر نرم افزاری مختص فروشگاه هاست بهتره پیش فرض همون چهارسطح تعریف بشه چون کاربر از علم حسابداری و مفهوم کدینگ و سطوح اطلاعاتی نداره و این طبیعیه

msbmsb
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 19:00 عصر
آقا سلام ، خسته نباشید می گم به همه دوستان .
من تازه رسیدم شرمنده دیر شد :چشمک:...
بحث های قشنگی کردید .خیلی عالی بود مرسی ، چند تا نکته می گم شاید مفید باشه البته در خصوص سیستم های انبارداری .
اول اینکه برنامه های حسابداری و انبار غالبا سفارشی است و متنوع (خیلی زیاد ) ، یعنی مخصوصا برای فروشگاه ها بسیار سفارشی می شه .
مباحثی مثل کدینگ کالا و حساب ها ، در یک سیستم فروشگاهی 2 سطحی کافیه و در یک سیستم حتی 4 سطح هم جواب نمیده .
نظر بنده حقیر اینه : در مورد سیستمت که گستردگی آن تا چه حدی است بیشتر تحلیل کن . چون همین مسئله کوچک ، کاربرپسندی و کارایی سیستمتا میاره پایین .
غالب سیستم های فروش در بازار در 2 سطح طراحی شده است .
دومین نکته ، مبحث نحوه ی طراحی منو وارد کردن سند های خرید و فروش و سند حسابداری است . کاربر می خواهد با صفحه کلید و با کمترین کلید کار کنه تا بتونه زود به نتیجه برسه ، پس اینم خوبه همیشه در نظر بگیریم .
سومین نکته ، سیستم های انبار داری باید حتما بدونی سیستم آنلاین است ، یعنی تراکنش مستقیم ، موجودی انبار بلافاصله می بایست در حین زدن فاکتور اعمال گردد .
چهارم ، سیستم های فروش قیمت های بسیار متفاوتی داره ، ولی کاربر معمولا به همکارش نگاه می کنه پس بهتره شما توسط روابط با همکاران چند صنف این سیستم را به صورت آزمایشی عملیاتی ، حتی شده چند روز در هفته در محل سرکشی کنی ، راه اندازی کنی ( برای شروع )
همکاران خریدار سیستم ( همان کاربران ) بهترین مبلغ جهت فروش سیستم هستند .

بهتر است ( از نظر بنده حقیر ) با همکاران کامپیوتری زیاد تداخلی جهت فروش نرم افزار نداشته باشی ولی داشتن اعتبار ( یعنی شرکت یا پشتیبانی شخص شما (( معتبر )) ) بسیار در ارئه نرم افزارت موفق خواهد بود .

پیشنهاد من اینه یک نرم افزار با حداقل امکانات و حداقل سطوح حسابداری با در نظر گرفتن نهایت های سیستم ( 3 سطح انبار و 2 سطح حسابداری ) ، اما بدون باگ ( یا حداقل باگ ) ارائه بدهید ، سپس بر اساس پیشنهاد کارفرما این برنامه را تکمیل کنید .
کسانیکه بدون داشتن بازار فروش شروع به نوشتن سیستم می کنند غالبا ( مگر در موارد نادر ) با شکست فروش مواجه می شوند ، چون برنامه برای خودشون می نویسند ( کارفرما می بایست سیستم را بپسندد نه فروشنده نرم افزار ) ، البته نظر شخصی بنده است قصد جسارت به هیچ شخصی را ندارم .

بنده بیشتر از طریق ایمیل ارتباط دارم ، خدمتی بود باهام هماهنگ کنید .

مسعود برقی کار

ostovarit
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 19:24 عصر
آقا سلام ، خسته نباشید می گم به همه دوستان .
من تازه رسیدم شرمنده دیر شد :چشمک:...
بحث های قشنگی کردید .خیلی عالی بود مرسی ، چند تا نکته می گم شاید مفید باشه البته در خصوص سیستم های انبارداری .
اول اینکه برنامه های حسابداری و انبار غالبا سفارشی است و متنوع (خیلی زیاد ) ، یعنی مخصوصا برای فروشگاه ها بسیار سفارشی می شه .
مباحثی مثل کدینگ کالا و حساب ها ، در یک سیستم فروشگاهی 2 سطحی کافیه و در یک سیستم حتی 4 سطح هم جواب نمیده .
نظر بنده حقیر اینه : در مورد سیستمت که گستردگی آن تا چه حدی است بیشتر تحلیل کن . چون همین مسئله کوچک ، کاربرپسندی و کارایی سیستمتا میاره پایین .
غالب سیستم های فروش در بازار در 2 سطح طراحی شده است .
دومین نکته ، مبحث نحوه ی طراحی منو وارد کردن سند های خرید و فروش و سند حسابداری است . کاربر می خواهد با صفحه کلید و با کمترین کلید کار کنه تا بتونه زود به نتیجه برسه ، پس اینم خوبه همیشه در نظر بگیریم .
سومین نکته ، سیستم های انبار داری باید حتما بدونی سیستم آنلاین است ، یعنی تراکنش مستقیم ، موجودی انبار بلافاصله می بایست در حین زدن فاکتور اعمال گردد .
چهارم ، سیستم های فروش قیمت های بسیار متفاوتی داره ، ولی کاربر معمولا به همکارش نگاه می کنه پس بهتره شما توسط روابط با همکاران چند صنف این سیستم را به صورت آزمایشی عملیاتی ، حتی شده چند روز در هفته در محل سرکشی کنی ، راه اندازی کنی ( برای شروع )
همکاران خریدار سیستم ( همان کاربران ) بهترین مبلغ جهت فروش سیستم هستند .

بهتر است ( از نظر بنده حقیر ) با همکاران کامپیوتری زیاد تداخلی جهت فروش نرم افزار نداشته باشی ولی داشتن اعتبار ( یعنی شرکت یا پشتیبانی شخص شما (( معتبر )) ) بسیار در ارئه نرم افزارت موفق خواهد بود .

پیشنهاد من اینه یک نرم افزار با حداقل امکانات و حداقل سطوح حسابداری با در نظر گرفتن نهایت های سیستم ( 3 سطح انبار و 2 سطح حسابداری ) ، اما بدون باگ ( یا حداقل باگ ) ارائه بدهید ، سپس بر اساس پیشنهاد کارفرما این برنامه را تکمیل کنید .
کسانیکه بدون داشتن بازار فروش شروع به نوشتن سیستم می کنند غالبا ( مگر در موارد نادر ) با شکست فروش مواجه می شوند ، چون برنامه برای خودشون می نویسند ( کارفرما می بایست سیستم را بپسندد نه فروشنده نرم افزار ) ، البته نظر شخصی بنده است قصد جسارت به هیچ شخصی را ندارم .

بنده بیشتر از طریق ایمیل ارتباط دارم ، خدمتی بود باهام هماهنگ کنید .

مسعود برقی کار

من با توجه به تجربه گذشتم در بازار تا حدی با نیاز های کلی کارفرمایان آشنا هستم ولی به قول شما هر کس به سلیقه خودش میخواد نرم افزار تغییر بکنه ... اما همیشه یک استاندارد کلی رو میشه در نظر گرفت و پیاده سازی کرد که تمام تلاش من در این نرم افزار همینه ... چون من تجربه اولم هست یک نرم افزار دیگر در زمینه مدیریت ارتباطات نوشتم که مراحل پایانیش رو طی میکنه و به زودی به بازار عرضه میشه هدف کسب تجربه بازار یابی و تبلیغات هست و تو زمانی که این فرایند فروش و ... انجام میشه تجربه و تحقیق بیشتری برای ارتقا نرم افزار حسابداریم بدست بیارم ... البته به گفته شما بحث شرکت و اعتبار هم مهمه که به واسطه همین نرم افزار مدیریت ارتباطات به زودی شرکت و ... رو ثبت میکنم .... از مطالبی که گفتید ممنونم ... اگر مقداری این مطلب 3 سطح انبار و 2 سطح حسابداری رو باز کنید و هر قدر که ممکنه این سطوح رو تعریف بکنید ممنون میشم؟
و تجربه ای در مورد بازار یابی و تبلیغات برای نرم افزار و راه های ارائه اگر بفرمایید هم خیلی کمک میکنه هم به نرم افزار حسابداریم و هم به دیگر محصولاتم ...؟

msbmsb
پنج شنبه 01 مهر 1389, 18:30 عصر
سلامی دوباره .
2 سطحی بر اساس : کل و معین برای بازار و فروشگاه ها بسیار مناسب است .
سطوح انبار نیز = در سطح انبار ، گروه اصلی و کالا ( 3 سطح ) کافی میباشد .
در زمینه گروه بندی حساب ها روش کد بندی بر دو اساس غالبا می باشد .
کد بندی وابسته و کد بندی گسسته
کد بندی وابسته به این صورت است که کد معین جزویی از کد کل می باشد مثلا معین 100001 زیر گروه کل 10 می باشد .
در روش وابسته کد کل و کد معین مجزا دسته بندی می گردد ( این روش در غالب نرم افزار ها انجام می شود )
بر این اساس ما می توانیم از یک معین به چندین کل صورت مالی ارسال نماییم . یا به عبارت بهتر با یک کد معین در چندین کد کل حساب لحاظ نماییم ( در سند حسابداری و خرید و فروش )

بر اساس تجربه و نیاز بازار که بنده حقیر می بینم با سیستم ها مختلف حسابداری ( در زمینه برنامه نویسی - طراحی و پشتیبانی ) سامانه های مدیریت حسابداری در زمینه فروش ، انبار داری بسیار متنوع است و بهتر است یک سیستم کوچک با حداقل ها طراحی شود و بر اساس نیاز بازار و میزان هزینه مشتری تغییرات اندکی ( بسیار مهمه این مطلب = حداقل تغییرات ) داده شود تا کمترین خطا برای کاربر بدست آید .

زمان لازم برای طراحی هم بسته به تجربه شخصی ، ابزار های آماده و کلا بگم کار بلدی یک برنامه نویس و طراح داره که طراحی بسیار عالی را شروع کرده باشه .

امیدوارم مفید باشه ، موفق باشید .

csharpprogramer88
پنج شنبه 01 مهر 1389, 18:58 عصر
دوست عزيز شايد اين چيزي كه گفتم بي ربط به بحث باشه ولي ميتونه مفيد باشه شما علاوه بر اين كارهايي كه خود شما و دوستان گفتيد اگر بتونيد توي نرم افزار تون از اصول CRM هم استفاده كنيد خيلي خوبه مثلا در حال حاضر استفاده از اس ام اس ميتونه خيلي خوب باشه البته شايد اين كارها مخصوص سيستم هاي خرده فروشي باشه .بطور مثال يادآوري تاريخ سررسيدچك دو روز قبل از سر رسيد به مشتري و ...

linux
پنج شنبه 01 مهر 1389, 19:26 عصر
اگر بتوانید نرم افزار خودتان را ماژولار طراحی کنید خیلی خوب هست. کلا در قسمت حسابداری 3 تا جدول بیشتر مورد نیاز نیست.
1- جدولی که کدینگها در آن تعریف می شود
2- جدول اصلی اسناد
3- جدول ریزاسناد حسابداری
در جدول کدینگها می توانید از ساختار درختی استفاده کنید مثال:
1-داراییها
1-1نقدی
1-1-1 صندوق
2-1-1 بانک
برای این جدول شما به 3-4 فیلد بیشتر احتیاج ندارید
1-کدحساب(یک مقدار یونیک)
2- کد حساب والد (درصورتیکه حساب زیر مجموعه حساب دیگری باشد مقدارش اینجا قرار می گیرد)
3- شماره حساب(یک عدد برای شماره حساب این همان اعدادی هست که حسابدارهای با آن کار می کنند)
4- نام حساب
5- تعداد حسابهای زیرین
برای جدول دوم که در حقیقت اطلاعات اصلی سند در آن ذخیره می گردد.
1- کد سند
2-تاریخ سند
3- مشخصات ایجاد کننده سند
جدول آخر اطلاعات تارکنشهای مالی
1- کد ردیف(فقط جهت یکتا بودن تراکنش)
2- کد سند که از جدول قبلی بدست می آید
3- کد حساب
4 مبلغ
5 بدهکار یا بستانکار بودن سند
خوب با سه جدول زیر سیستم حسابداری شما ساخته شد! به این راحتی.
در این روش تا n سطح می توانید حساب تعریف کنید و تا سقف ظرفیت نرم افزار و سخت افزار می توانید سند صادر کنید.
این قسمت اصلی همه برنامه ها است. قسمت های بعدی برنامه جدا از این قسمت ساخته می شوند.

ostovarit
پنج شنبه 01 مهر 1389, 19:49 عصر
دوست عزيز شايد اين چيزي كه گفتم بي ربط به بحث باشه ولي ميتونه مفيد باشه شما علاوه بر اين كارهايي كه خود شما و دوستان گفتيد اگر بتونيد توي نرم افزار تون از اصول CRM هم استفاده كنيد خيلي خوبه مثلا در حال حاضر استفاده از اس ام اس ميتونه خيلي خوب باشه البته شايد اين كارها مخصوص سيستم هاي خرده فروشي باشه .بطور مثال يادآوري تاريخ سررسيدچك دو روز قبل از سر رسيد به مشتري و ...

دقیقا اینم یکی از بخشهای که در نرم افزارم به تازگی اضافه کردم ... ولی نمیخوام از ماهیت اصلی نرم افزار زیاد دور بشم ... در هر صورت پیشنهاد خوبی دادید

ostovarit
پنج شنبه 01 مهر 1389, 20:19 عصر
اگر بتوانید نرم افزار خودتان را ماژولار طراحی کنید خیلی خوب هست. کلا در قسمت حسابداری 3 تا جدول بیشتر مورد نیاز نیست.
1- جدولی که کدینگها در آن تعریف می شود
2- جدول اصلی اسناد
3- جدول ریزاسناد حسابداری
در جدول کدینگها می توانید از ساختار درختی استفاده کنید مثال:
1-داراییها
1-1نقدی
1-1-1 صندوق
2-1-1 بانک
برای این جدول شما به 3-4 فیلد بیشتر احتیاج ندارید
1-کدحساب(یک مقدار یونیک)
2- کد حساب والد (درصورتیکه حساب زیر مجموعه حساب دیگری باشد مقدارش اینجا قرار می گیرد)
3- شماره حساب(یک عدد برای شماره حساب این همان اعدادی هست که حسابدارهای با آن کار می کنند)
4- نام حساب
5- تعداد حسابهای زیرین
برای جدول دوم که در حقیقت اطلاعات اصلی سند در آن ذخیره می گردد.
1- کد سند
2-تاریخ سند
3- مشخصات ایجاد کننده سند
جدول آخر اطلاعات تارکنشهای مالی
1- کد ردیف(فقط جهت یکتا بودن تراکنش)
2- کد سند که از جدول قبلی بدست می آید
3- کد حساب
4 مبلغ
5 بدهکار یا بستانکار بودن سند
خوب با سه جدول زیر سیستم حسابداری شما ساخته شد! به این راحتی.
در این روش تا n سطح می توانید حساب تعریف کنید و تا سقف ظرفیت نرم افزار و سخت افزار می توانید سند صادر کنید.
این قسمت اصلی همه برنامه ها است. قسمت های بعدی برنامه جدا از این قسمت ساخته می شوند.

خیلی مطلب خوبی بود ممنونم ازت ... اگر بتونی کمی باز ترش کنی و توضیحات بیشتری بدی خوبه ...

linux
پنج شنبه 01 مهر 1389, 20:30 عصر
توضیح بیشتر منوط به این هست که شما سوال بفرمایید دقیقا کجا نیاز به توضیح دارید و کدام مبحث باید بیشتر توضیح داده بشود

sogand_arash
پنج شنبه 01 مهر 1389, 21:10 عصر
سلام دوستان منم نیاز شدید به سورس حسابداری دارم و یک مطب الان دارم پروژه مطب دندانپزشکی مینویسم و این پروژه یک حسابداری انبار حقوق دستمزد و حضور غیاب میخواد من قراردادم رو هم بستم میشه کمک کنید و اگه سورسی دارید که بکارم میاد بدید.
FastCode
پنج شنبه 01 مهر 1389, 23:47 عصر
سلام دوستان منم نیاز شدید به سورس حسابداری دارم و یک مطب الان دارم پروژه مطب دندانپزشکی مینویسم و این پروژه یک حسابداری انبار حقوق دستمزد و حضور غیاب میخواد من قراردادم رو هم بستم میشه کمک کنید و اگه سورسی دارید که بکارم میاد بدید.
یه چیزی بگم ناراحت نمیشی؟

کسر بزرگی از کسایی که توی این فروم هستند دنبال همین میگردن.
میدونی چرا سوال نمیپرسن؟
چون نیست.
میدونی چرا نیست؟
چون اگر بود کسی از اونها نمیخرید.
الان اونها و شما توی این سایت هستید.
الان هر کسی ناراحت بشه احتمالاً توی اون گروهه.
//من فهمیدم چی شد.اگر کسی کد رو نفهمیده بگه کامنتش رو بیشتر کنم.

csharpprogramer88
شنبه 03 مهر 1389, 08:09 صبح
اين پست بنده هم ممكنه شما را از ماهيت نرم افزار و حتي ماهيت تاپيك دور كنه كه اگر اينطور شد عذر ميخوام ولي شايد هم مفيد باشه

نميدونم در مورد سيستم ايران كد و سيستم هاي شناسايي كالا اطلاعاتي داريد ولي اگر بتونيد تحقيق كنيد و نتيجه تحقيقات را در نرم افزار بگنجانيد ميتونه براي آينده خوب باشه