PDA

View Full Version : دو مسئله مهم

hessam abjam
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 17:51 عصر
سلام به همه من دو تا سؤال دارم :
1- چگونه از ajax در php استفاده مي شود؟ يعني در چه محيطي؟
2- آيا محيطي براي php ساخته شده است كه بتواند مانند VS.NET داراي محيطي گرافيكي و توانايي Drag&Drop كردن كنترلها باشد؟ آيا Zend Studio به اين شكل است؟

متشكرم

LORD AELX
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 18:11 عصر
سلام به همه من دو تا سؤال دارم :
1- چگونه از ajax در php استفاده مي شود؟ يعني در چه محيطي؟
2- آيا محيطي براي php ساخته شده است كه بتواند مانند VS.NET داراي محيطي گرافيكي و توانايي Drag&Drop كردن كنترلها باشد؟ آيا Zend Studio به اين شكل است؟

متشكرم

1. از AJAX در کنار PHP استفاده می شود نه درون آن. :چشمک: ببینید بحث javascript جدای از php هستش و بنابراین IDE مشترکی هم ندارند. مثلا میتونید برای استفاده از AJAX از قابلیت های jQuery استفاده کنید و البته کد های مربوط به اون رو هم در نرم افزاری مثل Aptana بنویسید.

2. اول اینو باید بگم که عناصری که شما دارید ازشون صحبت می کنید عناصر HTML هستند، پس باید دنبال یک ادیتور HTML مثل Dreamwaver یا Front Page یا Expression Web باشید. همانطور هم که قبلا گفتم، PHP زبان تحت وب هست و ربطی به طرف کلاینت نداره. خوب Zend هم که مشخصه، یک فریم ورک PHP هستش و اصولا نباید هم ToolBox ای برای عناصر HTML داشته باشه و تا جایی که یادم هم میاد نداره. محیط گرافیکی هم باز تا جایی که یادمه نداره، فقط یادم میاد یه قسمت Debug داشت که خروجی HTML رو نشون میداد.

موفق باشید :قلب:

rapidpich
پنج شنبه 14 مرداد 1389, 16:55 عصر
شاید دریمویر داشته باشه.
من کار نکردم.
html اولش سخته زود راه میوفتی
(راستشو بخای اولشم سخت نیست میخام بت اعتماد بنفس بدم!)