PDA

View Full Version : دوستاني كه در مورد سيستم كافي شاپ اطلاع دارن كمك كنند

csharpprogramer88
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 18:17 عصر
سلام
من قصد دارم براي يك كافي شاپ برنامه بنويسم ولي نميدونم نيازهاي اين سيستم چيه يعني نميدونم چطوري بايد اين سيستم را تحليل كنم از دوستاني كه اطلاعي در اين زمينه دارن تقاضاي كمك دارم

ricky22
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 19:19 عصر
برو یک کافی شاپ ببین چی کارا دستی انجام میدن.

-----------------------------
از یک برشور :
برخي از امكانات و قابليتها:
سيستم انبار و كنترل موجودي ، فرمول توليد غذا بر اساس مواد اوليه مصرفي
بسيار راحت جهت استفاده حتي براي كسانيكه با كامپيوتر آشنايي چنداني ندارند.
قابليت كار با با مانيتور لمسي (تاچ اسكرين) و داراي امكانات خاص براي اين كار
پشتيباني از CallerId (كالر آي دي) از 1 تا 24 خط تلفن (سخت افزار مجزا)
سفارش گيري از سرميز مشتري توسط Pocket PC
امكان كنترل و مديريت پيك ها
امكان طراحي گزارشات پويا توسط طراح گزارش قدرتمند و جديد نرم افزار به وسيله كاربر
كار با اين نرم افزار بسيار راحت و سريع انجام مي‌شود طوري كه بايد به فكر چاپگر پر
امكان چاپ هر تعداد فاكتور دلخواه به صورت همزمان
چاپ فاكتور مشتري و آشپزخانه بصورت منفك
درج يادداشت آشپزخانه
امكان چاپ با كليه چاپگرهاي حرارتي ، جوهرافشان و سوزني
گزارشات تحت وب جهت مديران
مكان تعريف جداگانه هزينه پيك براي هر مشتري يا هزينه ثابت براي تمام مشتريان
امكان فروش به مشتريان عمومي بدون نياز به تعريف مشخصات مشتري در برنامه
امكان فروش به مشتريان مخصوص با تعريف مشخصات و كد مشتري در برنامه
صفحه فروش قدرتمند و سريع مخصوص رستوران و كافي شاپ با قابليت شخصي سازي
محاسبه حق سرويس دلخواه براي مشتريان داخل رستوران
نرم افزار منشي و چاپ چك رايگان

csharpprogramer88
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 19:41 عصر
سلام مهندس ترسوندي مارو :گیج::کف::گیج:يه دفعه اي اين همه پيشنهاد دادي ما هنوز تازه كاريم هواي مارو داشته باش پيشهاد هاي پيش پا افتاده در حد ما بده (البته شوخي بود )
شما گفتيد
سيستم انبار و كنترل موجودي ، فرمول توليد غذا بر اساس مواد اوليه مصرفي
چه نيازهايي ميتواند مناسب انبار كافي شاپ باشد -
فرمول توليد غذا بر اساس مواد اوليه مصرفي ، براي بنده گنگ است
در كافي شاپ بعضي از مواد را با هم مخلوط ميكنن و يك غذاي جديد درست ميشه ولي من نميدونم در اين باره بايد چيكار كنم يعني بايد اون دو غذا را از انبار كم كنم و يك غذاي جديد به انبار اضافه كنم

امكان طراحي گزارشات پويا توسط طراح گزارش قدرتمند و جديد نرم افزار به وسيله كاربر
در اين مورد بيشتر توضيح بديد يعني سيستم كافي شاپ چه گزارشاتي را نياز دارد

قابليت كار با با مانيتور لمسي (تاچ اسكرين) و داراي امكانات خاص براي اين كار
در اين مورد بيشتر توضيح بديد كه چه كاربردي را در كافي شاپ داره برنامه نويسي اين سيستم سخت نيست

دوست عزيز اگر سيستم نمونه داري براي من زحمتشو بكش بفرست
در مورد ترازوهاي ديجيتال كه اغلب در كافي شاپ ها و قنادي ها وجود دارد و من شنيدم كه به كامپيوتر وصل ميشه چطوري ميشه مثلا وزن شيريني را مستقيم در بانك ذخيره كرد .

Masoome_das
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 21:27 عصر
سلام
این چه سیستمی است که شما طراحی می کنید که هیچی ازش نمیدونید
شرط اول طراحی یک سیستم جمع آوری اطلاعات و نیازسنجی است و داشتن منبع اطلاعاتی کامل اگه یک اطلاع رسان خوب نداشته باشید یا پروژه سطحی خواهید داشت یا در انجامش سردرگم می مانید
پس در اولین مرحله به دنبال یک آدم با حوصله باشید.
شما از اونچه که می دونید یک طراحی فرم ساده بکنید بعد اون را به یک کافی شاپ ببرید این کار شما باعث می شه فردی که می خواهید ازش اطلاعات بگیرید یک زمینه اولیه پیدا کنه و ایده بگیره البته همه اینها مشروط بر اینکه سطح سواد فرد چقدر باشه وچقدر با نرم افزارهای کامپیوتری کار کرده باشه (درک درستی از نرم افزار داشته باشه) خوب اینم به شانس شما بستگی داره
اونچه که من در یک نظر کلی می توانم به شما بگم (من تا حالا در به این زمینه فکر نکردم ) ولی شما باید از
خودتون شروع کنید
وقتی به یک کافی شاپ میرید چه فرآیند هایی براتون اتفاق می افته
1-ممکن از قبل میز رزو کرده باشید ا(این خودش مراحل خودش داره)
2- منوی کافی شاپ را می بینید (طراحی منو)
3- یک یا چند انتخاب از منو دارید(سفارش)
4- پرداخت هزینه
5- مسائل مربوط به آشپزخانه و پخت (مثل تهیه مواد اولیه )
6-مسائل مربوط به پرسنل
...
که در زمینه دو مورد آخر حتما کسانی می توانند نظر بدهند که خودشون داخل این سیستم باشند.
امیدوارم اطلاعات ناقص من بتونه به شما کمک کنه
موفق باشید

csharpprogramer88
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 21:46 عصر
دوست من تشكر از اينكه نظر خودتونو بيان كرديد
من قصد يك پروژه جديد را دارم و دوست دارم قبل از مصاحبه با صاحب كافي شاپ يكسري طلاعات در مورد سيستم كافي شاپ هم داشته باشم مثلا قابليت هاي ويژه نرم افزار بنده چيه كه در اين مورد ميخوام از دوستان كمك بگيرم
پس اين چيزي كه شما گفتيد همش در ست نيست (این چه سیستمی است که شما طراحی می کنید که هیچی ازش نمیدونید) دوست خوبمون ricky22 نكات بسيار خوبي را گفتند .

ولي با اين نظرتان كاملا موافقم كه :
شما از اونچه که می دونید یک طراحی فرم ساده بکنید بعد اون را به یک کافی شاپ ببرید این کار شما باعث می شه فردی که می خواهید ازش اطلاعات بگیرید یک زمینه اولیه پیدا کنه و ایده بگیره البته همه اینها مشروط بر اینکه سطح سواد فرد چقدر باشه وچقدر با نرم افزارهای کامپیوتری کار کرده باشه (درک درستی از نرم افزار داشته باشه) خوب اینم به شانس شما بستگی داره
بتونه يه ويو اوليه به مشتري بده
اطلاعات شما ناقص نبوده و ميتونه به من كمك كنه

ایمان مدائنی
پنج شنبه 14 مرداد 1389, 08:15 صبح
سلام
من قصد دارم براي يك كافي شاپ برنامه بنويسم ولي نميدونم نيازهاي اين سيستم چيه يعني نميدونم چطوري بايد اين سيستم را تحليل كنم از دوستاني كه اطلاعي در اين زمينه دارن تقاضاي كمك دارم
دوست عزيز شمابرنامه اي رو كه تو فكرت هست بنويس و به يك كافي شاپ نسخه دموشو بده البته به صورت رايگان و براي برنامه ات تاريخ انقضا بزار !
بعد يه مدتي كه تو اون كافي شاپ برنامه شما كار بكنه به صورت اتوماتيك نيازها و مشكلاتش در مياد !
برنامه تا به اجرا نرسه نه مشكلاتش در مياد و نه نيازهاي اون شغل در مياد !

csharpprogramer88
پنج شنبه 14 مرداد 1389, 09:21 صبح
دوست عزيز شمابرنامه اي رو كه تو فكرت هست بنويس و به يك كافي شاپ نسخه دموشو بده البته به صورت رايگان و براي برنامه ات تاريخ انقضا بزار !
بعد يه مدتي كه تو اون كافي شاپ برنامه شما كار بكنه به صورت اتوماتيك نيازها و مشكلاتش در مياد !
برنامه تا به اجرا نرسه نه مشكلاتش در مياد و نه نيازهاي اون شغل در مياد !
دوست عزیز حرف شما درسته ولی من باید در ابتدای کار چه چیزی را طراحی کنم در ضمن اگر یه سیستم نمونه دارین بفرستید

amir65gh
پنج شنبه 14 مرداد 1389, 09:43 صبح
در جواب این سوال هر کسی هر جوابی بده نظر خودش بوده و نمیتونه برای شما آنچنان مفید باشه ، شما باید در محل حاضر و با کار ارتباط مستقیم برقرار کرده و تحلیلهای خود را ریز به ریز نوت برداری کرده و سپس خواسته ها و نیازهای جدید را پیدا و شروع به طراحی سیستم نمائید.
موفق باشید.

ایمان مدائنی
پنج شنبه 14 مرداد 1389, 10:13 صبح
دوست عزیز حرف شما درسته ولی من باید در ابتدای کار چه چیزی را طراحی کنم در ضمن اگر یه سیستم نمونه دارین بفرستید
فكر كنم يه نرم افزار سورس باز داشته باشم !
اگه پيداش كردم برات ميذارم

csharpprogramer88
پنج شنبه 14 مرداد 1389, 18:42 عصر
دوستاني كه ميگن بايد با صاحب كافي شاپ صحبت كني حرفشون كاملا درسته ولي به اين نكته توجه كنن به نظر بنده قبل از مصاحبه با هر جايي كه ميخواهيم براي آن نرم افزار بنويسيم بايد يكسري اطلاعات اوليه داشته باشيم منم خواستم از نظر دوستان استفاده كنم
حتما چنين نرم افزاري در بازار هم وجود داره كه بالاخره ما بايد نرم افزار داخل بازار را ببينيم و مشكلات و حسن هاي اونو در بياريم و در نرم افزار جديد اينهارو در نظر بگيريم و با يك قيمت مناسب تر و يكسري كارايي بهتر از نرم افزار قبلي ، نرم افزار را به مشتري بديم

دوستاني كه تجزيه و تحليل سيستم هاي مشابه مثل رستوران دارن كه به نرم افزار هم تبديل شده برام بفرستن
با تشكر